sobota, 3 czerwca, 2023
Strona głównaAktualnościRomuald Chałas legenda polskich rajdów na Festiwalowym

Romuald Chałas legenda polskich rajdów na Festiwalowym

Automobilklub Opolski, który jest organizatorem 46 edycji Rajdu Festiwalowego, zaczyna odsłaniać kolejne gwiazdy jakie pojawią się w Opolu w dniach 12-14 czerwca, czyli dokładnie podczas 52 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej.

Wiemy już, że w imprezie udział wezmą piosenkarze Andrzej Dąbrowski i Michał Wiśniewski. Tym razem czas na odsłonięcie gwiazdy rajdowej, która z Opolem jest ściśle związana.

– Jest mi niezmiernie miło poinformować, że udało się nam zaprosić Romualda Chałasa, który pojawi się w Opolu Fiatem 125p Rally – mówi Jarosław Strzelecki, Prezes Automobilklubu Opolskiego. Romuald uczestniczył w naszej imprezie dwukrotnie w 1991 i 1993 roku, kiedy rajd rozgrywany był jako eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i zajął dwukrotnie trzecie miejsce na podium w klasyfikacji generalnej startując Mazdą 323 4WD.

Romuald Chałas to kierowca rajdowy związany z motorsportem od lat 50-tych. Od 1978 do 1995 czynnie uczestniczył w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski ścigając się z największymi gwiazdami krajowego jak i światowego sportu samochodowego.

Obecnie były rajdowy Mistrz i Wicemistrz Polski aktywnie uczestniczy w pracach Sejmowej Komisji Infrastruktury oraz przewodzi jako Prezes Automobilklubowi Polski z Warszawy.

Tegoroczny 46 Rajd Festiwalowy powraca do swojej historycznej formuły i podobnie jak w latach 90-tych rozpocznie się z Rynku w Opolu oficjalnym startem. Kibice z Opola będą mogli podziwiać 100 załóg również na Wałach Kanału Ulgi, gdzie rozegrany zostanie Prolog w sobotę 13 czerwca o godzinie 17:30.

Romuald_Chałas

Na trasie pojawią się gwiazdy show biznesu, piosenki, motorpsortu oraz najszybsze samochody rajdowe startujące na trasach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a także samochody zgłoszone w klasyfikacji Legend, czyli pojazdy produkowane do 1989 roku, których kierowcy ścigać się będą w swojej klasyfikacji.

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Verstappen przed Alonso w drugim treningu na torze Catalunya

Verstappen FP2 GP Hiszpanii
Max Verstappen podobnie jak w porannej sesji okazał się najszybszy w drugim treningu. Kierowca Red Bulla tym...

Polski bolid RT13e gotowy na międzynarodową rywalizację

PWR Racing Team zaprezentowało tegoroczny projekt - bolid RT13e. Już za miesiąc elektryczny pojazd z systemami jazdy...

Verstappen na czele FP1 przed GP Hiszpanii

GP Hiszpanii_Verstappen
Max Verstappen na zmienionym układzie toru pod Barceloną okazał się najszybszy w pierwszym treningu. Za Holendrem uplasowali...

1 i 2 runda WSMP 2023 – Tor Poznań – action wideo

Filmowe podsumowanie wydarzeń na Torze Poznań podczas 1 i 2 rundy Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski 2023.

Kowalczyk i Hryniuk debiutują w Rajdzie Podlaskim

Przed nami finałowy akord szutrowej rywalizacji w RSMP. W piątkowe popołudnie rozpocznie się 42. edycja Rajdu Podlaskiego,...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here