wtorek, 26 października, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościRotax Max Challenge Poland po raz szósty w Toruniu

Rotax Max Challenge Poland po raz szósty w Toruniu

W miniony weekend na torze Awix Racing w Toruniu zakończyła się szósta odsłona serii pucharowej Rotax Max Challenge Poland. Rywalizacja wkroczyła w finałową fazę. Przed ostatnią rundą jest niezwykle ciekawie w kilku kategoriach.

Najbardziej zaciętą walką o zwycięstwo charakteryzuje się kategoria DD2 Max, gdzie o wygraną walczą Karol Kręt (Birel ART Poland) i ustępujący o zaledwie jeden punkt w klasyfikacji generalnej Dawid Maślakiewicz (46 Team). W toruńskich zawodach lepszy okazał się Dawid wygrywając trzy z czterech wyścigów. Drugą pozycję w zawodach zajął Sławomir Murański (46 Team), który tryumfował również w DD2 Masters. Murański wrócił do świetnej dyspozycji po kilku nieudanych startach w ostatnich miesiącach. Trzeci w DD2 Max był Karol Kręt, a kolejne pozycje zajęli Mariusz Nowicki, Kacper Siemiątkowski (obaj Wyrzykowski) oraz Daniel Zając (DD Motorsport) i Stig Righult (JR Racing). Podium klasyfikacji DD2 Masters uzupełnili Daniel Zając i Tomasz Wilczyński (46 Team).

Ciekawie przed finałową rundą zrobiło się również w kategorii Senior Max. Goniący dwójkę kierowców Ernst Racing otwierających stawkę Tymoteusza Księdza i Piotra Borowczyka, po raz kolejny ubiegł Franciszek Palmirski (JR Racing), która ma spore szanse na zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Palmirski nie wystartował w dwóch pierwszych rundach sezonu, ale po czterech kolejnych wbił się na trzecią lokatę. W Toruniu znów był najszybszy wyprzedzając w klasyfikacji lidera „generalki” Tymoteusza Księdza i Maksymiliana Angelarda (46 Team). Na kolejnych pozycjach zostali sklasyfikowani Michał Bartoszuk (MG Racing), Piotr Borowczyk (Ernst) i Adrian Łabuda (KRZ Motorsport).

W kategorii Junior Max wygrał w Toruniu aktualny lider klasyfikacji generalnej Filip Niewiadomski, który wyprzedził swojego teamowego partnera z KRZ Motorsport Łukasza Grabowskiego i trójkę zawodników teamu Wyrzykowski Motorsport Davida Aulejtnera, Colina Ważnego i Karola Kamińskiego. Zaskakuje słabsza dyspozycja chińskiego kierowcy JR Racing Yicheng Qu, który w ostatnim czasie wyrósł na jednego z liderów juniorskich kategorii w Polsce. W klasyfikacji generalnej prowadzi Filip Niewiadomski przed Davidem Aulejtnerem i to między nimi rozstrzygnie się walka o tegoroczny puchar. Trzeci w klasyfikacji Kacper Turoboyski ma zbyt dużą stratę by zagrozić liderom.

W kategorii Mini Max najszybszym kierowcą był Borys Łyżeń (KRZ Motorsport), który jest niepokonany od trzech weekendów wyścigowych. Dzięki temu objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Borys wyprzedził w Toruniu w klasyfikacji Jana Meissnera (MG Racing) oraz Patryka Michalika (KRK Racing), który wrócił z kolei na tor po groźnej kontuzji. Borys Łyżeń ma ponad 50 punktów przewagi nad ukraińskim kierowcą Rostislavem Kostyną (JR Racing), który jest drugi w klasyfikacji generalnej i ponad 100 nad trzecim Janem Meissnerem.

Wśród najmłodszych kierowców, w kategorii Micro Max, zwyciężył Antoni Ociepa (KRK Racing), który dzięki zwycięstwu dogonił lidera klasyfikacji generalnej Tomasza Cichorackiego (Bambini Racing). Obaj kierowcy zrównali się punktami. Trzeci w „generalce” jest Jan Stencel (Ernst Racing), który o podium walczy z Marcelem Rudnickim i Filipem Kijanowskim (obaj Bambini). Na podium w Toruniu oprócz Antoniego Ociepy stanęli Kacper Rajpold oraz Jan Stencel, który mimo wykluczenia z ostatniego wyścigu zdołał obronić trzecią pozycję.

Finał rozgrywek, który zaplanowano na drugą połowę października w Poznaniu zapowiada się niezwykle ciekawie. W kilku kategoriach kierowcy będą walczyć bezpośrednio o tegoroczny puchar Rotax Max Challenge Poland.

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Płonące Clio Toksportu na Rajdzie Węgier [WIDEO]

Załoga Bastien Bergounhe i Mathieu Descharne wypadła z trasy na jednym z odcinków Rajdu. Niestety, auto spłonęło...

7. runda Mistrzostw Polski Rallycross od „OdcinekSpecjalny”

Migawki z 7. rundy Mistrzostw Polski Rallycross na Autodromie Słomczyn od „OdcinekSpecjalny”. Zapraszamy do obejrzenia tego co...

Nowy dźwięk elektrycznej rajdówki

Nowy mechaniczny system, który przy okazji generuje nowe dźwięk elektrycznego auta rajdowego zbliża nas do normalności. To...

Spektakularne sytuacje na trasie Rajdu Ciudad de Pozoblanco

Zapraszamy na materiał filmowy z trasy Rajdu Ciudad de Pozoblanco 2021.

Rajd Barbórka 2021 na nowym torze!

Rajd Barbórka zawita w tym roku do zupełnie nowej lokalizacji. Areną zmagań pierwszych odcinków specjalnych będzie Autodrom...

NAJPOCZYTNIEJSZE