niedziela, 3 grudnia, 2023
42 numer w sklepie online, dostawa GRATIS
Strona głównaAktualnościRomuald Chałas legenda polskich rajdów na Festiwalowym

Romuald Chałas legenda polskich rajdów na Festiwalowym

Automobilklub Opolski, który jest organizatorem 46 edycji Rajdu Festiwalowego, zaczyna odsłaniać kolejne gwiazdy jakie pojawią się w Opolu w dniach 12-14 czerwca, czyli dokładnie podczas 52 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej.

Wiemy już, że w imprezie udział wezmą piosenkarze Andrzej Dąbrowski i Michał Wiśniewski. Tym razem czas na odsłonięcie gwiazdy rajdowej, która z Opolem jest ściśle związana.

– Jest mi niezmiernie miło poinformować, że udało się nam zaprosić Romualda Chałasa, który pojawi się w Opolu Fiatem 125p Rally – mówi Jarosław Strzelecki, Prezes Automobilklubu Opolskiego. Romuald uczestniczył w naszej imprezie dwukrotnie w 1991 i 1993 roku, kiedy rajd rozgrywany był jako eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i zajął dwukrotnie trzecie miejsce na podium w klasyfikacji generalnej startując Mazdą 323 4WD.

Romuald Chałas to kierowca rajdowy związany z motorsportem od lat 50-tych. Od 1978 do 1995 czynnie uczestniczył w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski ścigając się z największymi gwiazdami krajowego jak i światowego sportu samochodowego.

Obecnie były rajdowy Mistrz i Wicemistrz Polski aktywnie uczestniczy w pracach Sejmowej Komisji Infrastruktury oraz przewodzi jako Prezes Automobilklubowi Polski z Warszawy.

Tegoroczny 46 Rajd Festiwalowy powraca do swojej historycznej formuły i podobnie jak w latach 90-tych rozpocznie się z Rynku w Opolu oficjalnym startem. Kibice z Opola będą mogli podziwiać 100 załóg również na Wałach Kanału Ulgi, gdzie rozegrany zostanie Prolog w sobotę 13 czerwca o godzinie 17:30.

Romuald_Chałas

Na trasie pojawią się gwiazdy show biznesu, piosenki, motorpsortu oraz najszybsze samochody rajdowe startujące na trasach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a także samochody zgłoszone w klasyfikacji Legend, czyli pojazdy produkowane do 1989 roku, których kierowcy ścigać się będą w swojej klasyfikacji.

inf.pras.

NOWOŚCI

Atlas Ward Motorsport – motorsportowe fundamenty

Atlas
Atlas Ward to jedna z czołowych, rodzimych firm z branży budowlanej. Stawiane przez nią obiekty rozsiane są...

Rally Monza 2023 – video

Rally Monza 2023 Włochy
Monza Rally 2023 to ostatnia, finałowa runda "Campionato Italiano Assoluto Rally Sparco" czyli Rajdowych Mistrzostw Włoch.Trasa w...

Pražský Rallysprint 2023 – action video

Pražský Rallysprint 2023! Temat naszej, rodzimej Barbórki będzie na ustach wszystkich jeszcze przez kilka dni, ale zobaczcie...

Marczyk i Gospodarczyk wygrywają Kryterium Asów!

Marczyk
Mikołaj Marczyk i Szymon Gospodarczyk dopięli swego! Podopieczni Orlen Teamu zatriumfowali w tegorocznej edycji Kryterium Asów na...

5 godzin prac społecznych za przewinienia na Barbórce

Barbórka
Łukasz Nagraba i Grzegorz Gołda zostali ukarani dość nietypową karą za przewinienia na "dojazdówce'' między OS6 oraz...

NAJPOCZYTNIEJSZE