Rotax: Powrót na tor po 6 tygodniach

Kierowcy Rotax Max Challenge wrócili na tor po sześciu tygodniach przerwy. W miniony weekend w Słomczynie zaroiło się od kartingowców tej serii. Za nami druga runda polskiej edycji Rotax.

91 zawodników w 6 kategoriach zanotowali organizatorzy drugiej tegorocznej odsłony Rotax Max Challenge Poland. Imprezy kartingowe, na które zawodnicy czekali kilka tygodni mogą wreszcie być rozgrywane. W ostatnim czasie odwołano i przełożono trzy weekendy wyścigowe. Tym razem Rotaksowcy z powodzeniem rywalizowali na torze w Słomczynie.

W najmłodszej kategorii Micro Max zwyciężył tegoroczny debiutant Tomasz Cichoracki, który wygrał czasówkę i cztery wyścigi. Tuż za nim na podium uplasowali się Filip Kijanowski i Marcel Rudnicki. Cała trójka to kierowcy Bambini Racing, kierowanego przez Michała Rogalę.

Niezwykle liczna i emocjonująca była walka w kategorii Mini Max. 24 zawodników stworzyło atrakcyjne widowisko, po którym najlepszym wynikiem mogli pochwalić się dwaj zawodnicy KRZ Motorsport Tomasza Krzemińskiego Borys Łyżeń i Patryk Michalik. Podium zawodów uzupełnił lider klasyfikacji generalnej Rostislav Kostyna z Ukrainy, ścigający się w białostockim JR Racing Jakuba Rościa.

Hiper emocjonującą walkę o zwycięstwo w kategorii juniorskiej stworzyli David Aultejner z teamu Marka Wyrzykowskiego i Filip Niewiadomski z KRZ. Obaj kierowcy zremisowali punktowo, a o kolejności na podium zadecydował lepszy czas z treningu oficjalnego, w którym mieszkający na stałe w Walii Aulejtner był szybszy o 24 setne sekundy od Niewiadomskiego. Kierowcy zespołu Wyrzykowski Motorsport zdominowali rywalizację juniorów, bowiem na dwóch kolejnych pozycjach uplasowali się Karol Kamiński i Colin Ważny.
Seniorską kategorię, w której zameldowało się zaledwie sześciu kierowców wygrał Tymoteusz Ksiądz (Ernst Racing) , a kolejne miejsca zajęli Adrian Łabuda (46Team) oraz Michał Bartoszuk (MR Racing).

Ciekawie wyglądała również rywalizacja w kategorii DD2, w której na torze w Słomczynie zobaczyliśmy 17 zawodników. Wygrał Karol Kręt (K-Dyno), który w tym sezonie debiutuje w rozgrywkach DD2. Na drugim miejscu w zawodach zameldował się Sławomir Murański (46Team), który tradycyjnie okazał się najszybszym kierowca klasyfikacji DD2 Masters. A tuż za nim na podium uplasował się kolejny z zawodników teamu Mariusza Bieleckiego 45Team Dawid Maślakiewicz.

W klasyfikacji generalnej poszczególnych kategorii prowadzą Marcel Rudnicki (Micro Max), Rostislav Kostyna (Mini Max), Filip Niewiadomski (Junior), Tymoteusz Ksiądz (Senior), Karol Kręt (DD2), Sławomir Murański (DD2 Masters).

Kolejne zawody z udziałem kierowców Rotax odbędą się pod koniec miesiąca w Poznaniu. Będzie to runda Kartingowych Mistrzostw Polski.