poniedziałek, 27 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościRossel wraca do walki w WRC3

Rossel wraca do walki w WRC3

Największy rywal Kajetana Kajetanowicza powraca na oesy WRC i wystartuje w najbliższym Ypres Rally. Niestety, Polaka zabraknie na asfaltowych trasach Belgii.

Yohan Rossel to rewelacja tego sezonu w klasie WRC3. Mimo tego, że Francuz odpuścił start w morderczym Rajdzie Safari i ostatniej rundzie w Estonii, ma 16 punktów przewagi nad drugim w tabeli Kajetanowiczem. Rossel oficjalnie znalazł się na liście uczestników Renties Ypres Rally, w Belgii zabraknie natomiast reprezentanta Lotos Rally Team. Startujący w Citroenie C3 Rally2 lider grupy WRC3 ma więc prawdziwą autostradę do powiększenia swojej przewagi w klasyfikacji i zwiększenia szans na końcowy triumf.

fot. wrc.com

Walka koło w koło

Jak na razie zarówno Rossel jak i Kajetanowicz wystartowali w czterech imprezach. Francuz w każdym starcie stawał na podium swojej klasy, jego łupem padły rundy w Monte Carlo i na Sardynii. „Kajto” miał trochę mniej szczęścia, wygrał rywalizację w Chorwacji i Portugalii ale na dwa kilometry przed metą pierwszego etapu na Sardynii wpadł do rowu. Ostatecznie zakończył ten rajd na ósmej lokacie. W Estonii Polak przeciął linię mety na drugim miejscu.  Trzeci w tabeli WRC3 jest Nicolas Ciamin. Polak ma o 25 oczek więcej w klasyfikacji cyklu.

Rajd Belgii rozgrywany w dniach 13-15 sierpnia będzie szczególną imprezą. Przede wszystkim, to debiut tej rundy w rajdowych mistrzostwach świata WRC. Będzie to też wyjątkowa impreza dla Hyundaia. Głównym faworytem do wygranej będzie ich zawodnik, Thierry Neuville, dla którego będzie to domowy rajd. Producent wystawi też do walki zupełnie nową konstrukcję – dwa egzemplarze i20N Rally2 klasyfikowane w grupie WRC 2. Za sterami rajdówek zasiądą Oliver Solberg oraz Jari Huttunen, mistrz Polski z 2020 roku.

Kierowcy mają do pokonania blisko 300 kilometrów oesowych podzielonych na 20 odcinków specjalnych. Wszystkie informacje dotyczące najbliższej rundy rajdowych mistrzostw świata, wyniki live i komentarze możecie sprawdzić na oficjalnej stronie czempionatu WRC.

fot. wrc.com

Decydujące starcia w WRC

Tegoroczny sezon WRC wkracza właśnie w decydującą fazę. Niekwestionowanym liderem klasyfikacji generalnej jest obrońca tytułu, Sebastien Ogier. Francuz pewnie pędzi po ósmy puchar mistrzowski i zwycięstwo Toyoty w tabeli konstruktorów. 37 punktów przewagi daje mu spory komfort i możliwość kontrolowania tempa i rezygnacji z niepotrzebnego ryzyka.

Jeśli chcecie przypomnieć sobie dotychczasowe etapy tego sezonu, zapraszamy do lektury podsumowania pierwszej części turnieju w naszym nowym, 35 numerze magazynu Rally and Race. Premiera już dziś, zapraszamy do zakupu poprzez naszą stronę internetową.

Jakub Socha
Z motoryzacją związany od dziecka. Ponoć zanim zaczął płynnie mówić, już rozpoznawał wszystkie marki samochodów podczas spacerów w wózku. Fan simracingu. Trenuje, aby spełnić marzenia i przenieść umiejętności z symulatora na tory i oesy. Kontakt: jakub.socha@rallyandrace.pl

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Samochodowe Mistrzostwa Tychów runda VII – ZAPISY

SMT
50 zgłoszeń w dwie godziny po uruchomieniu zapisów! To SMT, czyli Samochodowe Mistrzostwa Tychów runda VII. Zawody...

2 runda EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021 – ZAPISY

Puchar Toru Słomczyn
Ruszyły zapisy na 2 rundę EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021, która odbędzie się 09.10.2021. Wpisowe 200 zł...

Samochodowe Igrzyska – 1 runda Nitro Rallycross

W Ameryce wszystko musi być większe i lepsze. Tak samo rallycross. Nie wystarczy formuła rywalizacji bok w...

Simracingowe wyzwanie od Apex One!

W najbliższą środę we wrocławskiej galerii Sky Tower odbędzie się premierowe, simracingowe wyzwanie Apex One. W stolicy...

Rozmawiamy z Tomaszem Poznańskim, pierwszym zwycięzcą polskich eliminacji FIA Rally Star!

Tomasz Poznański, młody kierowca z Dolnego Śląska, jako pierwszy w historii przeszedł polskie eliminacje FIA Rally Star,...

NAJPOCZYTNIEJSZE