środa, 6 lipca, 2022
0,00 PLN

Brak produktów w koszyku.

Strona głównaWyścigiSebastian Vettel nie pojedzie w GP Bahrajnu

Sebastian Vettel nie pojedzie w GP Bahrajnu

Sebastian Vettel opuści pierwszy wyścig w sezonie! Kierowca zespołu Aston Martin został wykluczony z udziału w Grand Prix Bahrajnu ze względu na stan zdrowia. Pod znakiem zapytania stoi również udział w kolejnym wyścigu.

Aston Martin musi szukać szybkiego zastępstwa w pierwszym wyścigu sezonu. Sebastian Vettel został wykluczony z udziału w wyścigu po pozytywnym wyniku testu na Covid-19. Jego miejsce w bolidzie zajmie Nico Hulkenberg.

Zespół potwierdził informację na dobę przed rozpoczęciem testów na torze Sakhir. Dla Nico Hulkenberga będzie to już czwarty występ w barwach tego zespołu. W poprzednich latach udało mu się wystąpić kilka razy jeszcze w barwach Racing Point.

Zobacz: Vettel solidarny z Ukrainą – nie wystąpi w GP Rosji

Nico Hulkenberg – etatowy rezerwowy

Hulkenberg był typowym „strażakiem”, który zastępował kierowców, którzy nie mogli wystąpić ze względu na nieoczekiwany obrót sytuacji. W 2020 roku Sergio Perez musiał opuścić dwa wyścigi na torze Silverstone. Później zastępował Lanca Strolla na Nurburgringu.

Sebastian Vettel jest kolejnym kierowcą w tym sezonie, który został wykluczony z powodu pozytywnego wyniku testu na Covid-19. Tydzień temu Daniel Ricciardo z McLarena musiał opuścić przedsezonowe testy. Będzie jednak obecny podczas nadchodzącego Grand Prix. W sumie jest to już dziesiąty kierowca wyłączony z rywalizacji z powodu wirusa.

Restrykcje Covid-19 w F1

W ostatnich miesiącach władze F1 złagodziły restrykcje związane z Covid-19. Wymagane wcześniej testy PCR są teraz tylko „rekomendowane”. Ekipy nie są już izolowane tak, jak to miało miejsce w dwóch poprzednich sezonach.

Przeczytaj koniecznie: Vettel na poważnie myśli o rajdach

W kontekście przepisów obowiązujących w Bahrajnie pozytywny test oznacza siedmiodniową kwarantannę. To komplikuje możliwość udziału Vettla w nadchodzącym w przyszłym tygodniu Grand Prix Arabii Saudyjskiej.

Jędrzej Stoner
Redaktor. Lubi wysokie obroty, sztywne zawieszenia, krótkie przełożenia, kosmiczne przyspieszenia.

RALLY AND RACE NA INSTARGRAMIE

NOWOŚCI

Mery Czepiel wraca na zwycięską ścieżkę w WSMP!

Weekend 24-26 czerwca był szczególną datą w motorsportowym kalendarzu nad Wisłą. W tych dniach na Tor Poznań zawitała...

Travis Pastrana podczas 2022 Goodwood Festival of Speed [wideo]

Travis Pastrana Subaru GL Wagon Goodwood
Travis Pastrana na tegoroczny występ w Goodwood wybrał mega niecodzienne auto - Subaru GL Wagon. Seryjnie 1.8...

Super Sprint Brzostek 2022 – [wideo]

Super Sprint Brzostek
Super Sprint o Puchar Burmistrza Miasta Brzostek 2022 odbył się 3 lipca i przyniósł bardzo emocjonującą rywalizację, czego...

Udany i emocjonujący Rallye Breslau już za zawodnikami

W dniach 26 czerwca – 1 lipca w Żaganiu i Drawsku Pomorskim odbywał się słynny Rallye Breslau....

Finał rodem z Sardynii! – 3. runda Motul Gravel Cup 2022

Za nami trzecia odsłona cyklu Motul Gravel Cup 2022 powered by Atlas Ward. W sobotę drugiego lipca...

NAJPOCZYTNIEJSZE