piątek, 2 czerwca, 2023
Strona głównaAktualnościRotax zainaugurował sezon zasadniczy w Poznaniu

Rotax zainaugurował sezon zasadniczy w Poznaniu

W miniony weekend w Poznaniu swoje rozgrywki zainaugurowała seria Rotax Max Challenge Poland. Na poznańskim torze wystartowało 83 zawodników. To znacznie więcej niż przed tygodniem w memoriale Henryka Śródeckiego.

W Poznaniu mieliśmy kilka spektakularnych zwycięstw. Przede wszystkim mamy nowego lidera kategorii DD2 Max, którym został David Aulejtner. Mieszkający na stałe w Walii kierowca teamu Wyrzykowski Motorsport był drugi w czasówce i wygrał trzy spośród czterech wyścigów. Pole position w Poznaniu w tej kategorii wywalczył Sławomir Murański (46Team). Utytułowany kierowca jako jeden z dwóch obok Aulejtnera przekroczył w treningu oficjalnym barierę 1 minutę i 8 sekund. Ostatecznie walka o zwycięstwo rozegrała się pomiędzy Davidem Aulejtnerem i Dawidem Maślakiewiczem (46Team). Trzecią lokatę zajął Sławomir Murański, który był również najszybszy w podkategorii DD2 Masters. W obu łączonych kategoriach DD2 wystartowało 11 zawodników.

Kategoria Senior Max wzbogaciła się w tym sezonie o kilku zawodników. W sumie w rywalizacji seniorów w Poznaniu obserwowaliśmy walkę 12 kierowców. Wygrał Karol Kamiński z 46Team, który drugiego dnia wygrał dwa wyścigi. W czasówce najszybszy był Kacper Turoboyski, a inauguracyjny komplet punktów w pierwszym wyścigu zgarnął Filip Niewiadomski. Cała trójka stanęła na podium,a tuż poza nim znaleźli się Rafael Gwizdak, Piotr Borowczyk i Oliwier Kobiela. Bardzo dobre tempo prezentował również Paul Grund, który ostatecznie zakończył rywalizację w środku stawki, na 7. pozycji.

Wśród juniorów rywalizacja rozpoczęła się od dwóch „dysków” technicznych dla kierowców Bambini Racing. Jakub Kiwalski i Kacper Turoboyski, który rywalizował w dwóch kategoriach, zostali wykluczeni z czasówki. Pole position zdobył Adam Sydor, który w pierwszym wyścigu zaliczył swoje pierwsze zwycięstwo. Jednak na najwyższym stopniu podium stanął Franciszek Cegielski. Tuż za nim uplasował się w rywalizacji Aleksander Horodyński, a zdobywca pole position zajął trzecie miejsce w zawodach. Junior Max był najliczniejszą kategorią, w której wystartowało 22 kierowców.

Najszybszym zawodnikiem Mini Max został Aleksander Rogowski, który wygrał w Poznaniu dwa wyścigi. Mistrz Polski z 2020 roku zremisował punktowo z Natanem Rybczyńskim, ale kierowca Bambini Racing przegrał w klasyfikacji o jedno zwycięstwo w wyścigu i ostatecznie uplasował się na drugim miejscu. Podium uzupełnił Alan Jakóbiak, który z kolei wygrał przed tygodniem rywalizację w zawodach memoriałowych. W kategorii Mini Max wystartowało 17 zawodników.

Wśród najmłodszych kierowców bezapelacyjnie najszybszym zawodnikiem był Michał Zając, który zdobył pole position i wygrał trzy wyścigi. Tuż za nim uplasowali się w klasyfikacji Borys Piotrowski i Borys Maligranda, a kolejne pozycje zajęli Błażej Kostrzewa i Oliwier Wróbel.
W Micro Max wystartowało 15 kierowców.

Kolejna runda odbędzie się w maju na torze w Słomczynie.

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Byśkiniewicz i Siatkowski dobrze nastawieni przed Rajdem Podlaskim

 Łukasz Byśkiniewicz i Daniel Siatkowski nie zwalniają tempa i już w najbliższych dniach 2-3 czerwca wystartują w...

Kajetanowicz i Szczepaniak z czwartym czasem na otwarcie 
Rajdu Sardynii!

Tłumy kibiców dopingowały zawodników podczas rozpoczynającego Rajd Sardynii super odcinka specjalnego Olbia - Cabu Abbas. Próba o...

DHL i F1 zmniejszą o 60% emisję CO2

brand_DHL_Barcelona_curcuit
Partner logistyczny Formuły 1 firma DHL wprowadza od europejskiej części sezonu ciężarówki transportujące sprzęt, które w całości...

Ferrari z dużym pakietem poprawek na Grand Prix Hiszpanii

SF-23 podczas testów w Bahrajnie
Scuderia Ferrari podczas zbliżającego się Grand Prix Hiszpanii przywiezie na tor pod Barceloną pierwszy duży pakiet poprawek....

Szymon Piotrowski: „Jadę po mistrzowski tytuł w WSMP!”

Szymon Piotrowski potwierdza swoje mistrzowskie aspiracje w WSMP! Zawodnik Automobilklubu Wielkopolski rozpoczął kampanię 2023 od zwycięstwa i...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here