wtorek, 21 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościSamochody wracają, East African Safari Classic Rally przełożony

Samochody wracają, East African Safari Classic Rally przełożony

– Czuję ogromne rozczarowanie, bo najważniejszy rajd w naszych tegorocznych planach został przesunięty w przyszłość, choć jeszcze kilka dni temu zapewniano nas, że zawody na pewno odbędą się w listopadzie. Mamy dużo szczęścia, że udało nam się zawrócić do Polski kontener z naszym Porsche, który już czekał na załadunek w porcie w Słowenii –

– tak decyzję organizatorów East African Safari Classic Rally o odwołaniu rajdu w założonym terminie 1-9 listopada komentuje Paweł Molgo, który za dwa miesiące miał reprezentować Polskę w słynnym afrykańskim klasyku.

Jako powód decydenci East African Safari Classic Rally podali obostrzenie covidowe, którym wciąż podlegają podróżni z Wielkiej Brytanii pragnący odwiedzić Kenię. Afrykański kraj znajduje się na „Czerwonej Liście” brytyjskiego MSZ-u, co dla turystów oznacza konieczność przejścia kwarantanny. Komplikacje z tego wynikające zmusiły organizatorów do przesunięcia terminu rajdu na początek przyszłego roku.

Dlaczego decyzja należy do Brytyjczyków? Właścicielem rajdu w styczniu 2021 stała się spółka Minti Motorsport UK specjalizująca się w budowie klasycznych rajdówek. Szefem rajdu został Joey Ghose, a dyrektorem wykonawczym mieszkająca w Nakuru Lynn Tundo, która zresztą zaraz po ogłoszeniu decyzji o zmianie terminu zrezygnowała z pełnionej przez siebie funkcji, przypominając, że w założeniu podpisany przez nią kontrakt menadżerski obowiązywał do końca listopada 2021. Nowy termin oznacza jej zdaniem konieczność wyboru nowego lidera projektu.

– Jestem rozczarowany i zły, bo za nami wiele miesięcy prac i przygotowań – mówi Paweł Molgo. – W pocie czoła budowaliśmy nasze Porsche, rezygnując z wielu innych aktywności, ponosząc koszty rezerwacji, biletów, i gdy auto już czekało na załadunek w porcie, okazało się, że nasz wysiłek – przynajmniej na razie – poszedł na marne. Organizatorzy wprawdzie ogłosili już nowy termin rajdu – 10-18 lutego 2022, ale czy możemy być pewni, że go utrzymają, zwłaszcza że rezygnację złożyła właśnie dyrektorka zarządzająca? Będziemy obserwować rozwój wypadków, ale póki co nasz występ stanął niestety pod znakiem zapytania.

10. edycja East African Safari Classic Rally wyraźnie ma pecha – zaplanowane na rok 2020 zawody nie odbyły się z powodu pandemii koronawirusa, a termin wyznaczony w roku 2021 został przesunięty. Nie wiadomo jeszcze, jak ogłoszona prolongata wpłynie na wygląd listy startowej, na której widniały nazwiska takich gwiazd jak Ken Block, Patrick Sandell czy Ian Duncan.

redakcjahttp://rallyandrace.pl
Profil redakcyjny dla artykułów stworzonych przez kilku naszych redaktorów.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Rajd Azorów – debiut rodem z marzeń

55 Rajd Azorów, impreza rozgrywana na wyspie São Miguel, pośrodku Oceanu Atlantyckiego to jeden z najbardziej...

Rotax Max Challenge Poland po raz szósty w Toruniu

W miniony weekend na torze Awix Racing w Toruniu zakończyła się szósta odsłona serii pucharowej Rotax Max...

Szombierki Rally Cup 2 runda – video

Szombierki Rally Cup 2021
2 runda Szombierki Rally Cup odbyła się 19.09.2021. Sprawdźcie video z tej imprezy, na którym ekipa JVHD...

Świetna obsada w klasach markowych i samotny SuperCar

5 runda Mistrzostw Polski Rallycross to powrót na Autodrom Słomczyn. Po Sosnovej i dwóch rundach na nowym...

5 Rajdowy Ustroń 2021 – Rajdowe Kryterium Ustronia

Rajdowe Kryterium Ustronia o Puchar Kajetana Kajetanowicza + prolog

NAJPOCZYTNIEJSZE