RMF 4RACING Team na podium Columna Medica Baja Drawsko.

277

Rajdowe zmagania podczas Baja Drawsko już za nami. Na starcie rajdu rozpoczynającego sezon 2018 stanęło wielu wybitnych zawodników cross-country. Wymagający teren dał się we znaki wielu załogom. Zawodnikom RMF 4RACING Team udało się pokonać utrudnienia na trasie, co pozwoliło im zdobyć 2. miejsce w grupie TH i 6. w klasyfikacji generalnej.

image001

W rajdzie wzięło udział ponad 90 załóg, rywalizacja była więc duża. Oprócz prologu, który liczył 20 kilometrów, zawodnicy mieli do pokonania dwa odcinki specjalne, o łącznej długości 280 kilometrów. Do tego rajdu wszyscy przystąpili w bojowych nastrojach, głodni rywalizacji
i adrenaliny. Trasa odcinków specjalnych była bardzo wymagająca. Łatwo nie było, ale załodze RMF4RT w składzie Krzysztof Biegun i Aleksandra Kujawa, udało się wywalczyć podium w swojej grupie. To dla nich wielki sukces.

K. Biegun, A Kujawa 6

Rajd Baja Drawsko był bardzo ciężki i potwornie szybki. Efektem tego były liczne awarie załóg, które nie dojechały do mety. Pourywane zawieszenia, dachowania i inne usterki techniczne eliminowały kolejne zespoły. Dla naszego duetu RMF4RT, na szczęście los był łaskawy i widać, że rajdówka została dobrze przygotowana do sezonu. Ola i ja popełniliśmy również niewiele małych błędów na trasie. Mimo tego, uplasowaliśmy się na 2. miejscu w grupie. Uważam, że zadanie domowe przed sezonem 2018 zostało odrobione – mówi Krzysztof Biegun, kierowca RMF 4RACING Team i dodaje – Jesteśmy trochę poobijani i obolali, ale bardzo szczęśliwi z tak dobrego wyniku, w tak mocno obsadzonym rajdzie i już przygotowujemy się do następnej rundy mistrzostw Polski.