Resoraki w miejsce… nieobecnych eksponatów muzeum

135
resoraki
fot. na8crabbit - oficjalny profil Twitter

Japonia to stan umysłu. W… pozytywnym tego słowa znaczeniu! Włodarze Muzeum Motorsportu w Fuji zadecydowali, iż w czasie kiedy poszczególne eksponaty znajdują się na wystawach poza gmachem placówki, ich miejsce zajmą… miniaturowe resoraki.

To nie jest żart, nie mamy dziś 1 kwietnia, nikt nie zrobił tutaj żadnego, internetowego „pranka”. Po prostu, tak wygląda codzienność w japońskim Muzeum Motorsportu w Fiji!

Prawdziwą furorę robią fotografie niektórych „eksponatów” w placówce pod najwyższym, wulkanicznym szczytem kraju kwitnącej wiśni. Okazuje się, iż pracownicy muzeum mają niezwykle uroczy sposób na zastąpienie pojazdów, które zostały wysłane na zewnętrzne pokazy. Nikt nie zamyka wystawy, nie znajdziecie tam grzecznych przeprosin i czarnych, grubych zasłon. Miejsce prawdziwych pojazdów zajmują bowiem… miniaturowe resoraki.

W sieci znajdziecie wiele zdjęć wykonanych głównie przez użytkowników „X” (Twitter). Na zdjęciu tytułowym niniejszego tekstu mistrzowską Toyotę Celicę ST185 1993 Kankkunena reprezentuje jej wierny odpowiednik w skali… 1:64. To nie jedyny taki przypadek. W ten sam sposób zastąpiono między innymi kultowego Nissana GT-R HKS i GT-R w wersji GT3.

Co sądzicie o takim pomyśle? Według Was to naprawdę urocze rozwiązanie, czy… swego rodzaju jawne wprowadzanie klientów w błąd? Zachęcamy do dyskusji w komentarzach.

Więcej przepełnionych motorsportem materiałów znajdziecie naturalnie na rallyandrace.pl.

Przy okazji, zachęcamy do zakupu… najnowszego, 42. numeru magazynu Rally and Race. Znajdziecie w nim wszystkie, najciekawsze informacje ze świata motorsportu. Od rajdów, przez wyścigi torowe, górskie, F1, po cross country, drift, simracing, rallycross czy karting. W Wasze ręce oddajemy przeszło 150 stron, przesiąkniętych emocjami z czołowych aren!

Podobają Ci się nasze newsy? Zaobserwuj Rally And Race także na Google News.