poniedziałek, 27 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościRotax. Zając, Stencel, Łyżeń, Turoboyski, Palmirski i Maślakiewicz najszybsi w Słomczynie

Rotax. Zając, Stencel, Łyżeń, Turoboyski, Palmirski i Maślakiewicz najszybsi w Słomczynie

Za nami piąta odsłona Rotax Max Challenge Poland. Na Autodromie Słomczyn, gdzie odbyła się rywalizacja wystartowało 73 kierowców. Najszczęśliwszy po weekendzie wyścigowym jest bez wątpienia młodziutki Jan Stencel, który zanotował swoje pierwsze pucharowe zwycięstwo w tym sezonie. Drugą wygraną zanotował Daniel Zając.

Kierowca DD Motorsport został zwycięzcą rywalizacji DD2 Masters. Daniel Zając pokonał sześciu rywali, a przede wszystkim lidera klasyfikacji generalnej Sławomira Murańskiego, który zanotował drugą pozycję z czterema punktami straty. Trzecie miejsce przypadło w udziale ukraińskiemu kierowcy Kiryllowi Biryukowi. Daniela Zająca doskonale pamiętamy z sukcesów w konkurencyjnej dla Rotax Max Challenge serii Rok Cup, gdzie wygrywał klasyfikację, a nawet finał światowy w kategorii Expert Rok. Liderem klasyfikacji generalnej DD2 Masters jest wciąż Sławomir Murański.

W DD2 Max najszybszym kierowcą był Dawid Maślakiewicz, choć wyniki tej rywalizacji są nieoficjalne z uwagi na protest. Drugi w klasyfikacji zawodów był Kacper Siemiątkowski, a trzeci Karol Kręt. Kolejne miejsca zajęli Mariusz Nowicki i Daniel Zając. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej zachował Karol Kręt.

Debiutanckie zwycięstwo, w najmłodszej kategorii Micro Max, zanotował Jan Stencel. Kierowca ze Śląska pokonał 19 rywali wyprzedzając o zaledwie dwa punkty Filipa Kijanowskiego oraz Tomasza Cichorackiego. Dzięki zwycięstwu w Słomczynie Janek Stencel awansował na czwartą lokatę w klasyfikacji generalnej, a prowadzi w niej Tomasz Cichoracki.

W kategorii Mini Max tryumfował Borys Łyżeń, dla którego było to kolejne zwycięstwo w sezonie. Kierowca ze Skierniewic wygrał rywalizację z 17 rywalami, a na podium wyprzedził Franciszka Belusiaka i Jana Meissnera. Dzięki wygranej Borys objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej i jest pretendentem do zwycięstwa w tegorocznym pucharze.

Wśród juniorów najlepszym kierowcą stawki 16 zawodników okazał się Kacper Turoboyski, który wrócił na pierwszą pozycję w zawodach po dłuższej przerwie. „Turbo” pokonał w klasyfikacji indywidualnej Filipa Niewiadomskiego, lidera „generalki” oraz Łukasza Grabowskiego.

W kategorii seniorskiej zwyciężył Franciszek Palmirski, a kolejne pozycje zajęli Piotr Borowczyk i Adrian Łabuda. Liderem klasyfikacji generalnej jest Tymoteusz Ksiądz, czwarty w Słomczynie.

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Samochodowe Mistrzostwa Tychów runda VII – ZAPISY

SMT
50 zgłoszeń w dwie godziny po uruchomieniu zapisów! To SMT, czyli Samochodowe Mistrzostwa Tychów runda VII. Zawody...

2 runda EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021 – ZAPISY

Puchar Toru Słomczyn
Ruszyły zapisy na 2 rundę EXIDE Puchar Toru Słomczyn 2021, która odbędzie się 09.10.2021. Wpisowe 200 zł...

Samochodowe Igrzyska – 1 runda Nitro Rallycross

W Ameryce wszystko musi być większe i lepsze. Tak samo rallycross. Nie wystarczy formuła rywalizacji bok w...

Simracingowe wyzwanie od Apex One!

W najbliższą środę we wrocławskiej galerii Sky Tower odbędzie się premierowe, simracingowe wyzwanie Apex One. W stolicy...

Rozmawiamy z Tomaszem Poznańskim, pierwszym zwycięzcą polskich eliminacji FIA Rally Star!

Tomasz Poznański, młody kierowca z Dolnego Śląska, jako pierwszy w historii przeszedł polskie eliminacje FIA Rally Star,...

NAJPOCZYTNIEJSZE

OBRSO

00:45:15