niedziela, 28 maja, 2023
Strona głównaAktualnościRajdowe Mistrzostwa Polski Zachodniej - kalendarz 2022

Rajdowe Mistrzostwa Polski Zachodniej – kalendarz 2022

Rajdowe Mistrzostwa Polski Zachodniej powracają po rocznej przerwie. Będzie to siódma edycja imprezy o randze SKJS na którą składać się będzie siedem rajdów.

Powracające po rocznej przerwie Rajdowe Mistrzostwa Polski Zachodniej wystartują 20 marca. Jest to cykl rajdów o randze SKJS. Otworzy je najstarszy rajd samochodowy w regionie, czyli rozgrywany od 1971 roku Rajd Monte Karlino. W sezonie 2022 odbędzie się jego 47 edycja.

runda data wydarzenie
1 20.03 47. Rajd Monte Karlino
2 24.04 1. Rajd Gryfa
3 22.05 11. Rajd Koszaliński
4 3.07 1. Rajd Świdwiński
5 28.08 5. Rajd Chojnicki
6 25.09 7. Bytowska Gonitwa
7 23.10 3. Rajd Wilka

Druga runda to pierwszy z dwóch debiutujących rajdów – 1. Rajd Gryfa. Organizator zaplanował dwa ponad 4-kilometrowe odcinki na terenie Powiatu Gryfickiego i widowiskowy superoes w centrum miasta Płoty. Oba kręte, ale także z szybkimi partiami, a każdy z nich w zupełnie innym charakterze. Ma to być kompaktowy rajd z minimalną ilością dojazdówek.

fot. facebook.com/rajdowempz

W maju podczas trzeciej runda Rajowych Mistrzostw Polski Zachodniej odwiedzimy Koszalin, gdzie odbędzie się 11 edycja Rajdu Koszalińskiego. To jedyny rajd z wszystkich rund RMPZ, który odbył się w roku 2021 lecz nie był częścią żadnego cyklu.

fot. facebook.com/rajdowempz

Początek lipca to druga nowość w kalendarzu RMPZ – 1. Rajd Świdwiński na którym nie zabraknie miejskiego odcinka w bardzo widowiskowym miejscu.

Przeczytaj też, czy KJSy w Polsce umierają?

Piąta runda odbędzie się 28 sierpnia i będzie to 5. Rajd Chojnicki, który wraca po czterech latach przerwy. Jeden z odcinków prowadził będzie ulicami Chojnickiej starówki.

grafika facebook.com/rajdowempz

Przedostatnia runda RMPZ to kaszubski klasyk, czyli Bytowska Gonitwa – Rajd Samochodowy podczas którego odbędzie się nocny prolog w centrum miasta. Będzie to siódma edycja tego rajdu.

fot. facebook.com/rajdowempz

Koniec października to 3. Rajd Wilka, runda zamykająca zachodnie mistrzostwa w 2022r. Trasy na tym radzie są niesamowicie kręte i pagórkowate. Ciekawostką jest to, że nie ma na nich ani jednej szykany, to naprawdę szybki odcinek dający dużo adrenaliny i frajdy.

Marcin Maksymiuk
Miłośnik i wielki fan imprez amatorskich, w szczególności KJS/SKJS, rajdów regionalnych i rallycrossu. Zaczynał w KJSach na prawym fotelu. Fotograf i reporter wydarzeń motorsportowych.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Verstappen wygrywa Grand Prix Monako w zmiennych warunkach

Max Verstappen odniósł zwycięstwo w zmiennych warunkach podczas Grand Prix Monaco. Holender wyprzedził na mecie Fernando Alonso...

Miękoś wygrywa niedzielną rundę WSMP

Mariusz Miękoś wygrał oba wyścigi inauguracyjnego weekendu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski w sezonie 2023 na Torze Poznań. Kierowca...

Osóbka z 50-punktową przewagą w Maluch Trophy

Kamil Osóbka odniósł zwycięstwo w niedzielnym wyścigu Maluch Trophy na Torze Poznań. To drugie zwycięstwo wicemistrza z...

Fotofinisz w 318is Cup PL

Michał Całek odniósł swoje pierwsze zwycięstwo w sezonie 2023 cyklu 318is Cup PL. W niedzielnym wyścigu na...

Miękoś na pole position także w niedzielę

Mariusz Miękoś wystartuje z pole position do niedzielnego wyścigu Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski WSMP na Torze Poznań....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here