piątek, 2 grudnia, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościRuszyły zgłoszenia na Magurę

Ruszyły zgłoszenia na Magurę

Od 4 września zawodnicy Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski mogą zgłaszać się do 1 Wyścigu Górskiego Magura Małastowska 2014, który stanowił będzie 15 i 16 rundę GSMP, zamykającą sezon 2014. Wielki finał rozegrany zostanie na nowej dla wszystkich trasie o długości 3180 metrów w okolicach Gorlic.

– Wyścig Górski Magura Małastowska to ostatnie zmagania wyścigowych górali. Liczymy na listę zgłoszeń, na której nie zabraknie najlepszych zawodników GSMP – mówi Marek Sitek, dyrektor zawodów. Trasa jest bardzo wymagająca. Dzięki zaangażowaniu władz lokalnych, została w ostatnich tygodniach zmodernizowana. Dołożone zostało 350 m barier energochłonnych, tak aby zabezpieczyć newralgiczne punkty. Cały Automobilklub Biecki każdego dnia pracuje nad przygotowaniem zawodów rangi Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 3-5 października – kończy Sitek.

Już tylko 26 dni dzieli nas od ostatniego wyścigowego weekendu Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski, jaki rozegrany zostanie w okolicach Gorlic. Pierwszy termin zgłoszeń do 15 i 16 rundy GSMP kończy się w czwartek 25 września o godzinie 24:00. Drugi termin zgłoszeń dostępny będzie do 27 września, czyli do ostatniej soboty miesiąca.

Finałowe rundy GSMP 2014 z pewnością przyciągną na trasę kibiców, którzy zobaczą zaciętą rywalizację w klasyfikacji generalnej, w której o tytuł Mistrza Polski powalczy Tomasz Nagórski i Dubai. Również w walce o trzecie miejsce i tytuł drugiego wicemistrza polski walka toczyć będzie się do ostatniego podjazdu.

1 Wyścig Górski Magura Małastowska organizowany przez Automobilklub Biecki, otrzymał wsparcie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, którym kieruje Marek Sowa, Starostwa Powiatowego w Gorlicach, współorganizatora zawodów, którym został Starosta Mirosław Wędrychowicz.

Do współorganizacji przyłączyli się również, Miasto Gorlice w którym odbędzie się odbiór administracyjny i badanie kontrolne, w piątek 3 października, Urząd Gminy i Miasta Biecz, urząd Gminy Sękowa oraz Urząd Gminy Uście Gorlickie.

Partnerami wspierającymi organizację są OSIR Gorlice oraz GCK Gorlice.

Zapraszamy na stronę internetową wyścigu znajdującą się pod adresem: http://www.wyscigmagura.pl/

inf. pras.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

DeTomaso P900 z technologią z F1. Ma 900 KM, kosztuje 3 mln dolarów

DeTomaso P900
DeTomaso to niszowy włoski producent, który wraca do życia. Firma zaprezentowała projekt nowego hipersamochodu o nazwie P900. DeTomaso...

Polacy wrócili z Portugalii. Bez sukcesu w Rotax Grand Finals

Rotax Grand Finals 2022
W miniony weekend polska reprezentacja zakończyła swój udział w 22. edycji Rotax Grand Finals. Liczyliśmy na sukces...

Rajd Barbórka 2022 – załoga M. Markowicz / D. Trzonkowski – nowy silnik Subaru Impreza

Marcin Markowicz Rajd Barborka 2022
Rajd Barbórka 2022! Zbudowanie silnika przed środowymi testami w 24h? Żaden problem! U kogo? U załogi Marcin...

Łukasz Borowski: „Start w Rajdzie Barbórka to spełnienie marzeń”

Borowski
Łukasz Borowski z powodzeniem startował do tej pory w imprezach amatorskich, zdobywając mistrzowskie laury na SuperOesach czy...

Niki Lauda ma swoją ulicę. Wyjątkowy hołd Mercedesa dla legendy

Niki Lauda
Niki Lauda został uhonorowany przez Mercedesa. Trzykrotny mistrz świata F1 i wieloletni dyrektor zespołu z Brackley ma...

NAJPOCZYTNIEJSZE