Sebastian Janczewski piąty w Rotax Euro

477

Sebastian Janczewski zajął piąte miejsce we włoskiej rundzie Rotax Euro Trophy. Na torze w Adrii wystartowało 180 kierowców z 28 państw. Na torze pojawiło się również ośmiu innych polskich kierowców.

Sebastian Janczewski (Smart Racing Team) zajął piąte miejsce w klasyfikacji kategorii DD2 Max drugiej rundy Rotax Max Euro Challenge. Polski kierowca prezentował się bardzo dobrze na tle 35 rywali. Włoską rundę zakończył zwycięstwem czeski tryumfator ostatniego Grand Finals Petr Bezel, a kolejne pozycje zajęli Estończyk Ragnar Veerus i Fimn Ville Viiliaeinen. Janczewski uplasował się na szóstej pozycji w czasówce, a w kwalifikacjach zajmował ósmą, szóstą i czwartą pozycję, notując jedenaste miejsce w rankingu po heatach. W dwóch finałach Polak meldował się na mecie na szóstym i czwartym miejscu.

W Adrii obserwowaliśmy również siódemkę innych polskich kierowców. To między innymi Sławomir Murański (46Team), który pechowo zakończył rundę, notując ostatnią pozycję w DD2 Masters. Wrocławianin, miał awarię, która uniemożliwiła mu rywalizację w drugim z wyścigów finałowych.

W kategorii seniorskiej wystartowali Patryk Donica i Tymoteusz Ksiądz. W finałach zobaczylismy tylko tego pierwszego. Drugi odpadł w repasażu. Donica uplasował się w rundzie na 24. pozycji.

Wśród juniorów wystartowali David Aulejtner i Piotr Borowczyk. Aulejtner zajął we włoskiej rundzie 13. miejsce. Piotr Borowczyk uplasował się na 32. pozycji. W Micro Max zobaczyliśmy dwójkę Polaków. To Maximilian Pilch i Jan Stencel, którzy zakończyli rundę w Adrii na 9. i 13. miejscu. Z kolei w Mini Max wystartował Igor Kuczyński. Młody polski kierowca uplasował się na 12. pozycji.