Robert Kubica odwołuje przyjazd na Poznań Motor Show

fot. WRT Racing Team - oficjalny profil Facebook

Niestety… Roberta Kubica ostatecznie nie pojawi się na Poznań Motor Show 2023. Podopieczny Orlen Team odwołał swoją wizytę w stolicy wielkopolski ze względu na zakażenie koronawirusem…

Bez cienia wątpliwości, Robert Kubica miał stać się największą gwiazdą tegorocznej edycji Poznań Motor Show. Reprezentant Orlen Teamu dołączył do listy gości raptem w zeszłym tygodniu, zostając oficjalnym ambasadorem Mistrzostw Mechaników. Niestety… zawodnik FIA WEC zmuszony jest odwołać swój przyjazd, wszystko ze względu na… koronawirusa.

Dosłownie kilkanaście minut temu Robert poinformował w mediach społecznościowych o swoim zakażeniu, pokazując zdjęcie wykonanego testu. Kubica dopisał pod fotografią:

Tyle w temacie. Niestety nie będzie mnie w Poznaniu. Wszystkim uczestnikom Mistrzostw Polski Mechaników życzę powodzenia, a uczestnikom Poznań Motor Show miłych atrakcji, których na pewno nie zabraknie. Do zobaczenia”.

Kubica
fot. Robert Kubica – oficjalny profil Facebook

Musimy jeszcze poczekać

Obecność Kubicy na poznańskich targach miała stać się prawdziwą wisienką na torcie tego wydarzenia. W końcu jedyny Polak w Formule 1 miał zawitać na Poznań Motor Show… po raz pierwszy. Robert został ambasadorem Mistrzostw Mechaników, a w piątek, 31 marca miał pojawić się w pawilonie 7, aby dopingować zawodników w strefie Orlen Platinum Oil.

Zobacz też: Rajd Europy Centralnej – ceny biletów? Będzie drogo…

W Poznaniu spotkań można między innymi: Kajetana Kajetanowicza, Kubę Przygońskiego, Mikołaja Marczyka, Łukasza Byśkiniewicza, Macieja Wisławskiego, Michała Kościuszko, czy Karolinę Pilarczyk. Nie zabraknie również gwiazd ramówki TVN Turbo. Bilety zakupić można za pośrednictwem strony internetowej oraz na miejscu (choć są naturalnie nieco droższe).

Po więcej kluczowych informacji z Poznań Motor Show zapraszamy na www.rallyandrace.pl. Ostateczny program wydarzenia znajdziecie oczywiście na oficjalnej stronie organizatora.