Ruta i Lenart punktują w Słomczynie

Młodzi kierowcy kartingowego zespołu Pantano Team Poland wywalczyli kolejne punkty podczas czwartej rundy cyklu Rok Cup Poland i po zawodach w Słomczynie utrzymują odpowiednio drugie i piąte miejsce w klasyfikacji generalnej klasy Senior.

15-letni Aleksander Ruta, wicelider tabeli, wyścigi w Słomczynie kończył odpowiednio na jedenastym, piątym, trzecim i czwartym miejscu.

Choć po swoim debiutanckim zwycięstwie w Bydgoszczy zawodnik Automobilklubu Radomskiego liczył w Słomczynie na więcej, to jednak dzięki piątemu miejscu w całych zawodach utrzymuje drugą lokatę w generalce.

Solidny weekend w Słomczynie ma za sobą także Antoni Lenart, który wszystkie cztery biegi kończył w pierwszej dziesiątce, dzięki czemu w całych zawodach został sklasyfikowany na ósmym miejscu i nadal jest piąty w tabeli sezonu.

W Słomczynie w wyścigach kategorii Baby Rok zadebiutował w barwach Pantano Teamu Poland zaledwie dziesięcioletni Antoni Kalbarczyk, który ukończył zmagania na 18. miejscu, z kolei w pokazach Baby ponownie z dobrej strony pokazali się najmłodsi; Adam Dobrzyński i Krzysztof Wieczorek.

Prosto ze Słomczyna ekipa Pantano Team Poland udaje się do włoskiego Lonato na kolejną rundę serii Rok Cup Italy, a następnie wraca na kolejne zawody Rok Cup Poland, które odbędą się w Toruniu.

„Co prawda weekend w Słomczynie nie poszedł do końca zgodnie z planem, ale zdobyliśmy kolejne punkty i utrzymaliśmy nasze wysokie pozycje w klasyfikacji generalnej – mówi szef zespołu, Jakub Wysocki. – Mimo zmiennej pogody i niedzielnego deszczu nasi kierowcy pokazali bardzo dobre tempo w każdych warunkach, choć trzeba przyznać, że mieli też podczas tej rundy sporo pecha. Na pewno jednak jeszcze to sobie odbijemy i podczas kolejnych zawodów znów powalczymy o podium. Gratulacje i podziękowania należą się nie tylko Olkowi i Antkowi, ale także młodemu Antosiowi, który zadebiutował w wyścigach Baby Rok oraz Adasiowi i Krzysiowi, którzy cały czas rozwijają swoje umiejętności w pokazach Baby”.