poniedziałek, 28 listopada, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościRomuald Chałas legenda polskich rajdów na Festiwalowym

Romuald Chałas legenda polskich rajdów na Festiwalowym

Automobilklub Opolski, który jest organizatorem 46 edycji Rajdu Festiwalowego, zaczyna odsłaniać kolejne gwiazdy jakie pojawią się w Opolu w dniach 12-14 czerwca, czyli dokładnie podczas 52 Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej.

Wiemy już, że w imprezie udział wezmą piosenkarze Andrzej Dąbrowski i Michał Wiśniewski. Tym razem czas na odsłonięcie gwiazdy rajdowej, która z Opolem jest ściśle związana.

– Jest mi niezmiernie miło poinformować, że udało się nam zaprosić Romualda Chałasa, który pojawi się w Opolu Fiatem 125p Rally – mówi Jarosław Strzelecki, Prezes Automobilklubu Opolskiego. Romuald uczestniczył w naszej imprezie dwukrotnie w 1991 i 1993 roku, kiedy rajd rozgrywany był jako eliminacja Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski i zajął dwukrotnie trzecie miejsce na podium w klasyfikacji generalnej startując Mazdą 323 4WD.

Romuald Chałas to kierowca rajdowy związany z motorsportem od lat 50-tych. Od 1978 do 1995 czynnie uczestniczył w cyklu Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski ścigając się z największymi gwiazdami krajowego jak i światowego sportu samochodowego.

Obecnie były rajdowy Mistrz i Wicemistrz Polski aktywnie uczestniczy w pracach Sejmowej Komisji Infrastruktury oraz przewodzi jako Prezes Automobilklubowi Polski z Warszawy.

Tegoroczny 46 Rajd Festiwalowy powraca do swojej historycznej formuły i podobnie jak w latach 90-tych rozpocznie się z Rynku w Opolu oficjalnym startem. Kibice z Opola będą mogli podziwiać 100 załóg również na Wałach Kanału Ulgi, gdzie rozegrany zostanie Prolog w sobotę 13 czerwca o godzinie 17:30.

Romuald_Chałas

Na trasie pojawią się gwiazdy show biznesu, piosenki, motorpsortu oraz najszybsze samochody rajdowe startujące na trasach Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, a także samochody zgłoszone w klasyfikacji Legend, czyli pojazdy produkowane do 1989 roku, których kierowcy ścigać się będą w swojej klasyfikacji.

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

7 Rajd Wikinga 2022 [wideo]

Zapraszamy na pierwsze materiały filmowe z tras 7 Rajdu Wikinga 2022. https://www.youtube.com/watch?v=DnpTRdkEwZc

Wypadek Papaj/Gadowski na Rajdzie Wikinga

Oko kamery uchwyciło od początku co stało się na odcinku Dobrocin 1 gdzie załoga Papaj/Gadowski wylądowała Hondą Civic...

7. Rajd Wikinga – mix wideo z miejskiego prologu

Oficjalnie, 7. Rajd Wikinga wystartował! Zanim załogi wyjadą na trasę finałowej eliminacji cyklu MSP Rally Trophy, w...

Time Attack Trophy – Nowe rekordy, nowi Mistrzowie – relacja

time attack trophy tor toruń
Time Attack Trophy - trzeci sezon popularnej serii odbywającej się w toruńskim MotoParku, dobiegł końca. Niewykluczone, że...

Rajd Europy Centralnej – kiedy i gdzie? Znamy szczegóły

Rajd Europy Centralnej
Rajd Europy Centralnej to wspólny projekt niemieckiej, czeskiej i austriackiej federacji. Zawody pojawią się w przyszłorocznym kalendarzu...

NAJPOCZYTNIEJSZE