środa, 17 sierpnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościRok Cup: Ciekawie i niespodziewanie w Słomczynie

Rok Cup: Ciekawie i niespodziewanie w Słomczynie

Nie minął tydzień, a kartingowców znów zawitali do Słomczyna. Tym razem swoją pucharową rywalizację prowadzą Rokkersi. W walce o pole position i pierwszych wyścigach nie zabrakło niespodzianek. Jest bardzo ciekawie, a pucharowa rywalizacja wkracza w decydującą fazę.

Największą niespodzianką jest bez wątpienia zwycięstwo w walce o pole position i prowadzenie po pierwszym wyścigu Miłosza Smuka. Kierowca z Warszawy zmienił team przed ubiegłotygodniowymi wyścigami w ramach Kartingowych Mistrzostw Polski i już widać tego efekt. Pole position i zwycięstwo w pierwszym wyścigu otwierającym walkę w Mini Roku. Kierowcy Parolina z WTR okupują zresztą pierwsza piątkę dość licznie. Na torze obserwujemy rywalizację kierowców Wiktora Turkiewicza z wielkopolskiego teamu Paroli Poland by WTR oraz Michała Rogali z Bambini Racing, bo obok Miłosza Smuka, Wojciecha Wody i Kacpra Bondera do walki o zwycięstwo aktywnie włączyli się Tomasz Cichoracki i Filip Kijanowski.

Ciekawie i niespodziewanie jest również wśród najmłodszych. Błażej Kostrzewa (TGR) został zdetronizowany w treningu oficjalnym i pierwszym wyścigu przez „bambiniaka” Adama Bryłę, który sięgnął po swoje pierwsze pole position i drugie zwycięstwo w wyścigu. Świetnie prezentował się również inny kierowca Bambini Adam Majek, który jest trzeci w stawce, a kolejni Mikołaj Więckowski (DSR) oraz młodziutki Ukrainiec Makar Palshyn (Borsch Racing) tylko czekają na potknięcie liderów. W niedzielę z pewnością będzie ciekawie.

Wśród juniorów kolejna niespodzianka. Oto pole position zdobył Oleksiy Yaremiy z Ukrainy (Jastrzębski), który fantastycznie pojechał trening oficjalny. To jego pierwsze pole w Junior Roku. Młodziutkiemu ukraińskiemu kierowcy nie udało się jednak utrzymać prowadzenia w pierwszym wyścigu, które stracił na rzecz Franka Czapli (AMO), który zawojował Słomczyn przed tygodniem w kategorii seniorskiej. Niepodziewanie lider, Oliwier Kobiela (Jastrzębski) zanotował słabszą dyspozycję i jest po pierwszym wyścigu dopiero szósty, a tuż przed nim znajdują się Franciszek Lassota (Parolin), Marek Piórkowski (AMO) i Antoni Kosiba (AMO).

W kategorii seniorskiej pole position dla Adama Piszczako (KRT), ale wyścig pierwszy dla Adriana Łabudy, który coraz lepiej poczyna sobie w rywalizacji w barwach JR Racing. Kolejne miejsca w rywalizacji seniorów dla lidera klasyfikacji Adama Piszczako, Antoniego Bala (Parolin) Jakuba Jarosza (AMO) oraz Kingi Wójcik (Jastrzębski).

W niedzielę trzy wyścigi o punkty we wszystkich kategoriach.
Zawody będą relacjonowane na oficjalnym kanale Rok Cup Poland na YouTube oraz retransmitowane w Motowizja TV.

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Kartingowy evergreen. Czyli „ile trzeba mieć, żeby ryzykować w razie się straci”?

Łowca Patentów
Gadanie Kontrolne - Kartingowy Wtorek Formuła 1. Wielkie marzenie każdego młodego kartingowca. To „królowa motosportu” jest od wielu...

Udany weekend na podium dla Karola Kręta w Oschersleben

Kolejny udany weekend Karola Kręta w serii Porsche Sports Cup Deutschland. Młody zawodnik Akademii ORLEN Team stanął...

51 Rajd Barum z polakami

Rajdowe Mistrzostwa Europy w ostatni weekend sierpnia wkroczą na Czeskie odcinki specjalne za sprawą Rajdu Barum. Przed...

Rajdowe Kryterium Ustronia filmowe podsumowanie

Zapraszamy na filmowe podsumowanie rajdowego wydarzenia na domowych ulicach Kajto czyli 6 Rajdowy Ustroń - Kryterium Ustronia...

CBet Rally Rokiškis 2022 – nagranie z feralnego wypadku

CBet Rally Rokiškis 2022 BMW dzwon
CBet Rally Rokiškis 2022 to nie jest impreza którą śledzi każdy fan rajdów w Polsce, ale zdjęcia...

NAJPOCZYTNIEJSZE