środa, 22 marca, 2023
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiRosjanin Nikita Mazepin wraca do świata wyścigów!

Rosjanin Nikita Mazepin wraca do świata wyścigów!

Nikita Mazepin wraca do świata wyścigów! Podpisał kontrakt na sezon 2023 z brytyjskim zespołem. Syn rosyjskiego oligarchy mającego powiązania z Putinem po zaledwie jednym sezonie w F1 pożegnał się z „karierą”.

Nikita Mazepin w F1 jeździł krótko i bez większych sukcesów, jednak głośno komunikował swoje niezadowolenie gdy zerwano z nim kontrakt. W momencie wybuchu wojny w Ukrainie zespół Uralkali Haas F1 Team rozwiązał umowę z rosyjskim kierowcą. Ruch ten nikogo nie zaskoczył, ponieważ jego ojciec – Dmitrij Mazepin jest bliskim znajomym prezydenta Rosji, ale co dziś istotne funkcjonariusza KGB, jednogłośnie już nazywanego zbrodniarzem wojennym – Władimira Putina. Po decyzji zespołu Haas, Mazepin wygłaszał przeróżne komunikaty, twierdził nawet, że on sam stworzy konkurencję dla F1… Co nie wymaga dodatkowego komentarza. Swojemu byłemu już zespołowi zarzucał hipokryzję i uważał się za poszkodowanego.

Zobacz też: Jeremy Clarkson napisał na Twitterze do Mazepina „Ty p********* d*****.”

Powrót, ale nie do F1.

Dziś F1 jest dla Mazepina nadal w sferze marzeń, ale świat obiegła sensacyjna informacja, że będzie on jeździł w wyścigach długodystansowych. Wspólnie z Benem Barnicoat i Felixem Porteiro weźmie udział w Asian Le Mans Series, w ramach zespołu 99 Racing.

Nikita Mazepin Asian Le Mans Series 99 racing

Co o tym myśleć? Wojna trwa już niespełna rok i w opinii społecznej nic się w kwestii jej postrzegania nie zmieniło. Władimir Putin wprowadził chaos na świecie i jest odpowiedzialny za straszliwe zbrodnie oraz cierpienie tysięcy ludzi. Jednak jak widać biznes, to biznes. Sezon Asian Le Mans Series rusza 11 lutego na Dubai Autodrome.

Jestem zadowolony, że mogę ogłosić powrót do ścigania w Asian Le Mans Series. Razem z moimi zespołowymi partnerami z 99 Racing, mam nadzieję, że zyskam świetne doświadczenia w sporcie, który kocham – powiedział Mazepin w komunikacie prasowym.

Jak szło Mazepinowi w F1?

W sezonie 2021 Mazepin na 22 wyścigi Formuły 1 ukończył 16 z nich. Najlepszym wynikiem było 14 miejsce w Grand Prix Azerbejdżanu, a finalnie na koniec sezonu uplasował się na 21 pozycji. Jego poczynania będziemy śledzić czysto dziennikarsko, jednak nie liczymy na wysokie lokaty.

Michał Kwapis
Zawodowo marketingowiec, po godzinach zatopiony w motoryzacji. Od wielu lat związany z różnymi mediami motoryzacyjnymi zarówno od strony tekstowej jak i fotograficznej.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Frydrych odzyskuje pozycję Mistrza Polski 2022, ale tytuły rozdano 3 miesiące temu

Dzisiaj Trybunał Polskiego Związku Motorowego uchylił dyskwalifikację techniczną Jarosława Frydrycha z 6 rundy MPRC 2022. Ta decyzja...

Bolid Schumachera z V10 na sprzedaż. Legendarne Ferrari F1-2000 trafi pod młotek

Bolid Schumachera F1-2000 trafi na aukcję
Bolid Schumachera po raz kolejny trafi na aukcję. Po sukcesie ostatniej licytacji, kolejny bolid wielokrotnego mistrza świata...

Greensmith nie zamierza spoczywać na laurach

Greensmith
Gus Greensmith powrócił na łono WRC w iście królewskim stylu. Po rozwiązaniu kontraktu z M-Sportem Brytyjczyk "spadł''...

Subaru Impreza 22B STi jako restomod. Niezwykły projekt

Subaru Impreza 22B STi jako restomod
Subaru Impreza 22B STi to jeden z najbardziej pożądanych modeli na rynku wtórnym. Jednak dostępność tych samochodów...

Wolff potwierdza odejście Mercedesa od koncepcji „zero sidepod”

Toto Wolff przyznał, że koncepcja samochodu Mercedesa określana mianem „zero sidepod” zostanie porzucona przez jego zespół, a...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here