Rześkie rozpoczęcie sezonu SJCAM Super Rally / Puchar Can-am!

I runda SJCAM SUPER RALLY / I runda Pucharu Can-Am / Gmina Oława / Miasto Oława, 2-4.03.2018

Tego roku Oława mroźnie przywitała 70 załóg z całej Polski. Kierowcy w swoich oszronionych pojazdach, mimo niskiej temperatury -15 stopni, dzielnie stawili się na starcie rozgrzewając się poranną kawą. Adrenalina tego ranka sięgała zenitu, w końcu to pierwsza runda, tak bardzo wyczekiwana w tym roku!

001 002 003 004

Na starcie, zawodników przywitali Włodarze Miasta Oława i Gminy Oława, a pierwszy przejazd honorowy pod bramą należał do młodzików ze Szkółki Motocyklowej Sparta z Wrocławia.

Tak jak w zeszłym roku, rynek oławski zamienił się w miasteczko rajdowe, a mieszkańcy mieli okazję z bliska zobaczyć wspaniałe maszyny i poczuć atmosferę rywalizacji raz po raz kibicując zawodnikom okrzykami i zagrzewając ich do szybszej jazdy. Odcinki testowe o twardym, zmrożonym podłożu, pomiędzy polami, sprzyjały rozwijaniu prędkości. Mostek zbierał ofiary, urwane wahacze, turlające się koła. Ale nikt nie mówił, ze będzie łatwo! Zdarzenia na trasie rejestrowały nasze kamery SJCAM, które świetnie sobie poradziły w tych wymagających warunkach!

Ta runda z pewnością należała do teamu z Łodzi – Tomasza Wojtyry i Michała Szczurtka, którzy na pokładzie Can-am’a Mavericka X3 byli pierwsi wśród wszystkich startujących pojazdów. Tak więc Can-am znowu pokazał siłę i moc! Mimo małej niespodzianki na przedostatnim przejeździe, gdzie stracili cenne sekundy, konkurencja nie dała im rady. Załoga Wojtyra / Szczurtek stanęła na najwyższym stopniu podium zarówno w klasie SSV Turbo w I rundzie SJCAM Super Rally jak i w I rundzie Pucharu Can-am!

Tradycyjnie już, podwójne zwycięstwo zarówno w I rundzie SJCAM Super Rally jak i I rundzie Pucharu Can-am w klasie Quad 4×4 świętował Marcin Wilkołek, który świetnie zainaugurował sezon.

W klasie Quad 2×4 popularnie nazywanej „ośkami” wygrał debiutujący na SJCAM Super Rally – Patryk Goński, natomiast puchar za I miejsce w klasie SSV wywalczył Konrad Kamiński.

Mistrzami, nie tylko w klasie samochodów modyfikowanych pow. 150 KM, ale wśród wszystkich startujących samochodów zostali Tomasz i Grażyna Krzemienowscy, którzy swoim zwycięstwem potwierdzili tezę, że wspólna pasja łączy ludzi. Ich wynik czasowy pokazuje, że będą mocną konkurencją dla załóg w tym sezonie! Ale rywalizacja dopiero się rozkręca, ponieważ do najmocniejszej klasy samochodowej przesiał się Mariusz Jeziorski, który po raz pierwszy wystartował z żoną – Magdaleną i uzyskali drugi najlepszy czas wśród wszystkich sklasyfikowanych samochodów.

Najwyższe miejsce na podium w klasie samochodów modyfikowanych poniżej 150 KM zajęła załoga; Andrzej Dzudziak – trzykrotny Mistrz Polski w RMPST i Ludwik Wikowicz. W klasach seryjnych pow. 150 KM, puchar za I miejsce zgarnęła załoga Misio-Team w składzie Mariusz Niemiec / Tomasz Janik, a w klasie seryjnej do 150 KM Stanisław Kajdy i Konrad Gola.

Należy tu również wspomnieć start Magdy Zielińskiej, która po raz pierwszy wzięła udział w zawodach SJCAM SUPER RALLY i zdobyła 3 miejsce w klasie Super Sport do 150 KM. Miała lepsze czasy przejazdu niż niejeden męski kierowca, patrząc na klasyfikację generalną rundy.

W ramach serii SJCAM Super Rally 2018 i przy zaangażowaniu importera quadów, pojazdów SSV i skuterów wodnych – firmy Taurus Sea Power – zawodnicy rywalizujący pojazdami kanadyjskimi marki Can-Am w klasach quad 2×4, quad 4×4 i w klasach SSV, SSV Turbo mieli szansę powalczyć o fantastyczne, firmowe nagrody i zwycięstwo w I rundzie Pucharu Can-Am.

005 006 007 008

Wypowiedzi Zawodników:

1 miejsce w klasie SSV Turbo w I rundzie SJCAM SUPER RALLY / I rundzie Pucharu Can-Am / Gmina Oława / Miasto Oława – Tomasz Wojtyra:

„Moim zdaniem trasa w Oławie nie była łatwa, przede wszystkim dlatego, że ścigaliśmy się na bardzo wysokich prędkościach. Wymagało to dużej koncentracji od początku do końca rundy. Najmniejszy błąd mógł wyeliminować zawodnika z dalszej rywalizacji. Bardzo się cieszę, że udało nam się wygrać i nie popełnić zbyt wielu błędów. Konkurencja była bardzo duża – dwadzieścia załóg w bardzo podobnych sprzętach, więc tym bardziej się cieszę, że nasz nie zawiódł i dowiózł nas do mety najszybciej. Jak zawsze na SJCAM Super Rally była wspaniała, „gorąca” atmosfera mimo to, że na zewnątrz panowały bardzo niskie temperatury. Z rajdami cross country związany jestem od czterech lat. Pierwsze lata jeździłem samochodem, od nowego sezonu ścigam się Can-am’em Maverickiem X3”.

 009 010 011 012

1 miejsce w klasie Super Sport pow. 150 KM w I rundzie SJCAM SUPER RALLY / Gmina Oława / Miasto Oława – Grażyna i Tomasz Krzemienowscy:

„Na wstępie dziękujemy za to, że organizujecie tak świetną imprezę dla fanów motorsportu i za to, że mogliśmy być jej częścią. Co możemy powiedzieć o pierwszej rundzie SJCAM SUPER ALLY w Oławie?
Trasa, z jaką przyszło nam się zmierzyć i innym uczestnikom, była wymagająca i ciekawa. Na jej odcinkach nasz samochód przeszedł test pod każdym względem, ponieważ rywalizacja odbywała się w mroźną pogodę. Droga była zmarznięta przez co zawieszenie nie miało w ogóle kiedy odpocząć. Pomimo tego, że sprzęt nie miał chwili wytchnienia uważamy, że to dodawało tej rywalizacji dodatkowych emocji, bo trzeba było wziąć podczas rywalizacji te niesprzyjające warunki atmosferyczne. Trasa była szybka, ale to nie zwalniało nas  z czujności, aby zachować refleks  podczas ostrych zakrętów i nie dopuścić do tego, aby wypaść z drogi. Nie ma prostej recepty na to, aby odpowiedzieć jak jechać, aby wygrać na takiej trasie. Nie możemy powiedzieć, że jeździmy już wiele lat i wygrana jest owocem tych długoletnich rywalizacji. W naszym wypadku myślimy, że to jest mieszanka kilku czynników.

Po pierwsze sprzęt na którym jechaliśmy – mieliśmy fart, że nic poważnego się w nim nie popsuło i dzięki temu mogliśmy pokonywać kolejne kilometry tego wyścigu.

Po drugie nieocenione jest podczas tak szybkiej jazdy wsparcie pilota, gdy mamy dobrze nakreśloną trasę i podaje on we właściwym czasie odpowiednie komendy, nie pozostaje nic innego jak słuchać się go i podążać za jego słowami.

Po trzecie wsłuchanie się w pracę samochodu przez kierowcę i wyczucie kiedy najlepszy moment przypada na zmianę biegów, aby wykorzystać jak najefektywniej sprzęt przy zmieniających się warunkach na drodze.

No i po czwarte i może najważniejsze nie jechanie za wszelką cenę. Trzeba wiedzieć, że jest to zabawa i przede wszystkim trzeba się cieszyć z uczestnictwa. Myślimy, że dzięki takiemu podejściu mogliśmy liczyć na szczęście przez cały czas tego wyścigu.

Trzeba powiedzieć, że nie możemy mieć zastrzeżeń do konkurencji z jaką przyszło się nam mierzyć. Wiadomo, że wszyscy tam rywalizowaliśmy między sobą, ale to była zdrowa konkurencja. Nikt nikomu w jakiś sposób nie utrudniał rywalizacji, wręcz przeciwnie, poza trasą można było sobie z każdym porozmawiać i wymienić się swoimi doświadczeniami, a i podczas wyścigu znalazł by się ktoś, kto by pomógł, gdyby coś niedobrego stało z samochodem. To wszystko prowadzi tylko do jednego spostrzeżenia, ale za to bardzo pozytywnego odnośnie tego weekendu, który mieliśmy przyjemność spędzić w Oławie podczas SJCAM SUPER RALLY.

Atmosfera i organizacja tej imprezy stała na najwyższym poziomie. Sprawiło nam wiele frajdy czuć się częścią tego wszystkiego i liczymy, że w kolejnych rundach SJCAM SUPER RALLY emocje będą nie mniejsze i dzięki temu będziemy mogli zbierać kolejne doświadczenia. Bo trzeba wspomnieć, że nie mamy dużego stażu w tego typu imprezach. Pierwsze nieśmiałe kroki w motorsporcie zaczęliśmy stawiać w 2015 roku. Wiązało to się z długoletnimi zainteresowaniami motoryzacją.  Z chęci sprawdzenia się w motorsporcie zaczęliśmy od rywalizacji w wyścigach off-roadowych. Jeżdżąc w takich wyścigach można było oderwać się od dnia codziennego i poczuć smak rywalizacji i adrenaliny. Z czasem przyszły też pierwsze trofea i  chęć sprawdzenia się w innych rodzajach wyścigów i tak właśnie teraz jesteśmy tutaj i możemy razem ze sobą rozmawiać”.

013 014 015 016 017
2 miejsce w klasie Quad 4×4 w I rundzie SJCAM SUPER RALLY / I rundzie Pucharu Can-Am / Gmina Oława / Miasto Oława – Marcin Florkiewicz:

„Tak, trasa była trudna! Długie proste, trochę zimno, zmarznięta ziemia wyrywała kierownicę z rąk.
Należało jechać na pełnej kicie, ale po wywrotce Artura coś siedziało w głowie……. i dobrze, bo dzięki temu udało się ukończyć wyścig i to na bardzo dobrej pozycji.

Konkurencja pierwsza liga, rywalizacja jak zwykle zdrowa, atmosfera zajebista. Pozdrowienia dla Szwagra i dla chłopaków oraz szybkiego powrotu do zdrowia dla Artura.

Ze strony organizacyjnej – rewelacja! Bardzo fajna oprawa, tylko pogoda nas nie rozpieszczała, ale nikt nie mówił że będzie lekko. Jeśli chodzi o przygodę z motorsportem, to zaczęła się od motorynki, którą dostałem na I Komunię i trwa do dziś z malutkimi przerwami”.

 018 019 020 021 022

3 miejsce w klasie Super Sport do 150 KM w  I rundzie SJCAM SUPER RALLY / Gmina Oława / Miasto Oława – Magda Zielińska:

„Trasa w Oławie była specyficzna. Momentami było trudno, długie proste, gdzie można była sprawdzić maksymalne prędkości maszyn i możliwości zawieszenia. By na tej trasie osiągać dobre wyniki należało przede wszystkim dojechać do mety 😛 Trzeba było, mimo szybkich odcinków, jechać z głową, bo bywało dość niebezpiecznie np. przy przejeździe przez mostek, czy przy paru bardzo ostrych i ciasnych zakrętach, hopkach i koleinach. Konkurencja niestety z przejazdu na przejazd malała, co bardzo mnie smuciło, bo na samym końcu zostały tylko 4 pojazdy w mojej kategorii, co świadczyć może o tym kto starał się do tej mety dojechać, a kto za wszelką cenę chciał osiągnąć jak najlepszy czas.

Organizacja jak i sami organizatorzy super! Bardzo fajna atmosfera, którą tworzyli oprócz zawodników również oni oraz cała otoczka imprezy. Start w SJCAM SUPER RALLY to mój pierwszy kontakt z motorsportem i start w życiu, a w ogóle to dopiero 4-5 jazda w życiu takim pojazdem jakim miałam przyjemność zająć miejsce na pudle – Buggy, co mnie ogromnie cieszy i motywuje, by znowu wystartować w kolejnych rundach, więc do zobaczenia na trasie! Nakrętka ;)”.

 023 024 025 026 027

3 miejsce w klasie SSV Turbo w I rundzie SJCAM SUPER RALLY / I rundzie Pucharu Can-Am / Gmina Oława / Miasto Oława – Artur Brzozowski:

„Trasa w Oławie, wbrew pozorom, była trudna, a to dlatego, że usypiała czujność, a odcinki były tak podobne do siebie, że bardzo łatwo było o pomyłkę. Nawierzchnia była również specyficzna ze względu na spory mróz i pył znajdujący się na trasie, który sprawiał, że było mało przyczepnie, a bruzdy i koleiny, które zazwyczaj po kilku przejazdach się rozjeżdżają, do końca rajdu były twarde, co powodowało silne wyrywanie kierownicy. Klasa SSV Turbo, w której stratuję w tym roku, jest chyba najliczniejszą klasą. Zawodnicy startujący w mojej klasie często mają wieloletnim doświadczenie rajdowe i świetną techniką jazdy. Wszyscy mieliśmy okazję zaobserwować niesamowitą walkę i to w całej klasie SSV Turbo. Nikt nie odpuszczał, walczył do końca, a rotacja w czołówce była praktycznie po każdym odcinku.

SJCAM Super Rally  to bardzo dobry projekt rajdowy dla każdego, kto ma ochotę zmierzyć się z umiejętnościami, czasem i przeciwnikami… Znam osobiście trud organizacji zawodów i SJCAM Super Rally oceniam na bardzo wysokim poziomie. Był to mój drugi start w SJCAM Super Rally, a pierwszy w tym roku 😉 Sporty motorowe nie są mi obce, choć Maverick x3 to można powiedzieć jest dla mnie nowość, bo w sumie spędziłem w nim około 4 godzin”.

Podziękowania dla Sponsorów i Partnerów imprezy: SJCAM, Sempler, E’NOD Audio, Gmina Oława, Miasto Oława, Hotel Bania**** Thermal & Ski, Terma Bania, Kotelnica Białczańska, TAG Heuer, Can Am, Taurus Sea Power, iXXL Studio Reklamy Kielce, iDrukarnia.pl, Hiro, NTT System, YATO, Teehonled Polska, Inflandia, Tubes International, kosmetyki samochodowe GS27, Line-X, Huta Szkła Zawiercie, Telecare S.A., Quersus, oponyquad.pl, MAXXIS, eopony4x4.pl, Customic, ratownicy z Rota-Med w Oławie, strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej z gminy Oława, Hotel Jakub Sobieski, Bar Sami Swoi.

 028 029 030 031 032

Zwycięzcy I rundy SJCAM SUPER RALLY / Gmina Oława / Miasto Oława, 2018

Klasa Quad 2×4
1. Patryk Goński
2. Marek Kreja

Klasa Quad 4×4
1. Marcin Wilkołek
2. Marcin Florkiewicz
3. Szymon Seweryn

Klasa SSV
1. Konrad Kamiński
2. Sławomir Rybacki / Krzysztof Ziemba
3. Sławomir Kalemba / Marcin Dyląg

Klasa SSV Turbo
1. Tomasz Wojtyra / Michał Szczurtek
2. Konrad Arasimowicz / Maciej Baczyński
3. Artur Brzozowski

Klasa SS pow. 150 KM
1. Tomasz Krzemienowski / Grażyna Krzemienowska
2. Mariusz Jeziorski / Magdalena Jeziorska
3. Karol Lenkiewicz / Patryk Fiedorowicz

Klasa SS do 150 KM
1. Andrzej Dudziak / Ludwik Wikowicz
2. Arkadiusz Leśniak / Rafał Leśniak
3. Magda Zielińska

Klasa S pow. 150 KM
1. Mariusz Niemiec / Tomasz Janik
2. Maciek Czarniecki / Paweł Kulikowski
3. Carsten Danne / Radosław Bomba

Klasa S do 150 KM
1. Stanisław Kajdy / Konrad Gola
2. Tomasz Jurczak / Henryk Gulka
3. Robert Sabok / Tomasz Pieńkowski

033 034 035 036 037

Zwycięzcy I rundy Pucharu Can-Am / Gmina Oława / Miasto Oława, 2018

Klasa Quad 4×4
1. Marcin Wilkołek
2. Marcin Florkiewicz
3. Przemysław Dąbek
Klasa SSV
1. Tomasz Wojtyra / Michał Szczurtek
2. Konrad Arasimowicz / Maciej Baczyński
3. Artur Brzozowski

038 039 040 041 042

Zwycięzcą Pucharu Burmistrza Oławy i Wójta gminy Oława został Tomasz Kasprzak

 

Szczegółowe informacje na stronie organizatora: www.super-rally.eu i
na facebook’u: www.facebook.com/super.rally4x4

043 044 045 046 047

inf.pras.