wtorek, 16 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiRed Bull stworzył zabawkę dla bogatych. Oto bolid RB17

Red Bull stworzył zabawkę dla bogatych. Oto bolid RB17

Red Bull Racing z sukcesami tworzy kolejne bolidy startujące w F1. Ekipa z Milton Keynes postanowiła wykorzystać własne know-how, żeby wyprodukować samochód wyścigowy RB17 dla klientów z bardzo zasobnym portfelem.

Zespół Red Bull Racing przedstawił w swojej fabryce szczegóły dotyczące nowego projektu, nad którym czuwał sam Adrian Newey – dyrektor techniczny ekipy startującej w F1. Ekipa pod wodzą Brytyjczyka opracowała dwumiejscowy samochód wyścigowy o nazwie RB17, przygotowany do ekstremalnej jazdy po torze.

Zobacz: Koniec problemów z podskakiwaniem bolidów w F1? FIA zareagowała na skargę

Projekt Red Bulla trafi na rynek w bardzo limitowanej liczbie egzemplarzy. Wstępne doniesienia mówią o zaledwie 50 sztukach. Każdy samochód otrzyma silnik hybrydowy V8 z turbosprężarką. Pojazd będzie dysponować mocą ponad 1100 KM i zapewni wrażenia z jazdy zbliżone do bolidu F1.

Twórcy projektu zakładają, że szybko znajdzie się wielu chętnych na taki pojazd. Jedynym problemem może być wysoki próg wejściowy. Producent życzy sobie za ten samochód 5 mln funtów plus podatek. W ramach pakietu uwzględniono szkolenie na symulatorze F1 w Milton Keynes, a także specjalne szkolenia organizowane przez Red Bulla.

Przeczytaj koniecznie: Mercedes-AMG ONE – technologia z F1 prosto na drogi publiczne

RB17 to ważny kamień milowy w rozwoju Red Bull Advanced Technologies, które jest teraz zdolne do tworzenia i produkowania seryjnego samochodu. Po raz pierwszy samochód noszący nazwę Red Bull BĘdzie udostępniony kolekcjonerom.

– poinformował Christian Horner, szef Red Bull Racing.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kartingowy evergreen. Czyli „ile trzeba mieć, żeby ryzykować w razie się straci”?

Łowca Patentów
Gadanie Kontrolne - Kartingowy Wtorek Formuła 1. Wielkie marzenie każdego młodego kartingowca. To „królowa motosportu” jest od wielu...

Udany weekend na podium dla Karola Kręta w Oschersleben

Kolejny udany weekend Karola Kręta w serii Porsche Sports Cup Deutschland. Młody zawodnik Akademii ORLEN Team stanął...

51 Rajd Barum z polakami

Rajdowe Mistrzostwa Europy w ostatni weekend sierpnia wkroczą na Czeskie odcinki specjalne za sprawą Rajdu Barum. Przed...

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

NAJPOCZYTNIEJSZE