wtorek, 26 października, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiRallycrossRobert Dąbrowski zachowuje 2 pozycję w klasyfikacji CEZ

Robert Dąbrowski zachowuje 2 pozycję w klasyfikacji CEZ

VII runda mistrzostw Europy Środkowej FIA CEZ w rallycrossie zgromadziła aż 13 kierowców klasy STC2000, z którymi Robert Dąbrowski ścigał się w zawodach rozegranych na Slovakiaring w miniony weekend.

Wyścigi rozpoczęły się dla Roberta od problemów przy startach, z powodu których kwalifikacyjne kończył kolejno na: Q1 – 8 pozycja, Q2 – 5 pozycja, Q3 (rozegrane dopiero w niedzielny poranek) – 10 pozycja.

Na szczęście do przejazdów finałowych udało się rozwiązać problem, do tego spadł deszcz, który zwykle działa na skarżyskiego kierowcę jak dobry omen. „Zacieram ręce na deszcz” – powiedział Robert w wywiadzie przed półfinałem i w kolejnym wyścigu od razu potwierdził, że mokra nawierzchnia mu sprzyja.

W przejeździe półfinałowym startował z 4 pozycji i chwilę po rozpoczęciu wyścigu zajął miejsce zaraz za pierwszym Romanem Častoralem. Stracił ją dopiero w ostatnim okrążeniu, ostatecznie kończąc przejazd na 3 pozycji.

Finał to była spora dawka adrenaliny dla kibiców i z pewnością dla Roberta. Podobnie jak w półfinale zaraz po starcie objął 2 pozycję, jednak jeszcze w pierwszym okrążeniu wyprzedziło go dwóch kierowców. Za chwilę jednak wysunął się znów na 3 miejsce, które utrzymał niemalże do końca wyścigu. Ostatecznie jednak pod sam koniec finału wyprzedził go Michał Jakub, zapewniając sobie 3 lokatę.

Mimo 4 pozycji Robert Dąbrowski może uznać start w VII rundzie CEZ za udany. Wynik pozwolił mu zachować 2 miejsce w klasyfikacji ogólnej swojej klasy, a pozycję tę będzie mu już bardzo trudno odebrać.

Zakończenie sezonu odbędzie się w Maggiorii 30-31 października, gdzie Robert będzie bronić pozycji wicemistrza Europy Centralnej utrzymywanej niemal od początku sezonu.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

7 runda MP Rallycross od OdcinekSpecjalny

Migawki z 7 rundy Mistrzostw Polski Rallycross na Autodromie Słomczyn od OdcinekSpecjalny.

Nowy dźwięk elektrycznej rajdówki

Nowy mechaniczny system, który przy okazji generuje nowe dźwięk elektrycznego auta rajdowego zbliża nas do normalności. To...

Spektakularne sytuacje na trasie Rajdu Ciudad de Pozoblanco

Zapraszamy na materiał filmowy z trasy Rajdu Ciudad de Pozoblanco 2021.

Rajd Barbórka 2021 na nowym torze!

Rajd Barbórka zawita w tym roku do zupełnie nowej lokalizacji. Areną zmagań pierwszych odcinków specjalnych będzie Autodrom...

Łukasz Zoll podsumowuje jubileuszowy sezon 2021

Łukasz Zoll jadący w klasie SuperNational+2000 w końcowej indywidualnej klasyfikacji sezonu 2021 zajął trzecie miejsce. Zawodnik Zoll...

NAJPOCZYTNIEJSZE