Robert Kubica wsiada do bolidu. Walczy o wicemistrzostwo!

Robert Kubica w barwach zespołu Prema Orlen Team

Robert Kubica już w najbliższy weekend wystartuje w ostatniej, szóstej rundzie długodystansowych mistrzostw świata WEC. Włoski zespół Prema Orlen Team wystawi polskiego kierowcę w ośmiogodzinnym wyścigu na torze w Sakhir.

Robert Kubica i jego zespół w poprzedniej rundzie mistrzostw rozgrywanej w Japonii zajęli szóste miejsce w klasie LMP2. Przed ostatnią rundą zaplanowaną na ten weekend w Bahrajnie znajdują się na piątej pozycji z liczbą 76 pkt na koncie.

Zobacz: Audi oficjalnie dołącza do F1. Robert Kubica zmieni barwy?

Na pierwszym miejscu uplasował się brytyjski zespół JOTA z liczbą 114 pkt. Żeby zdobyć mistrzostwo, kierowcy muszą zająć co najmniej szóste miejsce na mecie.

Zespół Prema Orlen Team wystawi następujący skład:

• Robert Kubica,
  • Louis Deletraz,
  • Lorenzo Colombo.

Drugi na liście to Szwajcar, z którym Kubica w poprzednim sezonie wygrał w klasyfikacji generalnej LE Mans Series, a drugi kierowca to debiutant pochodzący z Włoch.

Przeczytaj koniecznie: Robert Kubica w Ferrari. Kolejne plotki czy ziarno prawdy?

Wyścig w Bahrajnie rozstrzygnie kwestię drugiego miejsca w klasyfikacji generalnej. Szansę na wywalczenie tytułu wicemistrzowskiego mają aż cztery teamy zajmujące miejsca od pozycji drugiej do piątej:

• United Autosports,
  • RealTeam by WRT,
  • WRT,
  • Prema Orlen Team.

Pomiędzy zespołami jest zaledwie 10 pkt różnicy. Z walki o miejsca na podium odpadła polska ekipa Inter Europol Competition, która tej chwili zajmuje 10. miejsce w klasyfikacji generalnej. Zespół Roberta Kubicy stanął aż pięć razy na podium w tym sezonie. Najlepiej wypadł w drugiej połowie czerwca podczas 24-godzinnego wyścigu Le Mans, gdzie zajął drugą lokatę w LMP2.

Wyścig w Bahrajnie wystartuje w czwartek 10 listopada. Najpierw odbędą się dwa treningi o godz. 10:15 i 15:30. W piątek dzień rozpocznie się od treningu o godz. 9:00, a następnie zostaną rozegrane kwalifikacje o godz. 14:50. Sobota to dzień wyścigowy. Rozpoczęcie imprezy zaplanowano na godz. 12:00, a koniec osiem godzin później o 20:00.