Rossel, lider WRC2 ogłosił nowego pilota, który zastąpi Dunanda

Rajd Europy Centralnej 2023. Załoga Y. Rossel / A. Dunand Citroen C3 Rally2

Benjamin Boulloud będzie pilotem lidera WRC2, Yohana Rossela, na Rajdzie Italia Sardegna, po tym, jak Francuz potwierdził zakończenie współpracy z Arnaudem Dunandem.

Rossel, który obecnie prowadzi w klasyfikacji WRC2 z przewagą 10 punktów nad Oliverem Solbergiem, podzielił się tą informacją krótko po ogłoszeniu decyzji Dunanda o rezygnacji z roli pilota. Od momentu rozpoczęcia współpracy w 2022 roku, Rossel i Dunand odnieśli trzy zwycięstwa na poziomie WRC2 i zajęli trzecie miejsce w zeszłorocznych mistrzostwach WRC2.

„Po prawie dwóch latach spędzonych razem i wielu dobrych wspomnieniach, Arnaud Dunand zdecydował się zrobić krok w tył i nasza współpraca dobiegła końca,” napisał Rossel w internecie.

Chciałbym mu podziękować za niesamowitą pracę, jaką wykonał w ciągu ostatnich miesięcy. Nigdy nie zapomnę naszych zwycięstw i jestem dumny, że wspólnie przebyliśmy część tej drogi. Całkowicie szanuję jego decyzję i życzę Arnaudowi wszystkiego najlepszego na przyszłość.”

Równocześnie cieszę się, że w Sardynii będę mógł dzielić Citroëna C3 Rally2 z Benjaminem Boulloudem.” – zakończył Rossel.

Zapraszamy do naszego sklepu, w którym znajdziecie KOSZULKI, WLEPY i Magazyn Rally and Race

Boulloud, na zdjęciu powyżej (z lewej) z Yoannem Bonato, wcześniej pilotował Rossela podczas Rajdu Monte-Carlo w 2022 roku, gdzie zajęli szóste miejsce w WRC2. Oprócz wygrania kilku rund FIA European Rally Championship, on i Bonato zdobyli także tytuł mistrza Francji na nawierzchni asfaltowej w zeszłym roku.

Po więcej emocji z oesów Rajdowych Mistrzostw Europy zapraszamy Was na rallyandrace.pl

Źródło: wrc.com