czwartek, 19 maja, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościRotax: W Słomczynie ekstremalnie ciekawie

Rotax: W Słomczynie ekstremalnie ciekawie

Za nami kolejna runda Rotax Max Challenge Poland. Na torze w Słomczynie, gdzie rozegrano zawody było niezwykle emocjonująco niemal w każdej kategorii. Działo się i w wśród najmłodszych i wśród najstarszych. Jednym słowem obserwowaliśmy bardzo atrakcyjny weekend wyścigowy.

Druga odsłona serii pucharowej Rotax Max Challenge Poland, w której uczestniczyło 85 zawodników, to mnóstwo świetnych wyścigów, zwrotów akcji, nieoczekiwanych wyprzedzeń i zmian miejsc i kilka spektakularnych zwycięstw. Jednak we wszystkich kategoriach liderzy klasyfikacji generalnej utrzymali prowadzenie.

Wśród najmłodszych kierowców brylował Kacper Rajpold, który pewnie zwyciężył już po raz drugi w tym sezonie i ma na swoim koncie osiem wygranych wyścigów. Tuż za liderem klasyfikacji uplasowali się Szymon Łykowski i Aleksander Raczkowski.

W kategorii Mini Max zwyciężył Patryk Michalik, który zremisował punktowo z Franciszkiem Cegielskim, liderem klasyfikacji. Trzeci stopień podium zajął Aleksander Rogowski, a na kolejnych miejscach uplasowali się Jan Stencel, Wiktor Dudek i Igor Kuczyński, na którego warto zwrócić uwagę, bo ostatnio doskonale sobie radzi.

Wśród juniorów najszybszy w Słomczynie był Aleksander Horodyński, ale prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał drugi w rundzie Kacper Turoboyski. Na podium widzieliśmy jeszcze Tomasza Ibsena, a kolejne miejsca zajęli Colin Ważny i Oliwier Kobiela.

W kategorii seniorskiej zwycięzcą został Filip Niewiadomski, który wyprzedził Patryka Donicę i Piotra Borowczyka. Na pozostałych pozycjach uplasowali się Karol Kamiński, Adrian Łabuda i Paul Grund. W klasyfikacji generalnej prowadzi Piotr Borowczyk.

Dawid Maślakiewicz zdecydowanie wygrał w klasyfikacji DD2 max wyprzedzając Michalinę Sabaj i Marcina Zająca. Tuż poza podium uplasowali się Kacper Siemiątkowski i Sławomir Murański. Dawid Maślakiewicz prowadzi w klasyfikacji generalnej.

W najstarszej kategorii DD2 Masters wygrał Kiryll Biryuk, który wyprzedził w klasyfikacji Sławomira Murańskiego i Daniela Zająca. Sławomir Murański jest liderem klasyfikacji generalnej.

Klasyfikacje poszczególnych kategorii:

MICRO MAX:
1. Kacper Rajpold (104 pkt.)
2. Szymon Łykowski (68 pkt.)
3. Aleksander Raczkowski (60 pkt.)

MINI MAX
1. Patryk Michalik (69 pkt.)
2. Franciszek Cegielski (69 pkt.)
3. Aleksander Rogowski (68 pkt.)

JUNIOR MAX
1. Aleksander Horodyński (76 pkt.)
2. Kacper Turoboyski (67 pkt.)
3. Tomasz Ibsen (64 pkt.)

SENIOR MAX
1. Filip Niewiadomski (80 pkt.)
2. Patryk Donica (78 pkt.)
3. Piotr Borowczyk (68 pkt.)

DD2 MAX
1. Dawid Maślakiewicz (106 pkt.)
2. Michalina Sabaj (72 pkt.)
3. Marcin Zając (56 pkt.)

DD2 MASTERS
1. Kyrylo Biryuk (77 pkt.)
2. Sławomir Murański (71 pkt.)
3. Daniel Zając (70 pkt.)

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

eWRC-results i DirtFish łączą siły

Pod koniec lutego tego roku portal eWRC-results.com zawiesił swoją działalność z powodu braku funduszy. Pisaliśmy o tym...

Porsche 911 Turbo S – spodnie do zadań specjalnych

Od kilku dekad Porsche wyznacza standardy w trudnej sztuce łączenia luksusu z niewyobrażalnymi wręcz osiągami. Wszystko to...

Rajd Portugalii 2022 – wypadek na zapoznaniu

Rajd Portugalii 2022 już w najbliższy weekend i już mamy pierwszą groźną sytuację podczas zapoznania. Na jednej...

19. Wyścig Górski Prządki – harmonogram

19. Wyścig Górski Prządki Valvoline wystartuje już w ten weekend. Na jednej trasie rozegrane zostaną trzy imprezy....

Filip Pindel i Krzysztof Pietruszka przed największym wyzwaniem sezonu 2022

Niespełna dwa tygodnie od zakończenia rywalizacji w Klatovy, cała stawka Mistrzostw Czech przygotowuje się do walki o...

NAJPOCZYTNIEJSZE