środa, 8 lutego, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiRoman Biliński będzie liderem Trident Motorsport. Polska nadzieja trafi do F1?

Roman Biliński będzie liderem Trident Motorsport. Polska nadzieja trafi do F1?

Roman Biliński to jeden z kierowców młodego pokolenia, który ma szansę, żeby zostać drugim Polakiem w F1. W sezonie 2023 ponownie wystąpi w serii wyścigowej FRECA. Właśnie przedłużył kontrakt z zespołem Trident, gdzie będzie liderem.

Roman Biliński zaliczył bardzo udany sezon w 2022 roku. Polski kierowca przeniósł się z brytyjskiej kategorii GB3 do serii wyścigowej FRECA. Tym samym podniósł sobie poprzeczkę z mistrzostw na poziomie krajowym do kontynentalnych.

Debiut Bilińskiego w barwach zespołu Trident Motorsport okazał się bardzo owocny dla obu stron, co zakończyło się przedłużeniem kontraktu na 2023 rok. Dla młodego zawodnika i jego ekipy będzie to już drugi sezon w Formula Regional European Championship by Alpine. W debiutanckim sezonie Biliński zajął trzecie miejsce w Budapeszcie.

Zobacz: Kim jest Roman Biliński, kierowca F3? – video

– Jestem bardzo podekscytowany, że zostaję z Tridentem na kolejny rok. Poprzedni, debiutancki sezon we FRECA był dużym wyzwaniem, dla mnie i dla zespołu. Teraz nadszedł czas, aby połączyć wszystko, czego wspólnie się nauczyliśmy i wdrożyć to w tym sezonie – podsumował Roman Biliński.

Przeczytaj koniecznie: Robert Kubica kierowcą rozwojowym Audi?

Dwukrotnie spisał się najlepiej w kategorii debiutantów: na Hungaroringu i Paul Ricard. Eksperci ocenili, że Polak jest jednym z najbardziej widowiskowo jeżdżących zawodników. Ostatecznie jego zespół zajął piątek miejsce w klasyfikacji konstruktorów, a Polak odegrał kluczową rolę przy rozwoju bolidu.

– Jako debiutant Roman wykazał się dużym talentem i potencjałem. Bardzo dobrze zintegrował się z zespołem i jego metodami pracy. Kontynuacja partnerstwa była dla nas naturalnym wyborem – powiedział Maurizio Salvadori, właściciel zespołu Trident.

W nadchodzącym sezonie FRECA w 2023 roku zaplanowano dziesięć rund, a każda składa się z dwóch wyścigów. Start sezonu zaplanowano na 22 kwietnia 2023 r. na torze Imola. Ostatni wyścig odbędzie się 22 października na niemieckim torze Hockenheim.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Certyfikacja klatek bezpieczeństwa – jakie koszty ponosi producent

W 2023 weszły w życie nowe zasady odnośnie klatek bezpieczeństwa na polskiej scenie motorsportu. Od 1 stycznia...

BMW ujawnia mistrzowski skład w DTM na sezon 2023

BMW wystartuje w DTM jako Schubert Motorsport
BMW wystartuje w nadchodzącym sezonie DTM jako ekipa Schubert Motorsport. W mistrzowskim składzie wystąpi Sheldon van der...

Stoffel Vandoorne dołącza do Peugeota. Kolejny etat w sezonie 2023

Stoffel Vandoorne dołącza do ekipy Peugeota
Stoffel Vandoorne, mistrz Formuły E dołącza do zespołu Peugeota w Długodystansowych Mistrzostwach Świata FIA w sezonie 2023. Stoffel...

Costa Balboa i Scherer dołączą do polskiego zespołu w WEC 2023!

Inter Europol Competition ma przyjemność potwierdzić, że Fabio Scherer i Albert Costa Balboa dołączą do Jakuba Śmiechowskiego...

Kalendarz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Super Sprincie 2023

rajdy amatorskie wyścigi dla amatorów
Kalendarz Mistrzostw Okręgu Rzeszowskiego PZM w Super Sprincie 2023 został opublikowany na fanpage'u PZM Rzeszów 7 lutego....

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here