środa, 22 września, 2021
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaAktualnościSebastian Janczewski umocnił prowadzenie w DD2 Max

Sebastian Janczewski umocnił prowadzenie w DD2 Max

Sebastian Janczewski został zwycięzcą drugiej odsłony Kartingowych Mistrzostw Polski, która odbyła się na torze w Słomczynie. Kierowca Smart Racing Team umocnił się na pozycji lidera KMP w kategorii DD2 Max. Jego głównymi konkurentami byli w miniony weekend Karol Kręt i Kacper Siemiątkowski.

Po inauguracji Kartingowych Mistrzostw Polski na torze Poznań Sebastian Janczewski pewnie objął prowadzenie w klasyfikacji generalnej swojej kategorii. Cztery wygrane wyścigi i czasówka dały mu komplet punktów. Teraz umocnił się na pozycji lidera po bardzo dobrej jeździe w miniony weekend w Słomczynie.

Jedynie Karol Kręt (K-Dyno) był w stanie pokonać Sebastiana Janczewskiego w Słomczynie i zrobił to w czasówce i pierwszym wyścigu. Kolejne padły łupem lidera klasyfikacji. Bardzo dobrze prezentował się również Kacper Siemiątkowski (Wyrzykowski Motorsport), który uplasował się na trzecim miejscu w klasyfikacji zawodów.

Kolejne pozycje w stawce zajęli Kornelia Olkucka (Wyrzykowski), Daniel Zając, który zwyciężył w klasyfikacji DD2 Masters (dla kierowców powyżej 32. roku życia) oraz Artur Widera (JR Racing) i Mariusz Nowicki (Wyrzykowski). Największym pechowcem weekendu został Stig Righult, który po pierwszym dniu zawodów wycofał się z rywalizacji.

Stawkę DD2 uzupełnili w Słomczynie Jan Frost i Daniel Fickowski oraz dwójka debiutantów Kamil Karczmarczyk i Michał Stępień.

Klasyfikacja zawodów w DD2 Max
1. Sebastian Janczewski (SRT) 95 pkt
2. Karol Kręt (K-Dyno) 81
3. Kacper Siemiątkowski (Wyrzykowski) 61
4. Kornelia Olkucka (Wyrzykowski) 47
5. Daniel Zając (DD Motorsport) 45
6. Mariusz Nowicki (JR Racing) 40

Klasyfikacja generalna DD2 Max:
1. Sebastian Janczewski (SRT) 195 pkt
2. Karol Kręt (K-Dyno) 147
3. Kacper Siemiątkowski (Wyrzykowski) 102
4. Daniel Zając (DD Motorsport) 89
5. Kornelia Olkucka (Wyrzykowski) 86
6. Artur Widera (JR Racing) 83

Paweł Surynowiczhttp://polskikarting.pl
Autor jest dziennikarzem Polskiego Kartingu. Od lat związany ze sportem kartingowym. Komentator, reporter, felietonista.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Lista zgłoszeń – 5 runda Driftingowe Mistrzostwa Polski w Słomczynie

Publikujemy listę zgłoszeń do 5 rundy DMP czyli Driftingowych Mistrzostw Polski, które odbędą się 25 i 26...

Wspieramy amatorskie ściganie!

Startujesz? Organizujesz? A może kibicujesz uczestnikom jakiejś amatorskiej imprezy? Daj nam znać! Chcemy wspierać amatorskie ściganie, dawać...

Porsche stawia na ekologię i biopaliwo

Porsche stawia na ekologię i ochronę środowiska. Przy współpracy z Siemensem powstaje fabryka produkująca eFuel - czystą...

Driftingowe Mistrzostwa Polski + CEZ ponownie w Słomczynie

Driftingowe Mistrzostwa Polski powracają na Autodrom Słomczyn. Kibice i zawodnicy musieli czekać dłużej niż planowali bo odwołano...

3 runda Interia DRIVE CUP – Tor Kielce

Najciekawsze przejazdy i sytuacje podczas 3 rundy Interia Drive Cup na Torze Kielce

NAJPOCZYTNIEJSZE