Rokkersi niezadowoleni. Inauguracja w Toruniu przerwana

352
Rok Cup Poland
fot. Krystian Boguta (RaceMedia)

Inauguracyjna runda kartingowej serii Rok Cup Poland rozgrywana w Toruniu została przerwana po trzech niedzielnych wyścigach. Sędziowie podjęli decyzję o przerwaniu rywalizacji ze względu na ekstremalne warunki pogodowe. Deszcz, śnieg i lód to dzisiejsza aura na toruńskiej Awix Arenie.

Nic nie zwiastowało tak fatalnych niedzielnych warunków na toruńskim torze. Po sobotniej pierwszej części weekendu wyścigowego inauguracyjnej rundy Rok Cup Poland, czekaliśmy na tradycyjne dokończenie wyścigów. Niestety, tuż przed południem sędziowie podjęli decyzję o przerwaniu zawodów ze względu na ekstremalne warunki pogodowe. Pozwolił na to specjalny zapis w regulaminie mówiący o zaistnieniu „siły wyższej”.

Jednocześnie utrzymano wyniki z już rozegranych wyścigów. Trzy z czterech kategorii pojechały po trzy wyścigi, najmłodsi musieli zakończyć rywalizację po dwóch biegach rozegranych w sobotę.

Na zawodach w Toruniu zjawiło się zaledwie 63 kierowców Rok Cup Poland. Seria, która jeszcze kilka lat temu była najmocniejszym pucharowym serialem w Polsce dziś przezywa wyraźny kryzys. Ale nie tylko w Polsce. W innych krajach również. Jedynie w ojczyźnie Roka Włoszech, rywalizacja w poszczególnych kategoriach jest liczna.

Największą frekwencję w Toruniu zgromadziły kategorie Mini Rok i Junior Rok. W obu wystartowało po 19 zawodników. W kategorii Baby Rok, niezwykle licznej w roku ubiegłym wystartowało 13 kierowców, a wśród seniorów widzieliśmy 9 zawodników.

Rywalizację w poszczególnych kategoriach wygrali Aleksander Pelikański (Baby Rok), Tomasz Cichoracki (Mini Rok), Franciszek Czapla (Junior Rok, Senior Rok).

Baby Rok
1. Aleksander Pelikański 50 pkt
2. Lena Szyfter 40
3. Jan Gardzielik 27
4. Dominik Wójcik 26
5. Natan Lukas 21

Mini Rok
1. Tomasz Cichoracki 70
2. Błażej Kostrzewa 61
3. Miłosz Smuk 35
4. Mateusz Wal 31
5. Jan Michałeczko 30

Junior Rok
1. Franciszek Czapla 60 pkt
2. Antoni Kosiba 48.5
3. Morgan Knudsen 36
4. Marcel Kasprzycki 32
5. Aleksander Horodyński 24

Senior Rok
1. Franciszek Czapla 75
2. Oliwier Kobiela 60
3. Colin Ważny 45
4. Aleksander Ruta 40
5. Jan Wąż-Ambrożewicz 27

W kategorii Expert Rok wystartowało zaledwie dwóch zawodników.