środa, 22 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościRicciardo chwali Drive to Survive za wzrost zainteresowania F1 na świecie

Ricciardo chwali Drive to Survive za wzrost zainteresowania F1 na świecie

Daniel Ricciardo jest zdania, że serial Drive to Survive, którego produkcją zajmuje się platforma Netflix, wywarł ogromny wpływ na popularność Formuły 1. Australijczyk szczególną uwagę zwrócił wzrost zainteresowania serią w Stanach Zjednoczonych.

Rezerwowy kierowca zespołu Red Bull Racing był gościem popularnego programu rozrywkowego „The Late Show”, który prowadzi Stephen Colbert. Ricciardo odpowiadał głównie na pytania związane ze wzrostem popularności Formuły 1, a także o przygotowanie formy fizycznej przez kierowców.

W pierwszej kolejności gospodarz Colbert zapytał o to, co jest przyczyną tak gigantycznego wzrostu popularności Formułą 1 w USA, na co Australijczyk odpowiedział bez wahania: „Myślę, że to serial Drive to Survive na Netflix, który wysadził trochę popularność F1 w powietrze. Sądzę, że to umieściło F1 na mapie świata”.

„Za chwilę wejdzie piąty sezon, który myślę, że jest dość dziki. Są części świata, w których zawsze było duże zainteresowanie F1, jak Europa. Formuła 1 zawsze istniała tam od wielu, wielu, wielu lat i zawsze była tam rzesza fanów. Znam Stany [Zjednoczone]… i czułem, że wysadzenie popularności tutaj było nieuniknione, ponieważ dobrze orientują się w sporcie i powiedziałbym, że to tylko kwestia czasu, ale czuję, że przyspieszyło to dzięki Drive to Survive”.

Ricciardo został zapytany również o to, dlaczego Formuła 1 jest od początku tak popularna w Europie, a mniej na innych kontynentach: „To jest jak centrum sportów motorowych i Formuły 1, ponieważ wiele zespołów ma tam swoje siedziby. Nawet ja pochodząc z Australii, wiedziałem, że muszę tam być. Musiałem być w Europie, gdzie jest mnóstwo zespołów, sponsorzy i ostatecznie cała branża”.

Colbert poprosił również o to, aby Australijczyk wypowiedział się na temat torów, które są ulubionymi przez kierowców, a także, jaki obiekt najbardziej sprzyja oglądaniu rywalizacji dla kibiców: „Kocham Austin! Panuje tam świetna atmosfera i uważam, że jest naprawdę wyjątkowy, ale też nie jedyny, który uwielbiam. Monako jest naszym klejnotem w koronie. Wygrana tam jest naprawdę wyjątkowa, powiedziałbym, że jeśli myślisz o F1 to myślisz o Grand Prix Monako”.

Ricciardo wyjaśnił również, że ludzie często błędnie oceniają kierowców z perspektywy tego, że tylko siedzą za kierownicą i nią kręcą, a tak naprawdę muszą ciężko pracować, aby ciągle być w doskonałej formie fizycznej: „Musimy być sportowcami. Nikt nie może powiedzieć, że chcąc być kierowcą F1 może nim zostać. To nie prawda. Jest nas tylko 20 w stawce, a sama Formuła 1 jest dzika, panują w niej niesamowite przeciążenia powyżej 5G. Przez około 60 okrążeń, czy 90 minut potrzebujesz siły, żeby to wytrzymać. Nasze mięśnie szyi są najważniejsze, aby to wytrzymać”.

Dariusz Szymczak
Sensei na macie i senpai w środowisku Formuły 1. Nikt mnie nie przekona, że czerwony nie jest najszybszym kolorem na świecie. Zawodowo zagłębiony w meandrach social mediów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Bolid Schumachera z V10 na sprzedaż. Legendarne Ferrari F1-2000 trafi pod młotek

Bolid Schumachera F1-2000 trafi na aukcję
Bolid Schumachera po raz kolejny trafi na aukcję. Po sukcesie ostatniej licytacji, kolejny bolid wielokrotnego mistrza świata...

Greensmith nie zamierza spoczywać na laurach

Greensmith
Gus Greensmith powrócił na łono WRC w iście królewskim stylu. Po rozwiązaniu kontraktu z M-Sportem Brytyjczyk "spadł''...

Subaru Impreza 22B STi jako restomod. Niezwykły projekt

Subaru Impreza 22B STi jako restomod
Subaru Impreza 22B STi to jeden z najbardziej pożądanych modeli na rynku wtórnym. Jednak dostępność tych samochodów...

Wolff potwierdza odejście Mercedesa od koncepcji „zero sidepod”

Toto Wolff przyznał, że koncepcja samochodu Mercedesa określana mianem „zero sidepod” zostanie porzucona przez jego zespół, a...

Przygotowania do kluczowego sezonu Damiana Litwinowicza

Ubiegły sezon zakończony na drugiej pozycji w klasyfikacji Mistrzostw Europy zaostrzył wszystkim apetyty. Damian Litwinowicz jest już...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here