niedziela, 29 stycznia, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiRobert Kubica odchodzi z zespołu? W jego miejsce przymierzają Rosjanina

Robert Kubica odchodzi z zespołu? W jego miejsce przymierzają Rosjanina

Robert Kubica raczej zakończy występy we włoskim zespole Prema podczas długodystansowych mistrzostw świata WEC w 2023 roku. Włoska ekipa chce wystawić do rywalizacji dwa samochody, ale w tym gronie raczej zabraknie Polaka. Zastąpi go Rosjanin?

Robert Kubica już wie, w jakim zespole będzie startował w sezonie 2023 w długodystansowych mistrzostwach świata WEC. Podczas spotkania z mediami w Warszawie podkreślał, że wszystko zostanie ogłoszone w odpowiednim czasie.

Jak wynika z kuluarowych doniesień, Robert Kubica nie będzie już wstępował w zespole Prema Orlen Team. Odejście polskiego kierowcy jest równoznaczne z utratą wsparcia finansowego ze strony Orlenu. To może być mocny cios dla włoskiej ekipy, ponieważ w planach było wystawienie dwóch samochodów w klasie LMP2. Oprócz tego wiąże się to z koniecznością zatrudnienia sześciu kierowców oraz pozyskania wsparcia nowych partnerów.

Zobacz: Daniił Kwiat i G-Drive żegnają się z WEC i 24h Le Mans

Robert Kubica odchodzi. Daniił Kwiat w zamian?

Serwis Endurance Info donosi, że jednym z kandydatów do występów w Premie jest Daniił Kwiat. Rosjanin ma spore doświadczenie w ściganiu się na absolutnym topie. Przez kilka lat pracował dla takich zespołów jak Red Bull Racing czy Alpha Tauri.

W minionym sezonie występował w barwach rosyjskiej ekipy G-Drive w WEC. Jednak sytuacja związana z wojną na Ukrainie skomplikowała starty w tym sezonie. Kierowca wraz z zespołem nie chcieli podpisać dokumentu o neutralności politycznej przygotowanego przez FIA. Zawodnicy nie mogli wystartować w tym sezonie.

Zobacz: Daniił Kwiat narzeka na decyzję FIA: „niesprawiedliwe rozwiązanie”

Daniił Kwiat pojawił się pod koniec sezonu 2022 na torze Paul Ricard we Francji. Rosyjski kierowca przejechał kilka sesji testowych z ekipą Prema, żeby zyskać więcej doświadczenia i pewności siebie za kierownicą pojazdu LMP2.

Do Rosjanina mogą dołączyć 18-letnia Doriane Pin oraz Mirko Bortolotii, który dotychczas był kierowcą testowym Lamborghini. CO ciekawe, włoska marka od 2024 roku będzie wspólnie z Premą odpowiadać za samochód wystawiany do rywalizacji w klasie Hypercar.

Obsada drugiego samochodu nie jest jeszcze znana. Po odejściu Roberta Kubica i Louisa Deletraza, Włosi mają trzy fotele do obsadzenia. Niewykluczone, że w na jednym z tych miejsc mógłby się pojawić Lorenzo Colombo – startujący w barwach tego zespołu w sezonie 2022. Kandydatem do dołączenia d jest również Juan Manuel Correa.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

WOŚP MotoOrkiestra Zgierz 2023 – foto

Motoorkiestra WOŚP Zgierz 2023 drift
MotoOrkiestra Zgierz wróciła na pętlę autobusową Staffa/Parzęczewska! W dniu 29 stycznia 2023 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy gra...

Marko wyczuwa niepokój w Mercedesie

Doradca Red Bulla Helmut Marko twierdzi, że odejście Jamesa Vowlesa z Mercedesa i objęcie przez niego stanowiska...

Kamery w kaskach u wszystkich kierowców w sezonie 2023 Formuły 1

Formuła 1 podpisała umowę na dostarczanie technologii kamer w kaskach kierowców z Racing Force Group. Przez cały...

Wielkie powroty do F1! Jak wygląda ranking TOP 10 i czy znalazło się miejsce dla Kubicy?

Robert Kubica
Na kanale F1 pojawił się film o kierowcach, którzy wracali do tego sportu z przysłowiowej „emerytury”. W...

Kalendarz 2023 – VTEC Cup Poland

VTEC Cup Poland
VTEC Cup Poland możecie zobaczyć u nas zarówno w papierowym wydaniu Rally and Race jak i regularnie...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here