środa, 8 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiKubica odejdzie z F1 i Alfa Romeo? Znamy kluczową datę

Kubica odejdzie z F1 i Alfa Romeo? Znamy kluczową datę

Kubica może zakończyć swoją przygodę z F1. Takie doniesienia płyną z zachodnich mediów. Spekulacje na temat zakończenia współpracy Orlenu z Sauberem trafiają co chwilę na tapet, a tym samym ważą się losy polskiego kierowcy.

Kubica już za kilka tygodni pozna plany na najbliższą przyszłość. Tymczasem kilka dni temu ze strony internetowej Saubera występującego pod szyldem Alfa Romeo zniknęły logotypy Orlenu. Podobno polski koncern cały czas prowadzi rozmowy ze Szwajcarami, a w międzyczasie logotypy wróciły na swoje miejsce na stronie ekipy.

Jeśli Orlen zakończy współpracę z Sauberem, Robert Kubica automatycznie straci swoje miejsce w zespole z Hinwil. Nie jest to żadną tajemnicą, że w tym przypadku jest to transakcja wiązana. Polski koncern przeznacza ogromny budżet, ale Kubica ma możliwość regularnych występów w testach i treningach.

Zobacz: Oficjalnie: WEC bez Kubicy i Orlenu

Szwajcarski dziennikarz Roger Benoit ujawnił kilka informacji, które mogą zainteresować polskich fanów F1. Redaktor magazynu „Blick” przekazał, że współpraca Orlenu i Saubera dobiegnie końca. Tym samym Robert Kubica straci pracę w zespole z Hinwil. Taka informacja pojawi się oficjalnie podczas prezentacji nowego bolidu.

Alfa Romeo zaprezentuje nową maszynę już 7 lutego br. Podczas konferencji w Zurychu ekipa ujawni plany na najbliższy sezon. Dotychczas oficjalna prezentacja zespołu w 2020 roku odbywała się w Warszawie. W kolejnym sezonie w stolicy doszło do uroczystego odsłonięcia nowego bolidu.

Przeczytaj koniecznie: Robert Kubica kierowcą rozwojowym Audi?

Od 10 stycznia br. szefem ekipy z Hinwil jest Andreas Siedl. Niemiec objął stanowisko dyrektora generalnego Saubera po odejściu Frederica Vasseura do Ferrari. Były inżynier bardzo dobrze zna się z Robertem Kubicą, ale raczej te relacje nie pozwolą zachować posady polskiego kierowcy.

W najbliższym czasie Siedl powoła nowego szefa zespołu F1. Kilka dni temu dowiedzieli się o tym pracownicy fabryki. Dotychczas ta funkcja była łączona, ale od sezonu 2023 obowiązki zostały rozdzielone. Na karuzeli nazwisk pojawiają się takie persony jak Mike Krack oraz Mattia Binotto.

Pierwszy zarządza ekipą Aston Martin, a drugi właśnie zakończył wieloletnią pracę na rzecz Ferrari. Jednak stajnia z Maranello zapłaciła duże odszkodowanie, żeby Binotto nie rozpoczynał pracy w żadnym z konkurencyjnych zespołów w nadchodzącym sezonie.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Legalna rajdówka – „czy rewolucja zabije własne dzieci?”

Mamy dopiero pierwsze dni lutego nowego roku, a już całkiem sporo dzieje się w temacie aut sportowych...

Certyfikacja klatek bezpieczeństwa – jakie koszty ponosi producent

W 2023 weszły w życie nowe zasady odnośnie klatek bezpieczeństwa na polskiej scenie motorsportu. Od 1 stycznia...

BMW ujawnia mistrzowski skład w DTM na sezon 2023

BMW wystartuje w DTM jako Schubert Motorsport
BMW wystartuje w nadchodzącym sezonie DTM jako ekipa Schubert Motorsport. W mistrzowskim składzie wystąpi Sheldon van der...

Stoffel Vandoorne dołącza do Peugeota. Kolejny etat w sezonie 2023

Stoffel Vandoorne dołącza do ekipy Peugeota
Stoffel Vandoorne, mistrz Formuły E dołącza do zespołu Peugeota w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA w sezonie 2023. Stoffel...

Costa Balboa i Scherer dołączą do polskiego zespołu w WEC 2023!

Inter Europol Competition ma przyjemność potwierdzić, że Fabio Scherer i Albert Costa Balboa dołączą do Jakuba Śmiechowskiego...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here