Sauber zdecydował o dwójce polskich kierowców

fot. KSP Reportages

Sauber Karting Team związał się z kolejnymi polskimi kierowcami. W składzie szwajcarskiej ekipy mistrzów Europy pojawili się Maciej Gładysz i Gustaw Wiśniewski. Obaj wystartują w kategorii juniorskiej OK w najważniejszych imprezach.

Ponad miesiąc musieliśmy czekać na wynik selekcji polskich kierowców do Sauber Karting Team. Zorganizowane na początku grudnia testy we włoskiej Adrii, w której udział wzięło sześciu Polaków, rozstrzygnęły się kilka dni temu, kiedy poznaliśmy skład najmłodszej ekipy wyścigowej Sauber Motorsport. To kolejna „zmiana” polskich zawodników w zespole Saubera. W sezonie 2020 barwy tego teamu reprezentowali mistrz i wicemistrz Polski Oliwier Pyłka i Piotr Czaja. W 2021 mamy kolejną dwójkę Polaków. To Maciej Gładysz, zwycięzca ostatniej WSK Open Cup oraz Gustaw Wiśniewski, ubiegłoroczny wicemistrz Polski w dwóch kategoriach i uczestnik mistrzostw Europy i świata.

O Sauber Karting Team zrobiło się w Polsce bardzo głośno na początku minionego roku kiedy Orlen ogłosił współpracę Alfa Romeo Racing, w którym miał pojechać Robert Kubica. Podano wówczas informację, że szwajcarscy właściciele Alfy Sauber Motorsport, którzy dysponują teamem wyścigowym praktycznie na każdym szczeblu zajmą się dodatkowo szkoleniem polskich młodych zawodników.

W grudniu po zakończeniu sezonu kartingowego, jak poinformował w swoim serwisie internetowym Polski Karting, agencja wyścigowa Trusted zorganizowała na zlecenie Orlenu i Sauber Motorsport selekcję polskich kierowców do zespołu Sauber Karting Team. Na torze we włoskiej Adrii pojawili się Maciej Gładysz, Karol Pasiewicz, Karol Czepiel, Gustaw Wiśniewski, Karol Kręt i Kacper Turoboyski. Sprawdzano nie tylko umiejętności kierowców na torze, ale również ich kontakt z mechanikami, posługiwanie się językiem obcym czy zachowanie przed kamerą. Po kilku tygodniach o związaniu się z ekipą Sauber poinformował Maciej Gładysz, a kilka dni później na oficjalnym profilu społecznościowym Sauber Karting Team pojawił się skład drużyny na sezon 2021, w którym znalazło się nazwisko drugiego Polaka.

Obaj pojadą w kategorii OK Junior w najważniejszych imprezach kartingowych świata: mistrzostwach świata, mistrzostwach Europy i serii WSK.