Rodzinna impreza motoryzacyjna z cyklu Gemini Speed Race Show 2014. „Przez zabawę do bezpieczeństwa”

Serdecznie zapraszamy już w sobotę 18 października 2014 roku na rodzinną imprezę motoryzacyjną z cyklu GEMINI SPEED RACE SHOW 2014 w ramach ogólnopolskiej akcji „Przez zabawę do bezpieczeństwa”. Młodzi kierowcy promować będą znajomość przepisów ruchu drogowego i pokażą w jaki sposób można doskonalić technikę jazdy. Na wszystkich fanów motoryzacji i sportu od godz. 12.00 do 18.00 czekamy na parkingu Gemini Park Tarnów.
 Jadę bezpiecznie, jestem bezpieczny
Naszym głównym celem jest zwiększenie bezpieczeństwa na drogach naszego regionu. Nasze działania kierujemy do różnych grup społecznych, dorosłych Pań i Panów, a w szczególności najmłodszych dzieci i młodzieży szkolnej oraz osób niepełnosprawnych. Skuteczna poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach jest możliwa jedynie przy wspólnym wysiłku wielu instytucji.
Zwracamy również uwagę na to, że Karting jest doskonałą szkołą motoryzacji. Udział w jazdach szkoleniowych na gokartach i licznych zawodach kartingowych to najlepszy sposób nabycia praktycznych umiejętności techniki jazdy i bezpiecznych nawyków w prowadzeniu pojazdów mechanicznych, dzięki czemu zyskujemy pewność siebie za kierownicą – co zwiększa nasze bezpieczeństwo na drodze – mówi Rafał Kiwior – koordynator akcji Przez zabawę do bezpieczeństwa.
Do naszych działań należy również wsparcie i promowanie kobiet w motoryzacji, pokazanie społeczeństwu, że kobiety również bardzo dobrze i bezpiecznie poruszają się za kierownicą przeróżnych pojazdów mechanicznych. Panie łamią st ereotypy i z powodzeniem rywalizują z panami w różnych odmianach sportu motorowego.  Przede wszystkim jednak liczymy, że nastawienie do płci pięknej prowadzącej wszelkie pojazdy mechaniczne i wiedza o ich sukcesach w motorsporcie zaowocują zmianą stereotypowego myślenia o „babie za kierownicą” – mówi Karolina Mochylska – inicjatorka Ladies Karting Ligi.
Na imprezę przygotowano mnóstwo atrakcji i wszystko za darmo!
– akcja Jadę bezpiecznie, jestem bezpieczny na drodze
– projekt Środowisko motorsportu dla bezpieczeństwa ruchu drogowego
– prezentacja profesjonalnych gokartów
– pokaz pierwszej pomocy i ratownictwa drogowego
– prezentacja samochodów rajdowych i wyścigowych
– pokaz quadów i samochodów terenowych
– prezentacja zabytkowych samochodów
– pokaz motocykli – m.in. wyścigowych, supermoto, zużlowych
– prezentacja jazdy na trolejach i z kołem Stewarta oraz w alkogoglach
– pokaz sprzętu Policji i Straży Pożarnej
– symulator zderzeń i poślizg kontrolowany
– dla małych dzieci przejażdżki na gokartach pod okiem kierowców kartingowych
– konkursy oraz upominki i niespodzianki dla wszystkich
Patronat nad imprezą m.in.: Prezydent Miasta Tarnowa, Starosta Tarnowski, Wojewoda Małopolski, Marszałek Województwa Małopolskiego, Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego, Komenda Miejska Policji, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej, Pogotowie Ratunkowe Tarnów, PZM, Krajowe Centrum BRD.
Po raz kolejny pokazujemy w jaki sposób Karting jest dla dzieci i młodzieży podstawą wejścia do życia w zmotoryzowanym społeczeństwie. Przez ten sport, zabawę i własną dyscyplinę do efektywnej edukacji uczestnictwa w ruchu drogowym. Przez nasze aktywne działania pragniemy podkreślić wagę sportu kartingowego, jako narzędzia kształcenia oraz wychowania komunikacyjnego dzieci i młodzieży. Wszystkie szczegóły naszych działań na portalu ludzi z pasją: www.gokarty-tarnow.pl
plakat Gemini Speed Race Show 2014
inf.pras.