Robert Kubica nie zamyka drzwi do Formuły 1

1345
fot. Alfa Romeo Racing Orlen - oficjalny profil Facebook

Temat powrotu Roberta na łono królowej motorsportu wraca jak bumerang, będąc stałym elementem medialnej żonglerki. Dzisiaj odrzucamy spekulacje, oddając głos samemu zainteresowanemu. Kubica udzielił ostatnio szczerego wywiadu Mikołajowi Sokołowi, w którym wytłumaczył, że F1 to pasja, z którą nie chce się rozstać.

Gwoli przypomnienia. W związku z zakończeniem współpracy PKN Orlen z Sauberem oraz stajnią Alfa Romeo, Kubica pożegnał się z padokiem królowej motorsportu, nie znajdując angażu na sezon 2023. Nasz jedyny przedstawiciel w świecie Formuły 1 ponownie związał się z zespołem WRT, skupiając się na startach w Długodystansowych Mistrzostwach Świata.

Jednak tuż przed startem pierwszej rundy FIA WEC Kubica przerwał milczenie. W szczerym wywiadzie udzielonym Mikołajowi Sokołowi opowiedział o swoich emocjach oraz planach na przyszłość. Kubica zapowiedział, że jeśli pojawi się taka okazja, wróci do F1. Co naprawdę ciekawe, Robert nie skupia się wyłącznie na ofertach pracy związanych z funkcją kierowcy.

fot. Alfa Romeo Racing Orlen – oficjalny profil Facebook

Z optymizmem w przyszłość

W rozmowie z Mikołajem Sokołem Robert wrócił do ostatnich wydarzeń. Była to pierwsza, oficjalna wypowiedź Polaka od czasu zakończenia współpracy z Alfą Romeo i Sauberem:

Tak, przeczytałem, że zostałem zwolniony i że zakończyłem karierę. Fakt jest taki, że w tym roku nie zobaczycie mnie w padoku w stałej roli. Fair byłoby powiedzieć, że moja rola była powiązana z Alfą Romeo i z Orlenem. Wiemy już, jak sytuacja się potoczyła – PKN Orlen zmienił stajnię. Dla mnie Formuła 1 była zawsze adresem, który kojarzyłem z pasją i pracą, zawsze mnie pociągał aspekt techniczny. Dalsza obecność w padoku nie ma dla mnie sensu, jeśli ten aspekt techniczny nie jest możliwy – co nie znaczy, że się zamknął i że nie ma żadnych szans. Kiedy się pojawi, kiedy bardzo chciałbym wrócić do padoku Formuły 1, to myślę, że jest na to szansa”.

Zobacz też: Obiecujące wyniki Kubicy w prologu FIA WEC na Sebring

Sokół zapytał też Roberta o charakter jego powrotu, zdradzając, iż nie musi być to wcale ponowne wejście za kierownicę. Faktycznie, Kubica otwarty jest na nowe role w zespole:

Myślę, że potencjalnie może się otworzyć parę scenariuszy, które mogłyby połączyć te dwie moje pasje, czyli jazdę i pracę nad sprawami technicznymi. Ale to na pewno nie wydarzy się w najbliższych miesiącach. Podkreślam też, że mówię tu tylko „potencjalnie”. Gdybyś nie zapytał mnie o Formułę 1… Na dzisiaj moja sytuacja jest jasna i klarowna, ale tak jak powiedziałem – z zamykaniem tego wszystkiego bym się wstrzymał”.

Cały wywiad z Robertem Kubicą przeczytacie na blogu Mikołaja Sokoła – sokolimokiem.pl. Zachęcamy Was do śledzenia strony Mikołaja, zwłaszcza, że w najbliższym czasie pojawić się ma kolejna część wywiadu, w której padną pytania o jazdę w kategorii… Hypercarów.