niedziela, 29 stycznia, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościRichard Millener wzywa M-Sport do wytężonej pracy

Richard Millener wzywa M-Sport do wytężonej pracy

Richard Millener, dyrektor ekipy M-Sportu, udzielił obszernego wywiadu, w którym ocenił szanse swojej drużyny na wiktorię w kampanii 2023. Według Brytyjczyka zatrudnienie Otta Tanaka to tylko połowa sukcesu, zaś kluczowe będą przedsezonowe testy.

Mimo fantastycznego triumfu w Monte-Carlo, M-Sport ma za sobą kolejny, kiepski rok w WRC. Craig Breen i Paul Nagle nie poradzili sobie z rolą liderów, a Adrien Fourmaux oraz Gus Greensmith nie byli w stanie regularnie meldować się w najlepszej piątce. Pewnym rozczarowaniem były też późniejsze wyniki Sebastiena Loeba… Pozytywnym impulsem miało być przemodelowanie składu na przyszły sezon i zatrudnienie Otta Tanaka, nowego lidera brytyjskiego zespołu. Richard Millener, dyrektor M-Sportu uważa, że jego drużyna poczyniła już spory progres, i w przyszłym roku w końcu zagrozi Toyocie oraz Hyundaiowi.

fot. WRC – oficjalny profil Facebook

Wspólny wysiłek

Richard Millener w rozmowie z motorsport.com stwierdził, że M-Sport czeka wiele pracy. Szef M-Sportu wydaje się jednak patrzeć na przyszły sezon w optymistycznych barwach:

Podpisanie kontraktu z Tanakiem wyraźnie poprawiło nasze humory i podniosło morale w ekipie. Jednocześnie jest to też dla nas spore wyzwanie. Musimy poprawić formę, żeby Ott miał w ogóle szanse na dobry rezultat. Nie wydaje mi się, aby trzeba było wiele zmieniać, ale musimy mieć wszystko dopracowane w najdrobniejszych szczegółach, być jak najlepiej przygotowani. Jesteśmy już blisko tego, ale nie ma miejsca na żadne pomyłki. Trzeba być konsekwentnym i punktować w każdej eliminacji. Trzeba skoncentrować się jak najmocniej i upewnić się, że wszyscy są świadomi tego, co trzeba zrobić. Nasze wytyczne muszą być w porządku i zapewniać najlepszą wydajność. Dla Tanaka, i całego zespołu. To niekoniecznie zmiana. Po prostu musimy mieć pewność, że wszystko mamy już na najwyższym poziomie.

Zobacz też: Serderidis za sterami Pumy w Monte-Carlo

W tym roku nie było to łatwe, ale mam nadzieję, iż nowy początek na to pozwoli. Od teraz aż do Monte Carlo musimy odpowiednio popracować. Musimy nadal rozwijać samochód, i być bardzo konkretni jeśli chodzi o obszary tego rozwoju. Nie posiadamy wystarczających zasobów finansowych, aby spróbować wszystkiego. Trzeba będzie bardzo ciężko pracować podczas testów, żeby zdecydować, których elementów będziemy używać, a których nie”.

91. Rajd Monte-Carlo wystartuje już 19 stycznia. Lista startowa zostanie opublikowana 9 stycznia. Dokładny harmonogram Mistrzostw Świata 2023 dostępny jest na stronie WRC.

Carlo Abarth
31 marca 1949 roku założyłem przedsiębiorstwo motoryzacyjne sygnowane własnym nazwiskiem. Stworzyłem dziesiątki świetnych, pełnych duszy samochodów... A dzisiaj piszę dla Rally and Race. Nie tylko o maszynach z emblematem skorpiona na masce.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

WOŚP Moto Orkiestra Walim 2023 [wideo]

Moto Orkiestra Walim 2023
Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy grała dziś motoryzacyjnie w wielu regionach Polski. Pokazywaliśmy Wam zdjęcia ze Zgierza, teraz...

WOŚP MotoOrkiestra Zgierz 2023 – foto

Motoorkiestra WOŚP Zgierz 2023 drift
MotoOrkiestra Zgierz wróciła na pętlę autobusową Staffa/Parzęczewska! W dniu 29 stycznia 2023 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra...

Marko wyczuwa niepokój w Mercedesie

Doradca Red Bulla Helmut Marko twierdzi, że odejście Jamesa Vowlesa z Mercedesa i objęcie przez niego stanowiska...

Kamery w kaskach u wszystkich kierowców w sezonie 2023 Formuły 1

Formuła 1 podpisała umowę na dostarczanie technologii kamer w kaskach kierowców z Racing Force Group. Przez cały...

Wielkie powroty do F1! Jak wygląda ranking TOP 10 i czy znalazło się miejsce dla Kubicy?

Robert Kubica
Na kanale F1 pojawił się film o kierowcach, którzy wracali do tego sportu z przysłowiowej „emerytury”. W...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here