Rotax ma 12 wspaniałych!

Na początku listopada w Portugalii odbędzie się Rotax Grand Finals, jedna z najbardziej prestiżowych imprez kartingowych świata. Na torze w Portimao spotkają się najlepsi z najlepszych, a więc mistrzowie krajowych i międzynarodowych serii w sześciu kategoriach. Polskę reprezentować będzie aż 12 kierowców!

Media4U00005

Co odróżnia Rotax Grand Finals od pozostałych światowych finałów monomarek? Sprawa jest bardzo prosta. Udział w tej imprezie mają tylko najlepsi kierowcy. To jst prawdziwy finał, w którym spotykają się mistrzowie, aby rozsrzygnąć który z nich zasługuje na miano najlepszego na świecie w swojej kategorii. Tegoroczny Grand Finals rozegrany będzie po raz 18!

Media4U00009

Podczas ostatniej rundy Rotax Max Challenge Poland poznaliśmy sześciu zwycięzców polskiej serii Rotax. Finaliści otrzymali bilety do Portugalii i będą reprezentować nasz kraj w Grand Finals. Polskie rozgrywki wygrali Maciej Gładysz w kategorii Micro Max, Karol Kręt w Mini Max, Piotr Wiśnicki w Junior Max, Mateusz Kaprzyk w Rotax Max Senior oraz Sławomir Murański w DD2 Masters i Karol Jurmanowicz w DD2 Max. Najlepsi w Polsce po raz kolejny reprezentować będą serię w wielkim finale. Jest ich sześciu. Sześciu kolejnych Polaków to najlepsi w rozgrywkach europejskich!

Media4U00015

W kategorii Micro Max Polacy wywalczyli aż trzy miejsca w Grand Finals. Do Macieja Gładysza dołączą więc Maksymilian Obst, który wygrał finał europejski Rotax Grand Festival oraz Jonathan Madden najszybszy w międzynarodowej serii Rotax Nordic Challenge. Wyczyn najmłodszych Polaków jest imponujący, bo jeszcze nigdy nie reprezentowało nas trzech kierowców!

W kategorii juniorskiej dodatkowy bilet wywalczył Kamil Donicz, który wygrał rozgrywki centralno-wschodniej Europy Rotax CEE! Kamil okazał się najszybszy w tej części Europy i pokonał około 50 kierowców z innych krajów.

Media4U00019
Wśród seniorów bilet w Rotax CEE wywalczył również Jakub Greguła, drugi w klasyfikacji tej europejskiej serii. Znakomita postawa Polaka zaowocowała kolejnym biletem dla samego kierowcy i polskiej reprezentacji.
W DD2 Max fantastycznego wyczynu dokonał Kacper Bielecki, który po raz kolejny wygrał Rotax Central Eastern Europe, pokonując znakomitych zawodników z całego świata startujących w rozgrywkach europejskich. Bielecki po raz drugi został najszybszym zawodnikiem w Europie, za co otrzymał kolejny bilet.

I wreszcie w kategorii DD2 Masters, wśród najstarszych kierowców w europejskiej serii Rotax Nordic Challenge zwyciężył Sławomir Murański, który został pierwszym tryumfatorem z Polski tych rozgrywek. Jednak Murański wywalczył również pierwsze miejsce w Polsce. W myśl regulaminu zgarnął bilet z międzynarodowej serii, a Polskę reprezentować będzie wicemistrz sezonu w naszym kraju, fantastyczny debiutant Tomasz Ferdin.

Media4U00032

Polacy jeszcze nigdy nie występowali w Rotax Grand Finals w tak licznym składzie z tyloma znakomitymi tryumfatorami rozgrywek międzynarodowych. Wielki finał zbliża się wielkimi krokami. Początek startów 6 listopada w Portimao!

Media4U00049

inf.pras.