wtorek, 5 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiRobert Kubica zmierzy się z gwiazdą Hollywood w Le Mans. Już zdążył...

Robert Kubica zmierzy się z gwiazdą Hollywood w Le Mans. Już zdążył rozbić auto

Legendarny wyścig 24h Le Mans przyciąga nie tylko wybitnych kierowców, ale co jakiś czas pojawiają się śmiałkowie ze świata wielkiego ekranu, którzy są pasjonatami motorsportu. W tym sezonie jednym z rywali Roberta Kubicy będzie aktor znany z serii „X-Men”.

Michael Fassbender to znany aktor, który ma na swoim koncie występy w filmach z serii „X-Men”, a także produkcji biograficznej o Stevie Jobsie z Apple. Jego role w produkcjach takich jak „Wstyd” czy „Zniewolony. 12 Years a Slave” również nie przechodziły bez echa.

Niewiele osób ma świadomość, że aktor jest wielkim pasjonatem motorsportu i wyścigów. Od jakiegoś czasu startuje w wyścigach długodystansowych European Le Manse Series, a w tym roku przyszedł czas na spełnienie jego życiowych marzeń. Fassbender stanie na starcie prestiżowego wyścigu 24h Le Mans, gdzie zmierzy się bezpośrednio m.in. z Robertem Kubicą, ale zawodnicy wystartują w innych klasach.

Zobacz: Udany początek w Le Mans

Jego droga do 24-godzinnego wyścigu była długa. Pierwsze występy zaliczył w ramach Porsche Carrera Cup, gdzie miał okazję poznać wyścigowe realia i oswoić się z torem i ustawieniami samochodu. Jego następnym krokiem w motorsportowej karierze była seria ELMS. W oparciu o jego przeżycia stworzono serial dokumentalny „Droga do Le Mans”.

Michael Fassbender
Michael Fassbender w Porsche 911 RSR-19

Gwiazdor z Hollywood wystartuje w Porsche 911 RSR-19 w barwach Proton Competition w klasie GTE Am. Oprócz Fassbendera za kierownicą tego samochodu pojawi się jeszcze Zach Robichon oraz Matt Cambpell. Pierwszy ma na koncie kilka zwycięstw w amerykańskiej serii IMSA, a drugi to fabryczny kierowca Porsche.

Michael Fassbender dzieli występy w serii ELMS oraz 24h Le Mans z grą w filmach, ale nie ukrywa, że w przyszłości chciałby poświęcić jeszcze więcej czasu na udział w najbardziej prestiżowych imprezach.

Wypadek podczas kwalifikacji do wyścigu

W środę rozpoczęły się kwalifikacje do wyścigu, w których Michael Fassbender miał okazję sprawdzić się za kierownicą Porsche 911 RSR-19. Początek w jego wykonaniu wyglądał bardzo dobrze. W pewnym momencie znajdował się nawet na pierwszym miejscu w wyścigu. Niestety, podczas czwartego okrążenia stracił panowanie nad samochodem i z dużą prędkością uderzył w otaczające tor barierki.

Michael Fassbender dzwon
Michael Fassbender

Po uderzeniu samochód zaczął się kręcić wokół własnej osi, ale na szczęście, nikt w niego nie uderzył. Kierowca wyszedł z wypadku bez większych obrażeń. Tegoroczny wyścig 24h Le Mans rozpocznie się już w sobotę, 11 czerwca.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 – 10.07.2022 – zapisy

Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2
Grudziądzki Mistrz Kierownicy 2022 runda 2 odbędzie się 10 lipca 2022. To impreza w cyklu Grudziądzkiego Mistrza...

2. Super Sprint Ziemi Sanockiej – trwają zapisy

W niedzielę 10 lipca odbędzie się organizowany przez Koło Ziemi Sanockiej przy Automobilklubie Małopolskim Krosno, 2. Super...

Rajd Safari – tak było – czytała Krystyna Czubówna

Podsumowanie Sarafi Rally Kenya 2022 z tryumfem Kajetana Kajetanowicza i Macieja Szczepaniaka ze specjalnym lektorem. zobacz także: Kajetan...

16-letni Hubert Laskowski wygrywa w Mistrzostwach Europy!

Hubert Laskowski, który coraz śmielej radzi sobie na odcinkach specjalnych całej Europy, ma za sobą najtrudniejszy start...

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]

5 Runda SMT 2022 – Action by JVHD [wideo]
5 Runda SMT 2022 padła łupem Rafała Wlazłowskiego w Subaru Impreza. Zapraszamy na składankę video z tej...

NAJPOCZYTNIEJSZE