piątek, 21 stycznia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościRajdowe Mistrzostwa Polski Zachodniej - kalendarz 2022

Rajdowe Mistrzostwa Polski Zachodniej – kalendarz 2022

Rajdowe Mistrzostwa Polski Zachodniej powracają po rocznej przerwie. Będzie to siódma edycja imprezy o randze SKJS na którą składać się będzie siedem rajdów.

Powracające po rocznej przerwie Rajdowe Mistrzostwa Polski Zachodniej wystartują 20 marca. Jest to cykl rajdów o randze SKJS. Otworzy je najstarszy rajd samochodowy w regionie, czyli rozgrywany od 1971 roku Rajd Monte Karlino. W sezonie 2022 odbędzie się jego 47 edycja.

runda data wydarzenie
1 20.03 47. Rajd Monte Karlino
2 24.04 1. Rajd Gryfa
3 22.05 11. Rajd Koszaliński
4 3.07 1. Rajd Świdwiński
5 28.08 5. Rajd Chojnicki
6 25.09 7. Bytowska Gonitwa
7 23.10 3. Rajd Wilka

Druga runda to pierwszy z dwóch debiutujących rajdów – 1. Rajd Gryfa. Organizator zaplanował dwa ponad 4-kilometrowe odcinki na terenie Powiatu Gryfickiego i widowiskowy superoes w centrum miasta Płoty. Oba kręte, ale także z szybkimi partiami, a każdy z nich w zupełnie innym charakterze. Ma to być kompaktowy rajd z minimalną ilością dojazdówek.

fot. facebook.com/rajdowempz

W maju podczas trzeciej runda Rajowych Mistrzostw Polski Zachodniej odwiedzimy Koszalin, gdzie odbędzie się 11 edycja Rajdu Koszalińskiego. To jedyny rajd z wszystkich rund RMPZ, który odbył się w roku 2021 lecz nie był częścią żadnego cyklu.

fot. facebook.com/rajdowempz

Początek lipca to druga nowość w kalendarzu RMPZ – 1. Rajd Świdwiński na którym nie zabraknie miejskiego odcinka w bardzo widowiskowym miejscu.

Przeczytaj też, czy KJSy w Polsce umierają?

Piąta runda odbędzie się 28 sierpnia i będzie to 5. Rajd Chojnicki, który wraca po czterech latach przerwy. Jeden z odcinków prowadził będzie ulicami Chojnickiej starówki.

grafika facebook.com/rajdowempz

Przedostatnia runda RMPZ to kaszubski klasyk, czyli Bytowska Gonitwa – Rajd Samochodowy podczas którego odbędzie się nocny prolog w centrum miasta. Będzie to siódma edycja tego rajdu.

fot. facebook.com/rajdowempz

Koniec października to 3. Rajd Wilka, runda zamykająca zachodnie mistrzostwa w 2022r. Trasy na tym radzie są niesamowicie kręte i pagórkowate. Ciekawostką jest to, że nie ma na nich ani jednej szykany, to naprawdę szybki odcinek dający dużo adrenaliny i frajdy.

Marcin Maksymiuk
Miłośnik i wielki fan imprez amatorskich, w szczególności KJS/SKJS, rajdów regionalnych i rallycrossu. Zaczynał w KJSach na prawym fotelu. Fotograf i reporter wydarzeń motorsportowych.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Ogier zdobywa czwartkowe zbocza Monte Carlo

Gospodarze najlepiej rozpoczęli wieczorne zmagania na oesach 90. Rajdu Monte-Carlo. Sebastien Ogier w Toyocie triumfował na obu...

GR Yaris Rally1 i Puma Rally1 w Parku Serwisowym

Toyota GR Yaris Rally1 i Ford Puma Rally1 Hybrid 2022 w Parku Serwisowym przed Rajdem Monte Carlo.

Konrad Dąbrowski na juniorskim podium Rajdu Dakar 2022

14 stycznia zakończyła się 44. edycja Rajdu Dakar, który po raz trzeci odbywał się w Arabii Saudyjskiej....

VI SuperOES Tor Poznań

Filmowe podsumowanie z przejazdów na VI SuperOESie Torze Poznań z 15 stycznia 2022 roku.

1. Rajd Ziemi Sanockiej KJS

Jeżeli chcecie wziąć udział w fajnej imprezie o randzie KJS, to mamy dla Was idealną propozycję -...

NAJPOCZYTNIEJSZE