Rokkersi w Słomczynie. Druga runda serii

rok cup poland
fot. Michał Kondrowski

Za nami kolejna odsłona serii Rok Cup Poland. Na torze w Słomczynie rywalizowało 69 zawodników. Majowy weekend był niezwykle owocny w walkę, emocje i znakomite wyścigi.

Wśród najmłodszych zawodników prym wiedli kierowcy teamów Parolin Poland i MK Motorsport. Wygrał Natan Lukas (Parolin), który zdobył pole position i wygrał wszystkie cztery wyścigi. Tuż za nim w klasyfikacji uplasowali się Antoni Czerniak i Maximilian Safarzyński (obaj MK Motorsport)., a dotychczasowa liderka klasyfikacji Lena Szyfter (DSR Shifter) zajęła 6. pozycję w rundzie. W kategorii Baby Rok wystartowało 14 zawodników.

rok cup poland

PRZECZYTAJ: Rok większy od Rotaxa 

Mini Rokkersi również stworzyli niezwykle ciekawą rywalizację. Walczyło 18 zawodników. Pole position w treningu oficjalnym zdobył Błażej Kostrzewa (TGR), który bezbłędnie pojechał również w czterech wyścigach o punkty, inkasując pełną pulę. Tuż za nim na podium zawodów stanęli Dominik Wójcik (Bambini Racing) i Aleksander Pelikański (Parolin). Lider klasyfikacji Dominik Wójcik umocnił swoją pozycję.

Doświadczonym juniorom z kategorii Junior Rok po treningu oficjalnym przewodził Marek Piórkowski (KRT Exprit), który zdobył pole position. Jednak po pierwszym dniu brylował w klasyfikacji Alan Jakóbiak (KLM), który wygrał oba wyścigi. Drugiego dnia zawodów doszli do głosu Antoni Kosiba (AMO) i Adrian Potępa (Jastrzębski), którzy jako pierwsi minęli metę w wyścigach, ale w klasyfikacji pierwszą pozycję zajął Antoni Kosiba, który o trzy punkty wyprzedził Marka Piórkowskiego. Podium uzupełnił Alan Jakóbiak. Pozycję lidera od startu rozgrywek dzierży Antoni Kosiba. Kategoria juniorska była najliczniejsza w Słomczynie. Rywalizowało 25 kierowców.

Wśród 12 seniorów z Senior Rok GP najszybszym zawodnikiem w treningu oficjalnym był Oliwier Kobiela (Jastrzębski). To on zdobył pole position i jako pierwszy ruszył do pierwszego wyścigu, który zakończył zwycięstwem. W kolejnych odsłonach rywalizacji brylował Bartosz Grzywacz (MK Motorsport), który wygrał trzy wyścigi i pewnie sięgnął po zwycięstwo w rundzie. Oliwier Kobiela zajął drugie miejsce, a trzecie Colin Ważny (DD Motorsport), który objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Kolejna odsłona Rok Cup Poland zaplanowana jest na 21 czerwca w Bydgoszczy.

Klasyfikacja w poszczególnych kategoriach.

Baby Rok
1. Natan Lukas
2. Antoni Czerniak
3. Maximilian Safarzyński
4. Maksymilian Cieślar
5. Filip Stec
6. Lena Szyfter

Mini Rok
1. Błażej Kostrzewa
2. Dominik Wójcik
3. Aleksander Pelikański
4. Stanisław Grabowski
5. Jan Chojnacki
6. Kacper Kluk

Junior Rok
1. Antoni Kosiba
2. Marek Piórkowski
3. Alan Jakóbiak
4. Oskar Hildebrański
5. Aleksander Mrozik
6. Adrian Potępa

Senior Rok
1. Bartosz Grzywacz
2. Oliwier Kobiela
3. Colin Ważny
4. Piotr Protasiewicz
5. Antoni Makuch
6. Piotr Orzechowski