środa, 17 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiRobert Kubica jest gotowy na wakacje. Alfa Romeo F1 pokazało film

Robert Kubica jest gotowy na wakacje. Alfa Romeo F1 pokazało film

Robert Kubica pokazał, że w zespole Alfa Romeo udziela się urlopowy klimat. Grand Prix Węgier już za nami, a więc czas na wakacje w F1. W najbliższych dniach wszystkie ekipa zamykają fabryki, a kierowcy i pozostali członkowie zespołów udają się na wakacje.

Robert Kubica ponownie pokazał, że ma do siebie duży dystans. Na profilu Instagramowym Alfa Romeo pojawił się krótki film, a polski kierowca jest jednym z głównych bohaterów. Członkowie ekipy z Hinwil postanowili zaprezentować, że zaczynają wakacje.

Zobacz: BMW oficjalnie wchodzi do WEC. Szansa dla Roberta Kubicy?

Najpierw w kadrze pojawia się Robert Kubica, a zaraz po nim do akcji wkraczają Guanyu Zhou i Valterri Bottas. Wszyscy uciekają z garażu zespołu odziani w koła ratunkowe w kształcie bliżej niezidentyfikowanego zwierzęcia.

 

Wyświetl ten post na Instagramie

 

Post udostępniony przez @alfaromeoorlen

Po zakończeniu Grand Prix Węgier cała stawka „królowej motorsportu” udaje się na zasłużone wakacje. Kolejny wyścig, czyli Grand Prix Belgii odbędzie się dopiero w ostatni weekend sierpnia. Dlatego w najbliższych dniach wszystkie fabryki należące do zespołów F1 muszą być zamknięte i wznowią działalność dopiero tydzień przed wyścigiem na torze Spa.

Robert Kubica pomimo niewielu możliwości startu w bolidzie Alfa Romeo, ma za sobą dość intensywną część sezonu. Polski kierowca cały czas łączy prace rezerwowego zespołu Alfa Romeo z regularnymi występami w wyścigach długodystansowych WEC.

Przeczytaj koniecznie: Koniec Alfa Romeo w F1? Co dalej z zespołem Roberta Kubicy?

Dlatego w ciągu całego sezonu musi prezentować odpowiednią formę i pełną gotowość do jazdy. Wakacyjny czas w F1 nie będzie obfitował w wiele okazji do wypoczynku. Krakowianin musi szlifować formę na drugą część sezonu w ramach zespołu Prema Orlen Team.

Robert Kubica wystąpi jeszcze w dwóch wyścigach, które odbędą się poza Europą. Już we wrześniu zobaczymy go podczas 6-godzinnego wyścigu na torze Fuji w Japonii, a w listopadzie wystartuje w 8-godzinnym wyścigu w Bahrajnie.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kartingowy evergreen. Czyli „ile trzeba mieć, żeby ryzykować w razie się straci”?

Łowca Patentów
Gadanie Kontrolne - Kartingowy Wtorek Formuła 1. Wielkie marzenie każdego młodego kartingowca. To „królowa motosportu” jest od wielu...

Udany weekend na podium dla Karola Kręta w Oschersleben

Kolejny udany weekend Karola Kręta w serii Porsche Sports Cup Deutschland. Młody zawodnik Akademii ORLEN Team stanął...

51 Rajd Barum z polakami

Rajdowe Mistrzostwa Europy w ostatni weekend sierpnia wkroczą na Czeskie odcinki specjalne za sprawą Rajdu Barum. Przed...

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

NAJPOCZYTNIEJSZE