środa, 22 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościRed Bull zaprezentował barwy modelu RB19 i potwierdził partnerstwo z Fordem

Red Bull zaprezentował barwy modelu RB19 i potwierdził partnerstwo z Fordem

Red Bull Racing podczas prezentacji w Nowym Jorku przedstawił barwy zespołu na sezon 2023 F1, a także potwierdził nawiązanie współpracy z Fordem.

Ekipa z Milton Keynes pierwszy raz w swojej historii przeprowadziła prezentację zespołu w Stanach Zjednoczonych, co było ukłonem w stronę partnera tytularnego – firmą Oracle. Podczas wydarzenia byli obecni szef zespołu Christian Horner, dwójka etatowych kierowców w osobach Maxa Verstappena i Sergio Péreza, a także wracający do rodziny Red Bulla w roli kierowcy rezerwowego Daniel Ricciardo.

Przez kilka ostatnich lat Red Bull przyzwyczaił swoich fanów do jednej koncepcji malowania swojego samochodu i tym razem obyło się bez niespodzianek. Wygląd austriackiego zespołu praktycznie pozostanie bez zmian. Sama konstrukcja RB19 zadebiutuje dopiero na testach przedsezonowych w Bahrajnie, a pokazany samochód jest ubiegłorocznym modelem.

Christian Horner podczas prezentacji zespołu powiedział, że miejsce odsłonięcia barw RB19 nie jest przypadkowe, ze względu na wzrost zainteresowania F1 i zespołem Red Bull w USA: „W Oracle Red Bull Racing zawsze staramy się robić rzeczy, jako pierwsi i robić te rzeczy inaczej. To pierwszy raz, kiedy rozpoczęliśmy nasz sezon poza Wielką Brytanią i pierwszy raz, kiedy jakikolwiek zespół F1 rozpoczął sezon od prezentacji w USA” – powiedział Brytyjczyk. „Nie można zignorować rozwoju naszego sportu w Ameryce. W USA jest ponad 50 milionów fanów F1, z czego 72% nas obserwuje, a sposób, w jaki fani przyjęli nasz zespół tutaj, był wyjątkowy”.

„W 2023 roku Oracle Red Bull Racing będzie częściej niż kiedykolwiek w Stanach Zjednoczonych, nie tylko ścigając się, ale także prowadząc Red Bull Showruns i pierwszą wyprawę drogową kierowaną przez zespół F1 w Ameryce, Grand Tauro USA, jeszcze w tym roku”.

Od pewnego czasu krążyły pogłoski, że Red Bull Racing może związać się w niedalekiej przyszłości z marką Ford, co zostało oficjalnie potwierdzone na prezentacji. Znaczek Ford pojawi się na samochodach ekipy z Milton Keynes w sezonie 2026 i będzie również współpracował na poziomie budowy i rozwoju silników: „Chcieliśmy również świętować i powitać Forda w ich ojczystym kraju, ponieważ od 2026 roku zostaje on nowym partnerem Red Bull Powertrains. To będzie prawdziwe strategiczne partnerstwo techniczne. Ford będzie wspierał technologię akumulatorową i hybrydową oraz wiele innych, aby zespół wyprzedził konkurencję. Już teraz jestem bardzo podekscytowany możliwościami, jakie to partnerstwo zaoferuje nam obojgu na całym świecie”.

Dariusz Szymczak
Sensei na macie i senpai w środowisku Formuły 1. Nikt mnie nie przekona, że czerwony nie jest najszybszym kolorem na świecie. Zawodowo zagłębiony w meandrach social mediów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Frydrych odzyskuje pozycję Mistrza Polski 2022, ale tytuły rozdano 3 miesiące temu

Dzisiaj Trybunał Polskiego Związku Motorowego uchylił dyskwalifikację techniczną Jarosława Frydrycha z 6 rundy MPRC 2022. Ta decyzja...

Bolid Schumachera z V10 na sprzedaż. Legendarne Ferrari F1-2000 trafi pod młotek

Bolid Schumachera F1-2000 trafi na aukcję
Bolid Schumachera po raz kolejny trafi na aukcję. Po sukcesie ostatniej licytacji, kolejny bolid wielokrotnego mistrza świata...

Greensmith nie zamierza spoczywać na laurach

Greensmith
Gus Greensmith powrócił na łono WRC w iście królewskim stylu. Po rozwiązaniu kontraktu z M-Sportem Brytyjczyk "spadł''...

Subaru Impreza 22B STi jako restomod. Niezwykły projekt

Subaru Impreza 22B STi jako restomod
Subaru Impreza 22B STi to jeden z najbardziej pożądanych modeli na rynku wtórnym. Jednak dostępność tych samochodów...

Wolff potwierdza odejście Mercedesa od koncepcji „zero sidepod”

Toto Wolff przyznał, że koncepcja samochodu Mercedesa określana mianem „zero sidepod” zostanie porzucona przez jego zespół, a...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here