czwartek, 19 maja, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaNA TOPIESauber zdecydował o dwójce polskich kierowców

Sauber zdecydował o dwójce polskich kierowców

Sauber Karting Team związał się z kolejnymi polskimi kierowcami. W składzie szwajcarskiej ekipy mistrzów Europy pojawili się Maciej Gładysz i Gustaw Wiśniewski. Obaj wystartują w kategorii juniorskiej OK w najważniejszych imprezach.

Ponad miesiąc musieliśmy czekać na wynik selekcji polskich kierowców do Sauber Karting Team. Zorganizowane na początku grudnia testy we włoskiej Adrii, w której udział wzięło sześciu Polaków, rozstrzygnęły się kilka dni temu, kiedy poznaliśmy skład najmłodszej ekipy wyścigowej Sauber Motorsport. To kolejna „zmiana” polskich zawodników w zespole Saubera. W sezonie 2020 barwy tego teamu reprezentowali mistrz i wicemistrz Polski Oliwier Pyłka i Piotr Czaja. W 2021 mamy kolejną dwójkę Polaków. To Maciej Gładysz, zwycięzca ostatniej WSK Open Cup oraz Gustaw Wiśniewski, ubiegłoroczny wicemistrz Polski w dwóch kategoriach i uczestnik mistrzostw Europy i świata.

O Sauber Karting Team zrobiło się w Polsce bardzo głośno na początku minionego roku kiedy Orlen ogłosił współpracę Alfa Romeo Racing, w którym miał pojechać Robert Kubica. Podano wówczas informację, że szwajcarscy właściciele Alfy Sauber Motorsport, którzy dysponują teamem wyścigowym praktycznie na każdym szczeblu zajmą się dodatkowo szkoleniem polskich młodych zawodników.

W grudniu po zakończeniu sezonu kartingowego, jak poinformował w swoim serwisie internetowym Polski Karting, agencja wyścigowa Trusted zorganizowała na zlecenie Orlenu i Sauber Motorsport selekcję polskich kierowców do zespołu Sauber Karting Team. Na torze we włoskiej Adrii pojawili się Maciej Gładysz, Karol Pasiewicz, Karol Czepiel, Gustaw Wiśniewski, Karol Kręt i Kacper Turoboyski. Sprawdzano nie tylko umiejętności kierowców na torze, ale również ich kontakt z mechanikami, posługiwanie się językiem obcym czy zachowanie przed kamerą. Po kilku tygodniach o związaniu się z ekipą Sauber poinformował Maciej Gładysz, a kilka dni później na oficjalnym profilu społecznościowym Sauber Karting Team pojawił się skład drużyny na sezon 2021, w którym znalazło się nazwisko drugiego Polaka.

Obaj pojadą w kategorii OK Junior w najważniejszych imprezach kartingowych świata: mistrzostwach świata, mistrzostwach Europy i serii WSK.

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

eWRC-results i DirtFish łączą siły

Pod koniec lutego tego roku portal eWRC-results.com zawiesił swoją działalność z powodu braku funduszy. Pisaliśmy o tym...

Porsche 911 Turbo S – spodnie do zadań specjalnych

Od kilku dekad Porsche wyznacza standardy w trudnej sztuce łączenia luksusu z niewyobrażalnymi wręcz osiągami. Wszystko to...

Rajd Portugalii 2022 – wypadek na zapoznaniu

Rajd Portugalii 2022 już w najbliższy weekend i już mamy pierwszą groźną sytuację podczas zapoznania. Na jednej...

19. Wyścig Górski Prządki – harmonogram

19. Wyścig Górski Prządki Valvoline wystartuje już w ten weekend. Na jednej trasie rozegrane zostaną trzy imprezy....

Filip Pindel i Krzysztof Pietruszka przed największym wyzwaniem sezonu 2022

Niespełna dwa tygodnie od zakończenia rywalizacji w Klatovy, cała stawka Mistrzostw Czech przygotowuje się do walki o...

NAJPOCZYTNIEJSZE