piątek, 7 maja, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona główna Rajdy Rozstrzygnięto II edycję konkursu kampanii edukacyjnej Kajetana Kajetanowicza „Bezpieczni za kółkiem”

Rozstrzygnięto II edycję konkursu kampanii edukacyjnej Kajetana Kajetanowicza „Bezpieczni za kółkiem”

Dobiega końca tegoroczna II edycja kampanii edukacyjno-informacyjnej „Bezpieczni za kółkiem”. W ramach ogólnopolskiej kampanii odbył się konkurs, który był pretekstem do rozmów dorosłych z dziećmi na temat bezpieczeństwa na drodze. Twórcą i ambasadorem projektu jest trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy – Kajetan Kajetanowicz. Partnerem tegorocznej edycji została firma Pirelli.

I miejsce

Kajetan Kajetanowicz trzy razy z rzędu jako jedyny w historii zdobył tytuł Rajdowego Mistrza Europy, zawodnik Rajdowych Mistrzostw Świata (WRC). Tegoroczny zwycięzca Rajdu Barbórka (po raz szósty) i Kryterium Asów na ulicy Karowej (po raz siódmy). Mistrz na co dzień aktywnie wspiera i promuje tematy dot. bezpiecznej jazdy i bezpieczeństwa na drodze. Jest autorem ogólnopolskiej kampanii informacyjno-edukacyjnej „Bezpieczni za kółkiem”, w ramach której, odbywa się coroczny konkurs. W tym roku przesłano około 1000 prac konkursowych wykonanych dowolną techniką. Tematem przewodnim była: zimowa opona przyszłości. „Jestem pod wrażeniem ilości i pomysłowości przesłanych prac. Dziękuję uczestnikom: dzieciom, młodzieży, nauczycielom, rodzicom, opiekunom i dziadkom za poświęcony czas na rozmowę na temat bezpieczeństwa na drodze, czego wynikiem są nadesłane prace” – podsumował Kajetan Kajetanowicz, kierowca LOTOS Rally Team.

II miejsce

Imponująca inwencja! Nasi tegoroczni laureaci!

Tegoroczne prace zaskoczyły Jury. Inwencja oraz pomysłowość autorów była imponująca. Do Biura Konkursu trafiły m.in.: ręcznie zrobione opony, części prawdziwych opon w zmienionych kształtach, felgi, na których znalazły się innowacyjne świecące opony np. wykonane z kolorowej gąbki czy papieru ściernego z kolcami, skonstruowane samochody na gigantycznych oponach, podświetlane konstrukcje, powstały filmy i animacje, wiersze, rysunki, teksty piosenek, występy młodych artystów śpiewających utwory z treściami edukacyjnymi, animacje, rzeźby, wyklejanki, nowoczesne konstrukcje i wiele, wiele innych.

W tym roku laureaci otrzymają nagrody grupowe oraz indywidualne.

III miejsce

Oto lista zwycięzców prac grupowych, którzy otrzymają nagrody finansowe oraz rzeczowe od partnera akcji firmy Pirelli:

  • I miejsce otrzymuje Przedszkole Nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi z Choszczna, które nadesłało aż 154 prace w wykonaniu dzieci w wieku od 2 do 7 lat. Prace zaskakują ilością kolorów, spora część z nich to wyklejanki.

  • II miejsce zdobyło Przedszkole Samorządowe Nr 1 w Niepołomicach, które nadesłało 124 prace w wykonaniu dzieci w wieku 3-6 lat.

  • III miejsce otrzymują uczniowie klas II-V ze Społecznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie, którzy nadesłali 112.

Dziękujemy opiekunom za zgłoszenie swoich wychowanków do udziału w konkursie!

Zwycięzcami indywidualnymi tegorocznej edycji konkursu zostali:

  • I miejsce w tegorocznej edycji zajęli bracia: 6-letni Łukasz i 9-letni Tomasz z Warszawy, którzy wykonali nietypową oponę 3D.
  • II miejsce otrzymali: 13-letni koledzy: Tymoteusz i Maciej ze Szkoły Podstawowej nr 11 im. Królowej Jadwigi w Pile, którzy wysłali edukacyjne video o zmianie opon letnich na zimowe.
  • III miejsce zdobyli uczniowie z Bytomia, którzy wysłali nam własnoręcznie stworzony samochód z oponami przyszłości. Pracę wykonała grupa 5 uczniów: Maria, Igor, Łukasz, Igor i Igor.

UWAGA! Biuro Konkursu skontaktuje się ze wszystkimi laureatami. Prosimy śledzić profil: www.facebook.com/KajetanKajetanowicz. W razie pytań prosimy o kontakt z Biurem Konkursu: e-mail: konkurs@mwmpr.pl
oraz nr tel.: 517 760 984.

***

Kajetan Kajetanowicz – kierowca rajdowy (Automobilklub Polski), urodził się 5 marca 1979r.
w Cieszynie, mieszkaniec Ustronia, zawodnik LOTOS Rally Team, trzykrotny Rajdowy Mistrz Europy 2015, 2016 i 2017 oraz czterokrotny Rajdowy Mistrz Polski w latach 2010-2013.

inf.pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Rajdowy trening po Szwedzku

Opel Ascona, Volvo czy Saab z podtrzymaniem turbo. Zapraszamy na szutrowy superoes/szkolenie do Szwecji.

Grosjean wsiądzie do bolidu F1 Mercedesa

Gdy Romain Grosjean leżał w szpitalu po groźnym i spektakularnym wypadku w Grand Prix Bahrajnu, szef zespołu...

Całkowicie odwołano jedną z serii Rallycrossu w 2021 roku!

Luzowanie obostrzeń epidemicznych nie idzie zgodnie z oczekiwaniami organizatorów i kibiców motorsportu. Odmrażanie fragmentów gospodarki cieszy, ale...

Sezon na puchary 2021 – Moto/Quad

Podobnie, jak w przypadku załóg samochodowych, motocyklowo-quadowy Puchar Świata FIM w Rajdach Baja już się rozpoczął, choć...

Giermaziak w BMW podczas 24h Nürburgring

Były kierowca Porsche Supercup i Amerykańskiej Serii Le Mans Jakub Giermaziak weźmie udział w tegorocznym wyścigu 24...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Rajd Monte Carlo 2021: Szykana i tablica w miejscu wypadku Tanaka

Podczas tegorocznej edycji Rajdu Monte Carlo organizatorzy przewidzieli kilka ważnych zmian. Jedną z nich są specjalne środki ostrożności w miejscu ubiegłorocznej kraksy Tanaka. W tym...

Jakub Brzeziński wraca do ścigania i wsiada do Rally4!

„Colin”, czyli Jakub Brzeziński, po roku przerwy od regularnych startów wraca w wielkim stylu. Mistrz Polski w klasie 4WD opowiedział nam o swoich szczegółowych...

Kto i czym pojedzie w RSMP, czyli co już wiemy o roszadach wśród polskich kierowców

Sezon RSMP 2021 rusza za nieco ponad trzy miesiące, ale niektórzy kierowcy już przedstawili swoje częściowe plany na tegoroczny rok zmagań w krajowym czempionacie. Adrian...

Mariusz Pelikański wraca za kierownicę – pojedzie w Wałbrzychu autem wybranym przez… kibiców

Mariusz Pelikański, mistrz Peugeot Cup z sezonu 2003 wystartuję podczas jednej z amatorskich imprez organizowanych przez grupę Walim Rajdowy. Znanego „Pelikana” zobaczymy na Wałbrzyskim...