Red Bull organizuje wyścig F1, WRC, WRX i MotoGP na 1/4 mili

331

Co zrobić, kiedy w jednym miejscu pojawią się najpotężniejsze konstrukcje ze świata F1, WRC, WRX czy MotoGP? Najlepiej… zorganizować wyścig! Na identyczny pomysł wpadli pracownicy Red Bulla, przeprowadzając testy na 1/4 mili. Co ciekawe, dobrze znana, „spalinówki” musiały także zmierzyć się z… elektrykiem!

To jedno z tych przedsięwzięć, obok których ciężko jest przejść obojętnie. Przedstawiciele marki Red Bull odpowiedzieli na jedno z najważniejszych pytań XXI wieku – porównali ze sobą konstrukcje Formuły 1, WRC, WRX, MotoGP oraz… potężnego elektryka. Co z tego wyszło? Sprawdźcie najnowszą produkcję stworzoną przy współpracy z Matem Watsonem!

Do wyścigu na 1/4 mili wystartowały:

  • bolid RB8 2012 (Liam Lawson, 850 KM, 700 kg)
  • motocykl KTM RC16 z MotoGP (Dani Pedrosa, 270 KM, 157 kg)
  • Peugeot 208 WRX (Timmy Hansen, 600 KM, 1300 kg)
  • Ford Puma Rally1 (Adrien Fourmaux, 550 KM, 1260 kg)
  • elektryczny Ford Supervan 4.2 (Romain Dumas, 2040 KM, 1680 kg)

W naszym artykule nie zdradzimy zwycięzcy tego epickiego pojedynku – o tym przekonacie się sami oglądając powyższy materiał wideo. Jednak gdybyście mieli obstawiać, kto okaże się najszybszy? I którą z wymienionych maszyn chcielibyście zaparkować w swoim garażu?

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 41. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.