RMF 4RACING Team przed ORLEN Baja Poland: “To dla nas najważniejszy i największy rajd w roku”

Puchar Świata FIA w Rajdach Terenowych już po raz szósty odbędzie się w Szczecinie. ORLEN Baja Poland 2017 zaplanowany został na 31 sierpnia – 3 września 2017. Na Wyspie Łasztownia ponownie zgromadzą się najlepsze załogi rajdów terenowych na świecie. To piękne, motoryzacyjne święto, które dla zawodników RMF 4RACING Team jest najważniejszą próbą w całym sezonie.

iijnikfopmglecgp

ORLEN Baja Poland to najbardziej prestiżowy rajd terenowy w Polsce. Już po raz szósty będzie stanowił arenę rywalizacji o cenne punkty w Pucharze Świata FIA. Impreza rozpocznie się w piątek, a zakończenie zmagań przewidziano na niedzielne popołudnie.

Miasteczko rajdowe zlokalizowane będzie na wyspie Łasztownia w Szczecinie, zaś próby sportowe odbędą się w okolicach Dobrej, Lubieszyna, Szczecina i przede wszystkim na poligonie w Drawsku Pomorskim.

ZaBoga Biegun_DoBhan Fot. Sandra Biegun (3)

134 pojazdy na starcie, a wśród nich dwie załogi RMF4RT

W tym roku na starcie rajdu zobaczymy aż 134 pojazdy, w tym samochody, motocykle i quady. W barwach RMF 4RACING Team ścigać się będą dwie załogi – Aleksander „Fazi” Szandrowski, wraz z pilotującym go Rafałem Płuciennikiem, a także Krzysztof Biegun i Tomasz Dołhan.

Baja Poland to runda Pucharu Świata i najlepiej zorganizowany rajd w sezonie. Najdłuższe odcinki, najlepsze zespoły. To też rajd, który jest najwyżej punktowany i nasza pozycja na mecie da nam odpowiedź na to, czy będziemy się liczyć w tym sezonie zarówno indywidualnie jak i w klasyfikacji zespołów jako RMF 4RACING Team. Musimy być na mecie. Ale jako, że zajmujemy na ten moment 4. miejsce w generalce sezonu to musimy też myśleć o wyniku. Walczymy! – mówi Rafał Płuciennik, pilot i szef RMF 4RACING Team.

ZaBoga Biegun_DoBhan Fot. Sandra Biegun

Najdłuższe trasy i podwójne punkty

W sobotę, 2 września cała stawka przeniesie się do oddalonego od Szczecina o około 100 kilometrów Drawska Pomorskiego. Tam odbędą się dwie najdłuższe próby w całym rajdzie, każda z nich liczy blisko 216 kilometrów. W trakcie dwóch poprzednich lat trasy te „rozrosły” się aż o 140 kilometrów. Te klasyczne odcinki na poligonie drawskim liczą dziś w sumie 431,80 km. Triumfatorów rajdu poznamy w niedzielę po rozegraniu kolejnych czterech prób sportowych o łącznej długości niecałych 60 kilometrów.

ZaBoga Szandrowski_PBuciennik Fot. Sandra Biegun (4)

To najważniejszy i największy rajd w roku dla zespołu RMF 4RACING Team. Dla nas, jako duetu z Krzysiem, jest to okazja, żeby zdobyć dużo punktów do klasyfikacji rocznej, ponieważ walczymy o pudło, a Baja Poland jest rajdem podwójnie punktowanym. Dodatkowo punkty otrzymuje się za OS-y, a jest ich aż 6. To wszystko powoduje, że można dużo zyskać i równie dużo stracić. W tej chwili zajmujemy dobre 2. miejsce po czterech rundach Mistrzostw Polski – komentuje Tomasz Dołhan, pilot Krzysztofa Bieguna.

Pod względem technicznym jesteśmy przygotowani. Po połowie sezonu przejrzeliśmy i wyremontowaliśmy wszystkie znaczące podzespoły w naszej rajdówce, dlatego też nie powinno być problemów na trasie – dodaje Krzysztof Biegun, kierowca rajdowy RMF4RT.

ZaBoga Szandrowski_PBuciennik Fot. Sandra Biegun

Więcej informacji o rajdzie dostępnych na stronie organizatora: www.bajapoland.eu

fot. Sandra Biegun

inf.pras.