niedziela, 14 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościRogalski wygrywa wyścig długodystansowy CEZ

Rogalski wygrywa wyścig długodystansowy CEZ

Robin Rogalski odniósł swoje pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w Mistrzostwach Europy Centralnej FIA CEZ. Polski kierowca zdominował godzinną rywalizację na Torze Poznań.

Kierowca Audi R8 GT3 popisał się znakomitym startem i od razu wyprzedził startujących przed nim Stanisława Jedlińskiego i Gregora Zsigo. Za jego plecami wyłonił się Jakub Litwin w Radicalu SR10, a na trzecie miejsce awansował Libor Milota w Mercedesie-AMG GT3. Zsigo spadł ostatecznie na czwartą lokatę, z kolei startujący z pole position Jedliński zaliczył kiepski początek i przesunął się na sam koniec stawki.

Sytuacja utrzymała się po rundzie obowiązkowych zjazdów do boksów. Akurat na sam jej koniec na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa, po tym jak Piotr Wira wypadł w zakręcie «pod dębami».

Wyścig został wznowiony na nieco ponad 15 minut do końca i od razu doszło do małego dramatu, kiedy to Jacek Zielonka wyjechał na brudną stronę toru i obrócił się w sekcji kartingowej.

Na drugie miejsce wyszedł dzięki temu Dennis Waszek, który zbliżył się do Rogalskiego na niecałą sekundę, gdy ten przepuszczał odrabiającego okrążenie straty Krystiana Korzeniowskiego.

Ferrari jechało jednak na tyle szybko, że nie przeszkadzało liderom i Rogalski mógł ponownie otworzyć przewagę, która na mecie wyniosła 5,201 sekundy. Waszek dojechał do mety drugi, a trzeci był Milota.

Mateusz Lisowski i Marcin Kaczmarski zajęli czwarte miejsce i zwyciężyli w klasie GTC, przed Litwinem i Zielonką, którzy triumfowali w D5. Jedliński z Korzeniowskim dojechali do mety na szóstej pozycji, przed Petrem Brecką i Karelem Neffem w Porsche 911.

Tomasz Kubiakhttp://swiatwyscigow.pl
Redaktor naczelny ŚwiatWyścigów.pl, związany z RALLY and RACE od 2014 roku. Wyścigi to moja pasja.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Istny karambol na E-Prix Seulu w Formule E!

W ten weekend rozstrzygają się mistrzowskie losy elektrycznego odpowiednika Formuły 1, Formuły E. Podczas sobotniego wyścigu w...

Karol Krupa wygrywa 11. rundę GSMP w Trójmieście!

Deklasacja! Karol Krupa był bezkonkurencyjny nie tylko na porannych treningach, kierowca Skody Fabii CT wygrał również oba,...

Krupa wygrywa trening przed Grand Prix Sopot-Gdynia w GSMP

Karol Krupa okazał się najszybszy na podjazdach treningowych przed Grand Prix Sopot-Gdynia w GSMP. Czas 1:25:348 pozwolił...

Spece od gleby zabierają się za rajdowego klasyka – Gadanie kontrolne

Audi Quattro Stance works - gadanie kontrolne
Kojarzycie StanceWorks? Ekipa, która naprawdę wie co to znaczy dobrze zglebić auto rusza z nowym projektem! Jeśli...

Vlog Mikołaja Marczyka z Rajdu Finlandii WRC

Mikołaj Marczyk udostępnił w sieci swój kolejny vlog, tym razem aktualny mistrz Polski RSMP zabiera nas w...

NAJPOCZYTNIEJSZE