wtorek, 5 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiRallycrossRobert Dąbrowski ponownie w czołówce

Robert Dąbrowski ponownie w czołówce

W minioną sobotę i niedzielę na torze w Słomczynie odbyła się III rudna wyścigów MPRC. Wietrzna pogoda nie przeszkodziła Robertowi Dąbrowskiemu w uzyskaniu świetnych rezultatów.

Autodrom Słomczyn słynie wśród kierowców i kibiców z niespodziewanej pogody. I tym razem dała się we znaki. Silny wiatr zniszczył kilka namiotów serwisowych, a i na torze mocno przeszkadzał.

Zobacz także: Słomczyńskie przeciągi, namioty odleciały, ale show wytrwało

Jednak jak Słomczyn słynie ze specyficznej pogody – tak Robert Dąbrowski jest znany z tego, że doskonale sobie radzi w trudnych warunkach pogodowych. Sobotnie kwalifikacje zaczął od zwycięstwa w Q1 i Q2, co zapewniło mu pewne prowadzenie po pierwszym dniu.

Nie odpuszczał jazdy w czołówce stawki także w niedzielę. W półfinale SuperNational dojechał na metę na trzeciej pozycji, w finale startował z trzeciej linii z piątego miejsca, a cały wyścig zakończył na drugiej pozycji. Rundę zamknął jednak podwójnym sukcesem. W SN-2000 stanął na najwyższym stopniu podium, dzięki czemu w klasyfikacji indywidualnej sezonu zajmuje aktualnie 2 miejsce.

Kolejna rudna MPRC odbędzie się na torze w Sedlcanach 11-12 czerwca. Będzie to rudna łączona z europejskmi mistrzowstami CEZ.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 – 10.07.2022 – zapisy

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2
Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 odbędzie się 10 lipca 2022. To impreza w cyklu Grudziądzkiego Mistrza...

2. Super Sprint Ziemi Sanockiej – trwają zapisy

W niedzielę 10 lipca odbędzie się organizowany przez Koło Ziemi Sanockiej przy Automobilklubie Małopolskim Krosno, 2. Super...

Rajd Safari – tak było – czytała Krystyna Czubówna

Podsumowanie Sarafi Rally Kenya 2022 z tryumfem Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka ze specjalnym lektorem. zobacz także: Kajetan...

16-letni Hubert Laskowski wygrywa w Mistrzostwach Europy!

Hubert Laskowski, który coraz śmielej radzi sobie na odcinkach specjalnych całej Europy, ma za sobą najtrudniejszy start...

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]
5 Runda SMT 2022 padła łupem Rafała Wlazłowskiego w Subaru Impreza. Zapraszamy na składankę video z tej...

NAJPOCZYTNIEJSZE