RELACJA – RUBIKONN SZUTER CHALLENGE 2015 IV Runda – Prądki k/Bydgoszczy 23.08.2015r.

23 sierpnia na torze szutrowym w Prądkach k/Bydgoszczy odbyła się IV runda zawodów Rubikonn Szuter Challenge 2015 organizowana przez stowarzyszenie Extreme Motorsport.

IMG_2290

Sponsorem głównym tej rundy jak i całego cyklu zawodów jest firma RG Rubikkon Gotowski. W szranki stanęło 15 załóg. Tym razem do pokonania był jeden odcinek specjalny o długości 1,25 km przejeżdżany czterokrotnie po dwa okrążenia toru. Pogoda dopisała, choć warunki jakie panowały na torze zaskoczyły niejednego kierowcę. Po kilku przejazdach w szutrowej nawierzchni pojawiły się koleiny ale to nie przeszkadzało zawodnikom w poprawianiu swoich czasów. Walka o cenne sekundy trwała do samego końca. Tumany kurzu, ryk silników, zapach benzyny przyciągnęły na zawody wielu amatorów rajdowego szaleństwa. Po zakończeniu imprezy zawodnicy jednogłośnie twierdzili, że warunki na torze nie były łatwe, ale dzięki temu nauczyli się lepiej panować nad autami na luźnej nawierzchni. W klasie 1 zwyciężył Jacek Czarnecki przed Niedźwiedziem i Dawidem Gryszką. Klasa 2 ( najmniej oblegana) padła łupem Marcina Chromińskiego, na drugim miejscu stanął Patryk Łożyca. Zwycięstwo w klasie trzeciej odnotował Przemysław Jaworski, drugi był Piotr Perliński. Podium klasy 3 uzupełnił Adam Dornowski. W klasie najmocniejszych aut triumfował Wojciech Gotowski w czteronapędowym Evo. Drugie miejsce zajął Piotr Łaniewski w oryginalnie oklejonym pickupie spod znaku trzech diamentów. Najniższy stopień podium należał do Marka Czajkowskiego. W klasyfikacji generalnej zawodów zwyciężył Wojciech Gotowski ( Klasa 4 ), miejsce drugie zajął Jacek Czarnecki ( Klasa 1) na trzecim uplasował się Piotr Łaniewski ( Klasa 4). W klasie GOŚĆ choć nie brany pod uwagę w klasyfikacji całego sezonu zwyciężył Patryk Scieszynski ( Opel Astra Gsi) uzyskując najlepszy wynik podczas IV Rundy Szuter Challenge. Zwycięzcy na zakończenie zawodów otrzymali pamiątkowe puchary. Galeria oraz szczegółowe wyniki zawodów dostępne są na stronie internetowej www.extrememotorsport.org. Stowarzyszenie Extreme Motorsport dziękuję wszystkim sponsorom za pomoc w organizacji imprezy, zawodnikom za sportową rywalizację i kibicom za liczne przybycie oraz wspaniałą atmosferę. Już teraz zapraszamy na kolejną rundę która odbędzie się już 18 października na Torze Szutrowym w Prądkach k/Bydgoszczy.

Tekst: Bartosz Michalski

Na zdjęciu: Zwycięzca zawodów Wojciech Gotowski