Rzucił zderzakiem w rywala na torze – wideo

Joey Gase wyraził swoje niezadowolenie z tego, że zakończył ostatni wyścig NASCAR Xfinity Series na bandzie, rzucając tylnym zderzakiem swojego samochodu w stronę Dawsona Crama, który spowodował kolizję obu kierowców.

Do incydentu doszło na 173. z 250 okrążeń drugiej ligi amerykańskich wyścigów samochodów seryjnych w Richmond. Cram uderzył w tył samochodu Gase’a na wejściu w pierwszy zakręt i wytrącił go z równowagi. Kierowca samochodu #35 obrócił się i uderzył w barierę, na czym zakończył się jego wyścig.

Gase miał jednak jeszcze coś do powiedzenia i widząc swojego uszkodzonego Chevroleta postanowił oderwać tylny zderzak, po czym rzucił go w kierunku Crama, gdy ten przejeżdżał obok miejsca zdarzenia za samochodem bezpieczeństwa.

Samochody Xfinity Series od kilku lat mają karoserię z włókna szklanego, zatem 31-latek nie miał większego problemu z rzuceniem dużego fragmentu swojego auta. Kierowca własnego zespołu Joey Gase Motorsports wymierzył doskonale i uszkodził przednią szybę w samochodzie Crama.

NASCAR jak dotąd nie poinformowało o tym, czy na Gase’a zostanie nałożona kara w związku z wyrazem agresji na torze. Ironii sytuacji dodaje fakt, że podczas wyścigu w Richmond był sponsorowany przez kampanię „Race against crime”, czyli «wyścigi przeciwko przestępczości».

Emocje są częścią NASCAR

Kierowca-właściciel miał na tyle rozwagi, by rzucić w rywala zniszczonym już elementem karoserii. W takiej samej sytuacji inaczej zachował się Tony Stewart, który w najsłynniejszym tego typu incydencie rzucił swoim kaskiem w auto Matta Kensetha, gdy zderzyli się na torze Bristol. Co ciekawe, NASCAR nie ukarało wtedy trzykrotnego i aktualnego mistrza serii, ale skonfiskowało jego kask.

Emocji nie zabrakło także podczas niedzielnego wyścigu głównego cyklu Cup Series. Martin Truex Jr jechał po zwycięstwo, gdy na dwa okrążenia do mety doszło do neutralizacji i zarządzono restart. Kierowca Toyoty przegrał wyścig ze swoim zespołowym kolegą Dennym Hamlinem, który ruszył zbyt wcześnie, za co Truex odwdzięczył się uderzając kilkukrotnie w jego auto już po zakończeniu wyścigu. Mistrz z 2017 roku wdał się również w przepychanki z Kylem Larsonem.

Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami ze świata motorsportu, obserwuj serwis RALLY and RACE w Wiadomościach Google.