piątek, 22 września, 2023
Strona głównaAktualnościRusza szutrowy sezon Pucharu Toru Słomczyn

Rusza szutrowy sezon Pucharu Toru Słomczyn

W ostatnią sobotę kwietnia (26.04) rozpoczyna się nowy sezon Pucharu Toru Słomczyn.
Jest to kompaktowa impreza skierowana do kierowców amatorów jak i zawodowców do sprawdzenia się na szutrowych trasach. Wszystkie próby zlokalizowane są w odstępie kilkuset metrów na terenie toru i giełdy. Dzięki temu liczba kilometrów dojazdowych została ograniczona do absolutnego minimum. Trasa wytyczona jest po nawierzchni szutrowej oraz mieszanej. Dodatkowo można wystartować autem posiadającym jedynie książeczkę sportową bez dokumentów drogowych.

Uproszczony jest także system udziału. Uczestnicy muszą przejechać trzykrotnie wytyczone próby, ale kolejność przejazdu jest dowolna. Nie ma tradycyjnych PKCów. Udział pilota jest opcjonalny, próby wytyczone są po naturalnych drogach i ścieżkach dzięki czemu sam kierowca bez problemu pokona wyznaczony odcinek. Ułatwieniem jest zapoznanie w pojazdach przed startem pierwszej załogi, co ułatwia zapamiętanie próby i oznaczenie w notatkach trudniejszych zakrętów.

Zapraszamy do udziału oraz do kibicowania. Udostępniony będzie park maszyn wraz z grzybkiem gdzie można rozpocząć sezon grillowania. Można zorganizować własną strefę serwisową i miło spędzić czas w Słomczynie ze znajomymi.

Zapisy przyjmowane są drogą elektroniczną przez formularz na stronie organizatora. Termin nadsyłania zgłoszeń mija 23 kwietnia.

Więcej informacji na stronie organizatora – Automobilklubu Rzemieślnik:

www.ak-rzemieslnik.pl

inf. pras.

NOWOŚCI

Maluch z silnikiem Subaru może być twój! Turbo żaba na sprzedaż

Fiat 126 elx z silnikiem Subaru 2.2 Turbo to jedyny w swoim rodzaju samochód, który opisywaliśmy na...

18 miesięcy w 1 minutę – budowa rajdowego Subaru Impreza 2023

Zobaczcie 18 miesięcy pracy wciśnięte w 1 minutę. Tak Subaru USA budowało najnowszą specyfikację rajdowej wersji Subaru...

Roman Baran zadowolony z debiutu w Wyścigu Szczawne


Ekipa Roman Baran Racing sfinalizowała swój 22 sezon Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski. To nie jedyna sportowa statystyka,...

Łukasz Zoll przed FIA CEZ na torze Nyirad

Przedostatnia runda FIA CEZ Rallycross odbędzie się w dniach 23-24 września na węgierskim torze w Nyirad z...

6 runda Rallycross MP i FIA CEZ – action wideo

Za nami wyścigowy weekend na Autodromie Słomczyn z Mistrzostwami Polski i FIA CEZ w Rallycrossie. Emocji na...

NAJPOCZYTNIEJSZE

Paste your AdWords Remarketing code here