Rusza drugi sezon Honda Trophy

honda trophy

Sześć rund i podział na trzy klasy. Markowy puchar towarzyszący cyklom Time Attack Trophy i Track Day Trophy rozszerza swoją formułę.

Już jutro (03.05.2023) odbędzie się inauguracja kolejnego sezonu TAT. Na liście startowej znalazło się 75 kierowców, czyli tylu, ile wynosił limit na te zawody. Aż 25 z nich to kierowcy Hond. To właśnie z myślą o nich organizacja Motorsport Trophy rozwija uruchomioną w ubiegłym roku markową serię, która w zasadzie staje się już pełnoprawną ligą. W ubiegłym roku dla wszystkich hondziarzy prowadzono tylko jedną, wspólną klasyfikację.

W tym roku będą oni podzieleni na trzy klasy:

– K1: „SOHC” (wszystkie silniki typu SOHC, SOHC VTEC oraz DOHC Non-VTEC);

– K2: „DOHC” (silniki typu DOHC VTEC B oraz H serii bez ograniczeń, K20/K24 wolnossące tylko w nadwoziu w którym występowały fabrycznie oraz zachowaniem fabrycznej pojemności dla tego nadwozia, silniki serii P , silniki serii N);

– K3: „DOHC+” ( K seria w nadwoziach w których nie występowała fabrycznie, K seria turbo, silniki D,B,H serii z doładowaniem, seria L 1.5 Turbo, F seria typu DOHC VTEC).

Rywalizacja w ramach Honda Trophy 2023 prowadzona będzie w ramach wszystkich rund Time Attack Trophy i Track Day Trophy, które odbędą się na torze w Toruniu. Pierwsza runda tegorocznej serii TDT zagościła w kwietniu na Torze Poznań, ale tam klasyfikacji dla hondziarzy wyjątkowo nie było. Tak więc drugi sezon markowego pucharu zostanie zainaugurowany razem z TAT w środę 03 maja. Kolejne rundy Honda Trophy zaplanowano na: 28.05, 22.07, 17.09, 14.10 i 11.11.

Co jeśli ktoś nie weźmie udziału w pierwszej rundzie HT, a też chciałby powalczyć o trofea w tej lidze? To też nie jest przeszkodą, gdyż do rywalizacji dołączyć można w dowolnym momencie sezonu, a do końcowej klasyfikacji będą brane pod uwagę wyniki z maksymalnie pięciu rund dla danego zawodnika (jeżeli kierowca wystartuje we wszystkich sześciu, to rezultat z najsłabszej dla niego rundy będzie odrzucany). Tym samym nawet jeżeli ktoś rozpocznie rywalizację od rundy, która odbędzie się 28 maja, też ma jeszcze szansę na komplet punktów w całym sezonie.

Więcej informacji na temat serii Honda Trophy można znaleźć na fanpage’u:

https://www.facebook.com/MotorsportTrophy/ oraz pod adresem kontakt@trophy.com.pl

i pod numerem 605 58 57 51.

(informacja prasowa organizatora)

Tekst: Tomasz Niejadlik / Motorsport Trophy

Fot.: Paweł Orchowski / Motorsport Trophy