sobota, 23 stycznia, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona główna Aktualności Rekord frekwencji

Rekord frekwencji

Na kartingowej pętli Toru Poznań rozegrano IV rudę serii Rok Cup Poland. Jak zwykle rywalizowano w sześciu kategoriach, w których startowało łącznie 92 kartingowców, co stanowi tegoroczny rekord, jeżeli chodzi o frekwencję. A do tego doliczyć należy jeszcze przejazdy pokazowe 15 najmłodszych kartingowców, którzy nie posiadają jeszcze licencji sportowych.

M4UU4779

Nic dziwnego, że najliczniejsza i najprężniej rozwijająca się seria kartingowa w naszym kraju cieszy się coraz większą popularnością. Nie bez znaczenia jat także fakt, że w tym sezonie krajowy karting może liczyć na partnera strategicznego – koncern PKN Orlen. Właśnie podczas ceremonii otwarcia zawodów promotor serii Rok Cup Poland – Andrzej Ościk wręczył zawodnikom nominowanym do Akademii Orlen Team kolejne nagrody, którymi były komplety opon.

M4UU5095

Po uroczystości, w której udział wzięli także przedstawiciele władz miasta, Zarządu Okręgowego PZM oraz Automobilklubu Wielkopolskiego, zawodnicy mogli rozpocząć rywalizację. A było co oglądać, bo na szybkim torze w Przeźmierowie (pętla kartingowa wykorzystuje spory fragment części do wyścigów samochodowych) byliśmy świadkami wielu arcyciekawych pojedynków.

M4UU6355

 

Podczas wyścigu przedfinałowego klasy Baby Rok wydawało się, że znakomity wynik z ostatniej rundy w Słomczynie powtórzy Mikołaj Kania (A. Wielkopolski/Elite Racing Development), który przez większość dystansu prowadził stawkę zawodników. Jednak na ostatnim krążeniu na czoło wyszedł Franciszek Czapla (A. Leszczyński/Bambini Racing), a tuż za nim finiszował Jan Przyrowski (A. Leszczyński/Elite Racing Development). Kania musiał zadowolić się trzecią lokatą, ale w finale dotarł do mety na drugim miejscu, tuż za niepokonanym tego dnia Czaplą. Trzeci na mecie zameldował się Kacper Turoboyski (A. Leszczyński/Bambini Racing).

M4UU6358

 

W kategorii Mini Rok przedfinał padł łupem Piotra Protasiewicza (Wallrav Racing Club), jednak w finale minimalnie szybszy okazał się Karol Pasiewicz (A. Wielkopolski/V-Kart Racing Team). Podium uzupełnił Jerzy Glac (A. Wielkopolski/V-Kart Racing Team), który awansował na trzecie miejsce po 10-sekundowej karze nałożonej na finiszującego przed nim Macieja Banasia (A. Leszczyński/V-Kart Racing Team).

M4UU6577

 

Znakomity debiut w klasie Junior Rok zaliczył Jakub Szablewski (A. Leszczyński/KRT Exprit Polska), który po przenosinach z Mini Roka, triumfował od razu w swoim pierwszym wyścigu w wyższej kategorii. Podobnie zapowiadał się finał, bo Szablewski długo utrzymywał się na prowadzeniu, jednak pechowa awaria na 8. okrążeniu (odłączył się przewód paliwowy), zmusiła go do zaparkowania na poboczu. Wyścig wygrał Adrian Janicki (A. Zielonogórski Duet/Jastrzębski Racing) przed Adamem Szydłowskim (A. Leszczyński/D&D Motorsport) i Aleksandrem Klimaszewskim (A. Polski/D&D Motorsport).

M4UU6598

W kategorii Rok GP14 dwa zwycięstwa odniósł Igor Lejko (Wallrav Racing Club/AMO Racing Team), który wyprzedził Huberta Kowalczyka (A. Zielonogórski Duet/AMO Racing Team) i Marcina Zająca (Wallrav Racing Club /D&D Motorsport). Jednak trzeba odnotować, że w wyścigu przedfinałowym bliska podium była Karolina Janicka (A. Zielonogórski Duet/Jastrzębski Racing), ktorej do trzeciego miejsca zabrakło zaledwie 0,002 sekundy!

M4UU6943
Z kolei Marcin Zając (Wallrav Racing Club /D&D Motorsport) triumfował w finale klasy Rok GP25, drugi był Sebastian Lotz (A. Leszczyński/ OKT Racing), trzeci Jakub Dobroszczyk (A. Leszczyński), a na czwartej pozycji ukończył wyścig zwycięzca przedfinału, Adrian Marcinkiewicz (A. Zielonogórski Duet/ACR).

Wreszcie w kategorii Shifter Rok kolejne dwa zwycięstwa odniósł Lukas Korbela (A. Śląski/WK Motorsport), który do rywalizacji włączył się dopiero podczas poprzednich zawodów w Słomczynie. Drugą lokatę zajął Wojciech Grzyb (A. Wielkopolski/MG Racing Team), a trzecią Alex Karkosik (A. Toruński/ Jastrzębski Racing), startujący w kartingu w przerwach pomiędzy wyścigami Euroformula Open.

M4UU7162

Kolejna runda Rok Cup Poland odbędzie się w dniach 7-9 lipca na torze Wallrav Race Center w Starym Kisielinie koło Zielonej Góry.

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Monte Carlo 1995 – zwycięstwo Sainza

Carloz Sainz w 1995 roku wygrywa Rajd Monte Carlo za kierownicą Subaru Imprezy 555. Było to 26...

Rajd Monte Carlo 2021 – dzień drugi: Evans na czele, Ogier goni, a Loubet wpada na skarpę

Drugi dzień rywalizacji podczas Rajdu Monte Carlo 2021 przyniósł sporo przetasowań i zwrotów akcji. Tanak spadł na...

Kalendarz Pucharu Toru Słomczyn 2021

Znamy już również kalendarz na sezon 2021 dla uczestników Pucharu Toru Słomczyn. Impreza niezmiennie kierowana jest do...

Kalendarz SuperOESów Toru Kielce na 2021

Znamy już kalendarz Kieleckich SuperOESów organizowanych przez Automobilklub Kielecki. W tym roku na zawodników czeka 10 rund...

Rajd Monte Carlo 2021 – pierwszy dzień: Hyundai górą, „rolka” Suninena [wideo]

Dziś w Rajdzie Monte Carlo kierowcy przejechali tylko dwa odcinki specjalne, ale i tak nie brakowało wrażeń,...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Fabia R5 vs Gaz 51, czyli estońska przygoda Zapały

Mariusz Zapała w niecodzienny sposób zakończył udział w Samsonas Rally Rokiskis. Mimo jednego zdarzenia to właśnie druga sytuacja sprawiła o zapadnięciu decyzji o wycofaniu...

Stajnia Retrotechnology poszerza flotę o dwa Fiaty

Rybnicka stajnia od pewnego czasu buduje dział retro, w którym znalazły się już takie auta jak: Autobianchi A112 Abarth, Fiat 500 czy 126 p....

Wypadek Ogiera na testach do Rajdu Monte Carlo

Podczas testów przed Rajdem Monte Carlo siedmiokrotny Mistrz Świata miał poważny wypadek. Francuz wypadł z trasy i wpadł na kamienne zabudowania – samochód jest...

Bartłomiej Fizia przesiada się do mocniejszego auta

Bartłomiej Fizia w sezonie 2021 wsiądzie do przednionapędowego Forda Fiesty ze stajni RallyLab. Kierowca Metkom Rally Team po kilkunastu latach spędzonych za kierownicą Hondy Civic...