Rotax ścigał się w Słomczynie. III runda serii

fot. Media4U

Kierowcy Rotax Max Challenge Poland rozegrali III odsłonę serii na torze w Słomczynie. W zawodach wystartowało 56 zawodników.

W rywalizacji najmłodszych kierowców wygrał Maksymilian Raczkowski (KRK), który zdobył pole position i wygrał trzy wyścigi o punkty. W jednym musiał uznać wyższość Szymona Stubińskiego (KRK), tegorocznego debiutanta, który po raz pierwszy stanął na podium zawodów, plasując się na drugim miejscu w stawce. Trzecie miejsce zajął Leonard Kwiatkowski (MK Motorsport), a tuż za nim uplasowali się Jan Woźniak i Filip Babiarz (Ernst Racing).
Liderem w Micro Max jest wciąż Jan Woźniak, który prowadzi z przewagą 47 punktów nad dzisiejszym zwycięzcą.

Micro Max
1. Maksymilian Raczkowski 95
2. Szymon Stubiński 83
3. Leonard Kwiatkowski 58

W kategorii Mini Max, w której wystąpiła skromna stawka sześciu kierowców, pole position w treningu oficjalnym zdobył Słowak Martin Soltys (KRK), który również został zwycięzcą zawodów i tym samym umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej. Pierwsze cztery pozycje w zawodach zajęli kierowcy KRK. Drugi był Aleksander Raczkowski, trzeci Wojciech Kapusta, a czwarty Borys Maligranda. Stawkę uzupełnili Vincent Zajarczyk (Blue Racing) i Jakub Copiuk (Supersonic).

Mini Max
1. Martin Soltys 101
2. Aleksander Raczkowski 87
3. Wojciech Kapusta 59

Wśród juniorów zwycięzcą został Aleksander Rogowski (KRK), dla którego była to pierwsza polska runda Rotax w tym sezonie. Zwycięstwem w Słomczynie Alex zapewnił sobie siódmą lokatę w klasyfikacji generalnej, w której wciąż prowadzi Franciszek Sulima (Bambini).

Rogowski zdobył pole position i wygrał trzy z czterech wyścigów, a podium uzupełnili Słowak Michal Soltys (KRK) i Franek Sulima.
Kolejne pozycje w klasyfikacji zawodów zajęli Maksymilian Lupa (Bambini), Patryk Michalik (JR Racing), Jan Stencel (Ernst) oraz mieszkający na stałe w Wielkiej Brytanii Marcel Popakul (Wyrzykowski).

Junior Max
1. Aleksander Rogowski 93
2. Michal Soltys 81
3. Franciszek Sulima 67

W kategorii Senior Max zwycięzcą słomczyńskich zawodów został tegoroczny debiutant w kategorii seniorskiej Kacper Sitko (46Team). Występ w Słomczynie był dla niego pierwszym w tym sezonie. Pole position zaliczył Patryk Donica (KRK), który wygrał ostatni wyścig. Z kolei Kacper Sitko jako pierwszy przyjechał na metę dwukrotnie, ran notując drugie, a raz trzecie miejsce. Podium po zawodach przedstawiało się następująco. Kacper Sitko, Alan Kluza (Jr Racing) i Patryk Donica. Lider klasyfikacji generalnej Tomasz Ibsen (KRZ Motorsport) tym razem poza podium – na czwartym miejscu.

Senior Max
1. Kacper Sitko 86
2. Alan Kluza 75
3. Patryk Donica 71

W rywalizacji DD2 Max i DD2 Masters wystartowało zaledwie trzech zawodników. Wszyscy z teamu Wyrzykowski Motorsport. Czasówkę i rywalizację wygrał Aleksander Horodyński, podium uzupełnili Michał Bieńczyk i Marek Kukliński.

Kolejna runda Rotax Max Challenge Poland zaplanowana jest na połowę czerwca w czeskim Trzyńcu.

fot. media4U