sobota, 30 września, 2023
Strona głównaAktualnościRogalski wygrywa wyścig długodystansowy CEZ

Rogalski wygrywa wyścig długodystansowy CEZ

Robin Rogalski odniósł swoje pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w Mistrzostwach Europy Centralnej FIA CEZ. Polski kierowca zdominował godzinną rywalizację na Torze Poznań.

Kierowca Audi R8 GT3 popisał się znakomitym startem i od razu wyprzedził startujących przed nim Stanisława Jedlińskiego i Gregora Zsigo. Za jego plecami wyłonił się Jakub Litwin w Radicalu SR10, a na trzecie miejsce awansował Libor Milota w Mercedesie-AMG GT3. Zsigo spadł ostatecznie na czwartą lokatę, z kolei startujący z pole position Jedliński zaliczył kiepski początek i przesunął się na sam koniec stawki.

Sytuacja utrzymała się po rundzie obowiązkowych zjazdów do boksów. Akurat na sam jej koniec na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa, po tym jak Piotr Wira wypadł w zakręcie «pod dębami».

Wyścig został wznowiony na nieco ponad 15 minut do końca i od razu doszło do małego dramatu, kiedy to Jacek Zielonka wyjechał na brudną stronę toru i obrócił się w sekcji kartingowej.

Na drugie miejsce wyszedł dzięki temu Dennis Waszek, który zbliżył się do Rogalskiego na niecałą sekundę, gdy ten przepuszczał odrabiającego okrążenie straty Krystiana Korzeniowskiego.

Ferrari jechało jednak na tyle szybko, że nie przeszkadzało liderom i Rogalski mógł ponownie otworzyć przewagę, która na mecie wyniosła 5,201 sekundy. Waszek dojechał do mety drugi, a trzeci był Milota.

Mateusz Lisowski i Marcin Kaczmarski zajęli czwarte miejsce i zwyciężyli w klasie GTC, przed Litwinem i Zielonką, którzy triumfowali w D5. Jedliński z Korzeniowskim dojechali do mety na szóstej pozycji, przed Petrem Brecką i Karelem Neffem w Porsche 911.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

NOWOŚCI

Rajd Chile 2023. Wyniki po pierwszej pętli

Załogi rywalizujące w Rajdzie Chile pokonały już trzy odcinki specjalne, z których składała się pierwsza pętla zmagań....

Bracia Lempertowie z jednakową ilością punktów przed finałem 318is Cup PL

Marcin Lempert odniósł swoje szóste zwycięstwo w sezonie 2023 318is Cup PL, które pozwoliło mu zrównać się...

Drabent odnosi kluczowe zwycięstwo w walce o tytuł WORK STUFF Super S Cup

Jerzy Drabent odniósł zwycięstwo w pierwszym wyścigu finałowej rundy WORK STUFF Super S Cup na Torze Poznań....

Zielonka wygrywa piątkowe WSMP

Jacek Zielonka zamienił pole position na zwycięstwo w przedostatniej rundzie sezonu 2023 Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski na...

Emocje od pierwszych metrów, trwa rywalizacja w Rajdzie Chile

Załogi rywalizujące w Rajdzie Chile pokonały już trzy odcinki specjalne, z których składała się pierwsza pętla zmagań....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here