poniedziałek, 29 listopada, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaRajdySchemat hybryd Rally1 przedstawiony

Schemat hybryd Rally1 przedstawiony

Organizatorzy Rajdowych Mistrzostw Świata opublikowali kilka ważnych informacji w kwestii dalszych losów cyklu WRC. Ujęto przede wszystkim sprawę Hyundai Motorsport oraz najnowszych przepisów dotyczących hybrydyzacji.

Zespół z Alzenau pod dowództwem Andrea Adamo potwierdził swój dalszy udział w Rajdowych Mistrzostwach Świata za mocą podpisania umowy, która zobowiązuje Hyundai Motorsport do pozostania w stawce producentów na kolejne trzy lata.

Tym samym mamy komplet zespołów, które w obecnym składzie zostaną bynajmniej do sezonu 2024. Otwartą kwestią zostaje fakt, że do tego czasu FIA dała zielone światło nowemu producentowi, który już niedługo może dołączyć do światowego czempionatu.

Światło dzienne ujrzał również schemat budowy nowego samochodu klasy Rally1. W nim warto zwrócić uwagę na specyficzną budowę klatki bezpieczeństwa chroniącą baterię oraz napęd hybrydowy, który znajdzie swoje miejsce w tylnej części auta.

Dominik Reda
Rajdy samochodowe są jego całym życiem. Interesuje go wszystko co z nimi jest związane – ciekawostki, statystyki, historia. W Rally and Race Dominik będzie Wam przybliżał wszystko co związane jest z tą dyscypliną motorsportu.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Śnieżne testy Hyundai i20 Rally1 WRC 2022

Testy nowego hybrydowego Hyundaia i20 Rally1 WRC 2022 w prawdziwych zimowych warunkach. Za kierownicą Ott Tanak.

Wyniki Show Pucharu Toru Modlin

W sobotę na torze w Modlinie odbyła się impreza dla zawodników z licencją Tor Modlin Rally Show....

Finał Mistrzostw Świata Rallycross na Nürburgring

Skrót najciekawszych wydarzeń na ostatniej rundzie sezonu w Mistrzostwach Świata Rallycross na Nürburgringu. Finałowa batalia pomiędzy dwoma...

Polacy na mecie portugalskiego klasyka!

Zespół BOMBA Rally Raid Team, w składzie Adam Bomba, Jacek Soboń, Mikołaj Otto, Łukasz Zoll oraz Pedro...

NAJPOCZYTNIEJSZE